Autor Wątek: [Czołówki] VARTA Indestructible  (Przeczytany 3865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivan

[Czołówki] VARTA Indestructible
« dnia: Styczeń 07, 2014, 12:28:07 »
Czołówka – VARTA Indestructible (12.2013)
Waga mniej niż 100g, cena w okolicach 100 zł, 100 lumenów, atest na upadek ze 100... yyy... 9 metrów ;), znaczy to mocny szajs musi być i chyba dobra, bo budżetowa, alternatywa Petzl Pixa. Napiszesz coś więcej, zdjęciunio wrzucisz?

forum.outdoor.org.pl

[Czołówki] VARTA Indestructible
« dnia: Styczeń 07, 2014, 12:28:07 »

Offline crimson

• rocznik '89

Odp: [Czołówki] VARTA Indestructible
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2014, 23:12:45 »
więcej na razie nic nie napiszę, bo na razie nie używałem, ale jak się bliżej z nią zapoznam to nie omieszkam dać znać, na razie jak odpaliłem to działa nieźle, lepiej niż Tikka XP
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2014, 23:39:16 »
Ivan odpowiadając na Twoje pytanie, czołówka Varta Indestructible to chińszczyzna, ale co teraz nie jest chińskie ;D? z zewnątrz wygląda nie najgorzej, mam wrażenie, po części przypomina Tikke XP, mechanizm regulowania kąta nachylenia taki sam, korpus bardzo podobny, bebechy mniej dopracowane; co do trwałości trudno powiedzieć, nie zrzucałem jej z 9 m ;D, na razie nigdzie ze mną nie była; w kwestii świecenia w pomieszczeniu zamkniętym daje więcej światła niż Tikka, przy czym jak na ostatnich zdjęciach jest jeden ostry punkt i rozproszone światło, brak dyfuzora, jak w terenie jeszcze nie wiem czas pokaże ;D; poniżej zdjęcia, dwa   ostatnie to na szybko wykonane zdjęcia obrazujące jak Varta Indestructible świeci w porównaniu z Tikką (zdjęcia mało okazałe ;D, ale nie miałem czasu na lepsze we fabryce, a chacie nie mam warunków); jako awaryjna czołówka może być, więcej wrażeń jak się uda sprawdzić w terenie:

Varta Indestructible

Petzl Tikka XP

Offline Ivan

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:44:57 »
Dzięki wielkie!

Sprzęt warty uwagi, podoba mi się ta guma na korpusie i lustro zamiast soczewki (mniejsze straty). Dioda ma niezłe odprowadzenie ciepła i łatwo ją będzie wymienić gdyby ktoś chciał bawić się w mody. Z drugiej strony to nie wiadomo co to za dioda (nie da się odczytać z napisów), płytka rzeczywiście niedopracowana, a opaska na głowę iście chińska. To czekamy na testy Dominika ;) ;D

Online Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:27:33 »
crimson - to jest porównanie ze starą oryginalną Tikką XP dająca w porywach 30 lumenów w high i do 70 w boost ?

Ivan - Nie dam rady w najbliższym czasie....   8)

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:16:49 »
crimson - to jest porównanie ze starą oryginalną Tikką XP dająca w porywach 30 lumenów w high i do 70 w boost ?

dokładnie

Offline P33

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:31:33 »
W życiu bym za to nie dał więcej niż 40 złotych, przecież to prawie nie świeci  :D

A jest jakaś stabilizacja w tej czołówce czy tak jak w Tikka, coraz ciemniej się z każdą minutą robi?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2014, 18:31:33 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:51:56 »
A jest jakaś stabilizacja w tej czołówce czy tak jak w Tikka, coraz ciemniej się z każdą minutą robi?

posłużę się wcześniejszymi swoimi wypowiedziami

więcej na razie nic nie napiszę, bo na razie nie używałem

jak w terenie jeszcze nie wiem czas pokaże