Autor Wątek: [Zegarki] Zegarek z kompasem i wysokościomierzem Civit Sports by Lidl  (Przeczytany 7343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rychu

ktoś tutaj miał ten zegarek chyba?
jak wrażenia?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:16:06 wysłana przez atanor »
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

forum.outdoor.org.pl

Offline Kanet

Odp: [Zegarki] Zegarek z kompasem i wysokościomierzem Civit Sports by Lidl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2013, 20:57:49 »
Ich habe!

Ja go lubię, jakość wykonania jak z marketu za 99zł ale działa. Zegarek jest ok, wysokościomierz działa. Wysokość określana jest chyba na podstawie barometru a więc szybko traci dokładność ale mi nie jest potrzebna wysokość co do metra, wielokrotność 10 wystarcza:). Termometr jest średni bo sensor jest od strony ręki a więc żeby dobrze pokazywał trzeba go zdjąć... .Stoper działa jak stoper. Wspinałem się z nim kilkakrotnie(w skałach i tatrach) i przez to złapał kilka rys, nie jest to pancerny zegarek ale też nie spodziewałem się tego.

Kontrola jakości w fabryce raczej słaba. Miałem dwa modele. Pierwszy wrócił do lidla po 2h gdy poszedłem z nim biegać i ekran chyba wylał, wymienili mi od ręki i ten drugi już działa bez problemu od roku.

Biorąc pod uwagę, że profesjonalne zegarki kosztują przynajmniej 5-9x więcej to jestem z niego bardzo zadowolony! :)
Pełni on u mnie funkcje zegarka sportowego który jest na tyle tani, że nie boję się go zniszczyć (jak zegarek miejski). A wysokościomierz to naprawdę super sprawa:) Uzależnia sprawdzanie ile jeszcze zostało podejścia/wspinania i zejścia. Zejścia szczególnie w nocy po jakiś mega wyrypach ;)

tl:dr
za 99zł jest super!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:15:48 wysłana przez atanor »

Offline atanor

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2013, 21:31:50 »
Ja jestem bardzo zadowolony z tego zegarka, na tyle, że przeszła mi ochota kupna jakiegoś Sunto. Termometr zawsze będzie źle działał na ręce, w górach zegarek przypinam do szelki plecaka, jest dokkladny. Kompasu w ogóle nie używam. Wyświetlacz jest "pixelowy" nawet wykresy wysokości potrafi kreślić, niebiesko podświetlany  specjalnym przyciskiem na 2s. Ma kilka trybów alarmów. Dwie strefy czasowe. Nawet design wg mnie jest całkiem fajny, ramka jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej, nie wygląda jak zegarek za 99zł.
Z wad mogę wymienić plastikową szybkę, która po roku zebrała kilka rysek i brak barometru tj. odczytu ciśnienia w jednostkach ciśnienia, tu są tylko metry.
Jak ktoś chce to mam zeskanowaną instrukcję, gdzie można poczytać o funkcjach.

Tak w ogóle czuje się poniżony tą ceną i zastanawiam sie nad kupnem drugiego na zapas ;D

Przy okazji nadmienię, że skarpetki trekkingowe z lidla są nieźle, nie śmierdzą jak inne produkty do 20zł.

PS: Modela wybrali znakomicie ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:16:22 wysłana przez atanor »

Offline Kanet

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2013, 22:51:22 »
Tak w ogóle czuje się poniżony tą ceną i zastanawiam sie nad kupnem drugiego na zapas ;D

Powiem szczerze też o tym myślałem:)

A skarpetki są ok!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:17:34 wysłana przez atanor »

Offline Tadek

« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2013, 08:23:32 »

Jak ktoś chce to mam zeskanowaną instrukcję, gdzie można poczytać o funkcjach.

Zapodaj no proszę bo chyba mnie namówiliście.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:18:01 wysłana przez atanor »
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline atanor

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:18:27 wysłana przez atanor »

Offline Rychu

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:16:45 wysłana przez atanor »
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2013, 10:29:13 »

Offline atanor

« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2013, 19:01:49 »
btw: fajne spodnie mieli i tez sobie sprawiłem

Wg mnie średnie, nierozciągliwe. Kiedyś kupiłem takie podobne z odpinanymi nogawkami i maja beznadziejny krój w porównaniu do "prawdziwych" turystycznych.

Zegarki się szybko rozeszły w porównaniu do poprzedniego roku. Czyżby pozytywne opinie na odorze?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 02:17:08 wysłana przez atanor »