Autor Wątek: [Sprzęt] Samochód wspinacza  (Przeczytany 36985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rychu

[Sprzęt] Samochód wspinacza
« dnia: Sierpień 29, 2013, 11:04:25 »
Nie ukrywam, że zainspirował mnie nasz Admin do takiego wątku swoimi pytaniami na fb. Zacznijmy więc mówić o samochodach. Wg. mnie to bardzo ważny element sprzętu. Trzeba czymś w te góry pojechać. :)
Pytam głównie wspinaczy, bo trochę tego badziewia jest do wożenia. Jeśli jednak wątek pójdzie np. w stronę narciarzy, to chyba też chętnie wszyscy przeczytają. Może admini wtedy przeniosą. ;)

Pytam głównie o to jak się Wam sprawują samochody w terenie, na krętych drogach. Jak sobie radzą silniki pod górkę.

Jak bagażniki? Jak się mieścicie? Czy wszystko ładnie w bagażnik, czy graty np. pod fotelami czy w nogach? Boxy dachowe? Macie patenty, którymi chcecie się podzielić?

Od razu zastrzegam: odpuszczamy gadanie "nie kupuj aut na F" lub zawiłości typowo techniczne, których pełno na innych forach (i w szicie).

To może zacznę:
Widziałem kiedyś ciekawy patent. Chłopaki w Foresterze mieli w bagażniku podwieszoną siatkę, w której  były niepakowne graty (np. kaski)

Moja wymarzona, ale nierealna wspinaczkowa fura?
VW T4 Syncro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2013, 11:12:13 wysłana przez Samuraj »
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

forum.outdoor.org.pl

[Sprzęt] Samochód wspinacza
« dnia: Sierpień 29, 2013, 11:04:25 »

misio

Odp: [Sprzęt] Samochód wspinacza
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:14:42 »
T4 się nie nadaje w teren, bo ma wielowahaczowe i aluminiowe zawieszenie z przodu. Koszta takie, że się zapłaczesz za którymś tam razem.

Offline Rychu

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:18:05 »
T4 się nie nadaje w teren, bo ma wielowahaczowe i aluminiowe zawieszenie z przodu. Koszta takie, że się zapłaczesz za którymś tam razem.
Przecież piszę: nierealna ;)
Inna sprawa, że imho typowo terenowy samochód nie ma sensu. Większość jazdy to zwykła trasa, ale zdarzają się momenty trudniejsze. Podjazd pod Szwajcarkę dla przykładu.

Offline madmun

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:27:06 »
Po wyjazdach z semowem:
Duże combi zagazowane - większość europy zatankujesz - choć czasami są problemy  ;D np. weekend w Włoszech, czy małe miasteczka w FR, 4 osoby na 2 tygodnie z żarciem i szpejem non problemo
Jakbyś miał pieniądze to Forester, albo Audi A6 allroad quattro  by się sprawdził idealnie, - tak mi się wydaje, jeśli chodzi o Europę
Generalnie w europie to wszędzie autabanem dojdziesz, chyba że taka Albania czy coś - To Garga musisz pytać, to wtedy terenowe by się przydało
My chyba ani razu się nie wkopaliśmy gdzieś w $#@ teren, co innego ja ;D gdzie na jurze nas koparka wyciągała https://www.dropbox.com/sc/xz7i0f04fc7mzo6/43j0M25L0y trzy przy okazji możesz zobaczyć z czym SYNCRO sobie NIE poradzi  ;D   ( ale opony na asfalt były)
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline esperal

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:38:46 »
Chyba Ci sie pomylilo z Paskiem albo z Audi ;D

albo Audi A6 allroad quattro  by się sprawdził idealnie, - tak mi się wydaje
Allroad to sie nawet poza terenem nie sprawdza- problemy z regulacja wysokosci

Offline madmun

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:42:36 »
Allroad to sie nawet poza terenem nie sprawdza- problemy z regulacja wysokosci

nie miałem, nie jeżdziłem, ale podoba mi się, i na auto "wyjazdowe" wygląda super, ale chyba nie wszystkie mają problemy ?

