25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Buty biegowe] Asics Gel Fuji Trainer 2  (Przeczytany 6181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagular

[Buty biegowe] Asics Gel Fuji Trainer 2
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:22:08 »
Ostatnio zakupiłem w sumie przez całkiem fajną promocję te buciki. Będą używane pół na pół do biegania i do chodzenia po górach.

Buty z mniejszą amortyzacją. Z przodu otok plastikowy?? ciekawe jak długo wytrzyma ;)

Co do podeszwy jestem ciekawy jak się będzie sprawdzać. Na pewno brak "dziury" w podeszwie na pięcie jest na plus, nie będzie się zapychać.

Kieszonka na sznurówki
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2013, 12:15:45 wysłana przez Samuraj »

forum.outdoor.org.pl

Odp: [Buty biegowe] Asics Gel Fuji Trainer 2
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2013, 16:15:26 »
Jeśli będziesz próbował ich na śniegu, to daj znać, jak się sprawują (sam myślałem o tej serii właśnie na bieganie zimą po lesie).
The road goes ever on and on...

Offline arkadoo

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:35:55 »
Też się ostatnio do nich przymierzałem. Mocno obawiałbym się o wytrzymałość, ale sprwiały wrażenie bardzo wygodnych. Czekam na dalsze info.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline jagular

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2013, 12:11:45 »
taki też mam zamiar spróbować jak się spiszą zimą.Będe pisał na bierząco. Na raziemogę stwierdzić że są bardzo wygodne i bardzo lekkie.

Offline jagular

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2013, 15:41:34 »
Pierwsze spostrzeżenia

Buty mega wygodne, po kupnie przez co najmniej dwa tygodnie chodziłem w nich na co dzień, i ciężko mi było ubrać jakiekolwiek inne buty bo wygoda i lekkość to podstawowe zalety. W górach były póki co dwa razy, trasa Tatrzańska Jaworzyna - Lodowa Przełęcz i tam musiałem zmienić na wysokie buty, gdyż fragment zejścia z łańcuchami był pod śniegiem. Później od schroniska do Smokowca ubrałem z powrotem Asicsy i to była ulga dla stóp. Na zbiegu do Smokowca było pewnie i przyjemnie.
Drugi raz to nieudane wyjście na Małołączniaka, które skończyło się Kobylażowym Żlebie z powodu mega wiatru, ale co do butów nadal nie miałem zastrzeżeń.

Po dzisiejszych 11 km w 11 Niepodległościówce  nie stwierdziłem otarć, pęcherzy, biegnie się lekko podeszwa dobrze trzyma w terenie. Amortyzacja jak dla mnie ok. A co do śniegu i wytrzymałości butów to wszystko przed nimi.

Offline Szekla

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2013, 16:29:05 »
Co do podeszwy jestem ciekawy jak się będzie sprawdzać. Na pewno brak "dziury" w podeszwie na pięcie jest na plus, nie będzie się zapychać.

A do tego mnie ciekawi opinia, czy się właśnie podeszwa zapycha czy nie?
W moich Kanadiach, gdzie podeszwa ma podobny bieżnik, błoto jak się wgryzie, to po treningu muszę wybierać je śróbokrętem, albo innym patykiem...
Łażę po górach by nabrać dystansu do spraw "nizinnych".

Offline jagular

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2013, 16:34:10 »
Odpowiedź brzmi:  i tak i nie ;) raz mi rzeczywiście zapchało i ciężko było usunąć, ale tak na fragmencie mniej więcej 1/3 powierzchni podeszwy, a jak na dzisiejsze bieganie gdzie też było trochę błota to problemu nie było. Pewnie to będzie zależeć od rodzaju błota.

forum.outdoor.org.pl

Offline szy

• znajkraj

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2013, 20:04:06 »
Po dzisiejszych 11 km w 11 Niepodległościówce

11 km po asfalcie? Są amortyzowane jak buty asfaltowe?

Szy.

outdoor rowerowy i narciarski, ostatnio:
Rowerem po Polsce. 6 najlepszych szlaków rowerowych w Polsce [2018]
www.znajkraj.pl

Offline jagular

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2013, 20:10:53 »
trochę asfaltu trochę terenu, amortyzownie mniejsze, tyle że ja bardziej amortyzuje spadając na przednią część stopy

Offline semow

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2013, 21:34:52 »
Jakieś 3 km gruntówki było, mniej więcej - reszta asfalt i utwardzone. Jak dla mnie w asfaltówkach cycuś. Nawet wymijanie po błocie :>

Offline yaro1986

« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2013, 08:14:09 »
Znajomy ma te buty juz od dluzszego czasu. Zadowolony jest polowicznie. Na nizinne bieganie, sciezki czy drogi lesne, gruntowe drogi itp sobie chwali. Przyzwoita waga, wygodne, dobrze leza, natomiast podczas biegania w gorach juz tak przyjemnie nie jest. Podeszwa jest dosc miekka i z slabo wedlug niego izoluje od roznych ostrych krawedzi typu kamienie, korzenie itp co jest meczace dla stop i uciazliwe przy dlugich biegach.

Offline jagular

« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2013, 10:10:55 »
W górach większość czasu w ciągu dwóch wypadów chodziłem, i ok 1,5h zbiegu w dół i nie narzekałem, nie mogę powiedzieć jak by to wyglądało po dłuższym czasie. Do mojej aktywności czyli przewaga chodzenia po górach, plus ewentualne zbiegi i podbiegi  jest oki. Bieganie nizinne rewelacyjnie wygodne.

Offline Templar

• Who dares wins

« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2013, 20:22:20 »
i jak Twoje wrażenia z użytkowania? biegałeś po górach coś więcej? sam przymierzam się do kupna tych butów i chętnie dowiedziałbym się więcej na ich temat :)

Offline jagular

« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2013, 20:31:22 »
ostatnio góry to tylko Tatry i raczej spacerowo bo warunki ni to jesień ni to zima i lodu w pierona. Jak na podkrakowskie warunki jest ok ale ja raczej biegam z amortyzacją palcach/śródstopiu. Teraz czekam na śnieg i jestem ciekawy jak będzie z podeszwą

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę