Autor Wątek: [Buty wysokie] Hanzel 02 SK  (Przeczytany 7339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagular

[Buty wysokie] Hanzel 02 SK
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 18:02:07 »
Dziś w drodze wymiany odebrałem buty Hanzel 02 SK :) Buty w całości wykonane ze skóry, plus podeszwa Vibram Rothorn. Na razie wrzucam parę zdjęć a dalej się okaże jak się pochodzi. Buty w sam raz na jesień.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 18:26:03 wysłana przez Samuraj »

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Hanzel 02 SK
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 18:02:07 »

Offline Ivan

Odp: [Buty wysokie] Hanzel 02 SK
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:21:17 »
Mam te buty, tyle że z inną podeszwą. Skóra to nubuk z garbarni Heinena, czyli tej samej co zaopatruje się Meindl, ale co z tego skoro jest cienki, a przez to przemaka (mimo impregnacji) i nie trzyma stabilnie stopy. Sznurowanie też do dupy, bo nie ma haków blokujących więc nie da się sznurować strefowo. W ogóle w obrębie kostki mam za dużo miejsca, nijak nie mogę tego dobrze zasznurować żeby stabilizowało staw skokowy. Nosek się odkleił po krótkim czasie, ale po naprawie (bardzo duży plus dla Hanzla za podejście do klienta) już trzyma. No ale czytałem, że jest też wiele osób zadowolonych z tych butów. Pewnie też kwestia kto jaką ma budowę stopy i do czego użytkuje te buty.

Offline jagular

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2013, 22:14:39 »
Wszystko się okaże w praniu, w domowych warunkach trzymaja ok. Z reklamacją to zawsze mogę podjechać i no problem. Skórę polecano mi licową, ale sam się uparłem na nubuk. W weekend pójdą w Tatry i się okaże ;)

Offline jagular

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2013, 07:26:27 »
Pierwsze wrażenia po górach

Po łażeniu w śniegu i plusowej temperaturze przemokły = spróbuje zaimpregnować po swojemu

minus - Słaba amortyzacja w podeszwie = trzeba kupić lepsze wkładki

plus - podeszwa trzyma się bardzo dobrze na mokrych kamolcach

Offline arkadoo

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2013, 07:40:31 »
Podeszwa vibrma-oszczędnosciowy bez warstwy z amortyzacją. Miałem tego typu buty i nie chciałbym do nich wracać.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline jagular

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2013, 20:32:35 »
w poprzednim modelu Hanzela mam Baltre, też model oszczędnościowy ale nigdy tak nie odczułem żeby mnie stopy bolały, a tu lekko mówiąc dramat. Spróbuje z nowymi wkładkami, jak nie wyjdzie to będa w krzaki i po ewentualnej impregnacji na śnieg, bo po kamieniach póki co dziękuję

Offline Ivan

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2014, 00:42:32 »
Krótki komentarz: parę dni (jakieś 50 km) po świętokrzyskich kamieniołomach, kamieniach i asfaltach i pięty odbite :(

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2014, 00:42:32 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2014, 11:50:02 »
W Maindlach Air Rewolution 3.1 wystarczył jeden wypad na Świnicę i tak odbiłem piętę, że wylądowałem na SOR-ze ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline jagular

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2014, 13:11:32 »
Zmieniłem wkładki na amortyzujące i jest o niebo lepiej. Buty lub stopy się ułożyły i teraz nie narzekam. A podeszwa jest bardzo przyczepna i to ma duży plus. Teraz zająłem się impregnacją, olej, tłuszcz i na to poleci jeszcze wosk, bo o ile w zmrożonym śniegu jest ok, to w topniejącym puszczają w końcu wodę.

Offline Mateusz

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2015, 00:11:25 »
I jak tam buty ? Działają ? Używasz jeszcze ? Jakieś nowe przemyślenia ?

Offline Ivan

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2015, 09:13:25 »
Nie wiem czy pytanie do mnie, ale odpowiem ;)

Nie wytrzymałem kiepskiego trzymania kostki i odsprzedałem w cholerę za symboliczne pieniądze.

Offline Mateusz

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2015, 15:29:15 »
Pytanie kierowałem ogólnie do użytkowników modelu 002 jak i innych którzy zdecydowali się na buty Hanzel  ;)