No i jeszcze opcja zostaje taka jak  zrobił nocny, czyli fiat scudo, w pace zrobił drewniany stelaż, na tym położył płyty osb, pod płytami schowki, a na płytach masz swój prywatny apartament do spania 
R.T.F.M

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:57:00 »
Chyba Ci sie pomylilo z Paskiem albo z Audi ;D

esperal, racja! Coś mi się ubzdurało!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2013, 12:11:47 wysłana przez Samuraj »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:57:00 »

Offline lex

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:57:58 »
Zwykłe A6 avant quatro 3.0 TDI w Tiptronicu wystarczy ;D
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:07:29 »
Ja przetestowałem E38 - wewnętrzny rękaw na narty (do remontów tysz się nadaje bo wchodzą panele 2,5m i 500kg kafli & kleju wrażenia na autku nie robi  ;D ).
Bagażnik 500L - 4 osoby z kompletem klamotów i nartami wygodnie jadą na miejsce przeznaczenia.

Bagażnik dachowy - no można, ale po co, no chyba że na rowery, bo bagażnik jest głęboki a wąski i rowery trzeba rozkładać.

Offline lex

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:09:11 »
Jak kierowca dynamiczny, a pasażer niedoświadczony, to niech lepiej kask zawczasu ubierze już w samochodzie... bo można sobie potylice o zagłówek otłuc, przy wyprzedzaniu :D
Nic nie mówiłeś, że się otłukłeś. Z panną siedzieliście cichutko, wtuleni, myślałem, że to miłość ;D ;D ;D

A na serio, to tak jak pisze mad każde auto typu kombi to max 4 osoby do komfortowego podróżowania.
Graty sobie spokojnie zapakujesz i gitarra.

Gang Albanii

Offline Rychu

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:10:03 »
E38
WSZELKIE BMW ODPADAJĄ
A przynajmniej te z akumulatorem w bagażniku.
Nie wolno trzymać lin wspinaczkowych z akumulatorami w tym samym pomieszczeniu.

każde auto typu kombi to max 4 osoby do komfortowego podróżowania.
Taka fabia czy palio weekend też? ;P

Offline lex

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:14:35 »
Rychu, rozejrzyj się za Octaviami kombi. Sporo znajomych ma i nie narzekają. Nie wiem jak kształtują się ceny używek ale to chyba w miarę tanie auta. Są także 4x4. Mamy taką w firmie, ma przelatane ponad 200 tys. i nadaj sprawnie jeździ.

Rysiek, Fabia i Palio są na przecież na F ;D

Gang Albanii

Offline madmun

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:17:25 »
Cytat: lex w Dzisiaj o 12:09:11
każde auto typu kombi to max 4 osoby do komfortowego podróżowania.
Taka fabia czy palio weekend też? ;P

Kumpel ma Fabie (chyba combi) zagazowaną, w 4 osoby jeździ 2 x rok na Korsykę na wspin, z 4 osobami na 3 tygodnie , mówi że bez problemu się pakuje , 500 zł za jedną osobę  wychodzi podróż

Słuchaj nas ;)

Albo Combi albo coś z paką, tylko że wtedy 2 osoby, ale masz problem z głowy z noclegiem bo śpisz nawet w centrum miasta awaryjnie czy jakimkolwiek parkingu
R.T.F.M

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:19:07 »
WSZELKIE BMW ODPADAJĄ
A przynajmniej te z akumulatorem w bagażniku.
Nie wolno trzymać lin wspinaczkowych z akumulatorami w tym samym pomieszczeniu.

To jakaś miejska legenda, czy jakiś wyjątkowo zdolny wspinacz ? Ze zdemontowaną osłoną akumulatora i kupą żelastwa w bagażniku ;).

misio

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:19:56 »
Octavia I odpada a kupić dobrą i niezajechaną II-kę, to praktycznie cud...
Ale jakby się dało, to brać w ciemno!

Jedna uwaga: kombi nie oznacza wcale aż takiego komfortu. Jechanie w 4 osoby, jak pisze Lex, to max i generalnie w przypadku Octavii, Passata, A6, to wcale nie jest luksus, a wręcz udręka dla 5 sztuk szczególnie jak się jedzie te 10/12h. Tym bardziej zimą, gdzie sprzęt się ledwo mieści, łącznie z zapakowanym boxem, w bagażniku.
Stąd też ja nie zabieram nikogo ponad 4 osoby w aucie ani na ani z Rykowisk, bo to koszmar jest dla każdego i ogromnie mnie wk...ia wtedy zdenerwowanie proszących o taką podwózkę, którzy nie rozumieją, że np. kobiety wymagają większego luksusu niż mężczyźni, ponieważ wiąże się to z moim osobistym spokojem psychicznym przez najbliższych kilka dni od powrotu ;D ;D ;D .

Kumpel ma Fabie (chyba combi) zagazowaną, w 4 osoby jeździ 2 x rok na Korsykę na wspin, z 4 osobami na 3 tygodnie , mówi że bez problemu się pakuje , 500 zł za jedną osobę  wychodzi podróż

Fabia jest po prostu mała a do tego ma jedną wadę jeżeli chodzi o bagażnik: ma próg! A to, wbrew pozorom, jest ogromny minus.

BMW: będziesz mieć wydatki ;D ;D ;D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:19:56 »

Offline Rychu

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:20:32 »
Rychu, rozejrzyj się za Octaviami kombi. Sporo znajomych ma i nie narzekają. Nie wiem jak kształtują się ceny używek ale to chyba w miarę tanie auta. Są także 4x4. Mamy taką w firmie, ma przelatane ponad 200 tys. i nadaj sprawnie jeździ.

Folkswafen Octavia 1.6 + lpg jest na razie na szczycie listy. Najtańsze dziadostwo już za 8,5k można znaleźć.
Tylko moja Pani nie potrafi zaakceptować Folkswagena ;D
Pod uwagę są brane jeszcze
Stilo - tylko nie wiem jaki silnik: czy 1.9 jtd 115 KM czy benzyna 1.6
Megane II 1.6 beznyna + lpg
Reszta listy to kupety ;D ;D ;D

Co do komfortu:
Jeśdziłem na wspin z różnymi ludźmi różnymi autami:
Thalia - w 2/3 os lux. w 4 udręka
Avensis I sedan - jw.
Audi a4 czy tam a6 sedan. - w 5 os. udręka, w 4 też by była
FW Transporter T4 6 osobowy z oddzialnym bagażnikiem - w 5 osób + pies + szoej + rewer + mnóstwo dziewnych innych gratów. LUX! ;)

wszelkie sedany wiec odpadają ;)

Offline atanor

« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:25:14 »
Ja się zastanawiam nad jakimś autkiem w którym można się przespać po złożeniu tylnej kanapy. Może właśnie jakiegoś SUVa co by terenu się nie bał?

Offline Rychu

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:27:08 »
Fabia jest po prostu mała a do tego ma jedną wadę jeżeli chodzi o bagażnik: ma próg! A to, wbrew pozorom, jest ogromny minus.
Wiem. Starzy mają hatchbacka.
I w porównaniu do felicji jest nisko zawieszona. Czo zdarza mi się odczuć jak nim gdzieś jadę ;D

Ja się zastanawiam nad jakimś autkiem w którym można się przespać po złożeniu tylnej kanapy. Może właśnie jakiegoś SUVa co by terenu się nie bał?
Jest taki samochód. Wstyd, że o nim zapomniałem. Na wspin byłby idealny!
Dacia LOGAN MCV.

Offline madmun

« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:29:26 »
Cytat: Samuraj w Dzisiaj o 12:19:56
I w porównaniu do felicji jest nisko zawieszona. Czo zdarza mi się odczuć jak nim gdzieś jadę

No ale jest tania.. coś za coś :)
A coś ala Scudo z paką nie bierzesz pod uwagę ?
R.T.F.M

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:30:23 »
Bagażnik dachowy - no można, ale po co, no chyba że na rowery, bo bagażnik jest głęboki a wąski i rowery trzeba rozkładać.
nie zgodzę się, box na dachu jest bardziej bezpieczny i jak jest samochód normalny to zużycie paliwa też nie wzrasta dramatycznie
co innego przyzwyczajenie się do tego, mi osobiście nie przeszkadza, jeżdżę z boxem od 6 lat i jestem zadowolony ;)

ed.
BTW
subaru libero ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

misio

« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:32:22 »

Folkswafen Octavia 1.6 + lpg jest na razie na szczycie listy. Najtańsze dziadostwo już za 8,5k można znaleźć.
Tylko moja Pani nie potrafi zaakceptować Folkswagena ;D
Pod uwagę są brane jeszcze
Stilo - tylko nie wiem jaki silnik: czy 1.9 jtd 115 KM czy benzyna 1.6
Megane II 1.6 beznyna + lpg
Reszta listy to kupety ;D ;D ;D

Co do komfortu:
Jeśdziłem na wspin z różnymi ludźmi różnymi autami:
Thalia - w 2/3 os lux. w 4 udręka
Avensis I sedan - jw.
Audi a4 czy tam a6 sedan. - w 5 os. udręka, w 4 też by była
FW Transporter T4 6 osobowy z oddzialnym bagażnikiem - w 5 osób + pies + szoej + rewer + mnóstwo dziewnych innych gratów. LUX! ;)

wszelkie sedany wiec odpadają ;)

A Kangoo?
Ja to tam kupuję 807-kę, więc będę mógł Cię podwieźć ;D .

Cytat: Samuraj w Dzisiaj o 12:19:56
I w porównaniu do felicji jest nisko zawieszona. Czo zdarza mi się odczuć jak nim gdzieś jadę

No, to albo kupujesz tanio, albo dobre auto ;D .
Generalnie, jak coś, to znajomi mają Fabię Kombi w Dieslu 1.4 z 2003 r. do sprzedania.

nie zgodzę się, box na dachu jest bardziej bezpieczny i jak jest samochód normalny to zużycie paliwa też nie wzrasta dramatycznie
co innego przyzwyczajenie się do tego, mi osobiście nie przeszkadza, jeżdżę z boxem od 6 lat i jestem zadowolony ;)

BTW
mitsubishi libero ;D

Potwierdzam to z tym boxem.
Styka mieć wzmacniany od dołu, jak ma właśnie Andy, i problem znika.

Offline Rychu

« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:34:39 »

Nie jest. Porównywalne auta innych producentów z podobnych roczników (z wyjątkiem polo) potrafią być 40% tańsze.
Porównaj np. z punto.

90% czasu to będzie "zwykłe" auto przecież, więc nie.

Jesli już kiedyś będę miał dużo kasy to marzy mi się jakiś bus przerobiony do spania. Coś jak widzieliśmy w cassis,tam mieli tego pełno. Marzenia...

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:34:48 »
poprawiłem się chodzi o subaru libero

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline lex

« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:36:29 »
Od bodajże 6 lat jeżdżę samochodami kombi (3 lata C klase obecnie 3 lata A6) i przekonałem się to tej wersji nadwozia.
Sedan owszem ładny, reprezentacyjny ale jak ktoś dużo podróżuje to kombi jest po prostu wygodniejsze.
Widzę, że zgodni jesteśmy co ilości podróżujących czyli max 4 osoby w kombi i 3 w sedanie.
Ja mam jeszcze jakąś siatkę oddzielającą bagażnik od przestrzeni pasażerskiej. Fajne bo przy hamowaniu torby, plecaki, siatki, siateczki o czekanach nie wspomnę nie lecą do przodu.

Gang Albanii

Offline Rychu

« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:37:30 »
Samuraj... dopiero dziś na parkingu pod pracą zobaczyłem, że ktoś ma takiego 807 jak pytałeś...

Fajne bo przy hamowaniu torby, plecaki, siatki, siateczki o czekanach nie wspomnę nie lecą do przodu.
I tu wraca pytanie o patenty?
Są takie siatki, które można zakładać i demontować? Czy same kratki na stałe?