Autor Wątek: [Materace] Therm-a-Rest Neo Air XTherm  (Przeczytany 29054 razy)

Odp: [Materace] Therm-a-Rest Neo Air XTherm
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 03, 2014, 22:37:14 »
Ja się jednak staram nie dodmuchiwać i dopełniam workiem. Wilgoć też waży :) A przechowuję rozłożony pod łóżkiem z otwartym zaworem. Kiedyś zostawiłam XLite'a zwiniętego w worku po wycieczce i potem się ukazały zagrzybione plamy, bo widocznie jakaś poranna rosa została w środku. Nie udało się do końca wyczyścić.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 03, 2014, 22:37:14 »

Offline Piotrek1985

« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 13, 2015, 18:26:00 »
Tak dla informacji. Therma-Rest wprowadziło nową wersję  Xtherma. Ponoć już nie szeleści tak jak stara wersja i coś tam chyba jakiś nowy materiał jest (ale co do tego nie jestem pewny).

Offline matise

« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 10, 2015, 21:28:05 »
Witajcie odorowcy,

Stoję przed wyborem samopompka/materac czy zostawić sobie trochę kasy w portfelu i pozostać przy starej, poczicwej fioletowaj :) karimacie (nie narzekam, nie jestem wybredny).
Jest okazja na alledrogo, e-pamir sprzedaje Neoair all season za 535 bodaj
http://allegro.pl/materac-thermarest-neoair-all-season-kurier-gratis-i5560881201.html.

All season jest może cięższy od Xlite ale też tańszy, oraz ma lepszy Rv niż Trekker mimo iż ten jest trochę lżejszy i tańszy. Co do wielkości, zdaje mi się że na mumio-kształnym materacu będzie za mało miejsca, zsuwanie się. NIe myślałem o samopompach gdyż wagowo i Rv wypadają gorzej, cenowo lepiej hehe :-\.
I pytanie bulić warto czy nie warto. Czy przy moim początkowym szwędaniu się po Polsce będzie na wyrost czy przyszłościowo? Śpię gdzie popadnie, gdzie miejsce znajdę, plaża, las itp (tak myślałem o wytrzymałości, tak karimata jeszcze nie zawiodła nigdy ale duża TAAAka).
Uczę się korzystać ze stopa, na razie Polska a jak Bóg da to i dalej.

Offline piterito

« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 10, 2015, 23:30:25 »
Będziesz miał wygodę i ciepło w chłodne dni, niewielkie wymiary po spakowaniu, to główne zalety tego materacyka. Zniechęcić cię może pompowanie workiem i możliwość przebicia, jeśli nie będziesz uważał gdzie to kładziesz.
Te materace nie są dla każdego, do każdego stylu "outdoorowego". Ja uprawiam krótkie, szybkie wypady, zimowe biwaki i dla mnie XTherm to był strzał w dyche. Czytałem też o rzeszy ludzi, którzy NeoAir przewlekli przez niemałe dystanse i nie narzekali. Biwakując na glebie dobrze podłożyć coś pod spód np. Tyvek. Ale to samo będziesz miał z samopompą.
A czy warto zapłacić tyle? Na to tylko ty możesz sobie odpowiedzieć. Gdybym miał zaciskać pasa żeby kupić sobie taki materacyk, to bym sobie nawet nim dupy nie zawracał i pozostał przy karimacie.
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline petelicki

« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:46:52 »
Co prawda nie mam NeoAir'a, ale posiadam analogiczną konstrukcję i do spania gdzie popadnie, bez namiotu zabieram karimate (TaR Z lite). Moim zdaniem ryzyko przebicia mat tego rodzaju jest zbyt duże przy spaniu na gołej ziemi.  Owszem pewnie jakiś czas pociągną, ale przebicie to kwestia czasu i zostaje nam spanie na glebie. W przypadku samo pompy, po przebiciu zostaje nam sama pianka, a tu nawet tego nie będzie.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline Shwarc

« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:23:18 »
po przebiciu zostaje nam sama pianka, a tu nawet tego nie będzie.
Bardzo słuszny argument.
Poza tym cena, ponad 500zł za materacyk to moim skromnym zdaniem stanowczo za dużo, do 300zł można za coś takiego dać, ale więcej to przerost formy nad treścią, to jest po prostu chore tym bardziej, że pewność spania na nadmuchanym nie wynosi 100%. Kup zwykłą Prolite najlepiej w promocji (ok. 300zł lub taniej) i będziesz zadowolony. Zwykłej karimaty nie wyrzucaj bo przyda ci się na pewno kiedyś.

Offline piterito

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 11, 2015, 18:01:02 »
po przebiciu zostaje nam sama pianka, a tu nawet tego nie będzie.
Bardzo słuszny argument.

Pianki tam nie będzie ale jakaś ochrona termiczna tak. W tym NeoAir są dwie warstwy ekranu termicznego, coś jak NRC. Nagłej śmierci być nie powinno, choć twardo w tyłek napewno.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 11, 2015, 18:01:02 »

Offline matise

« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 12, 2015, 01:56:35 »
Dzięki za rady, jeszcze pozostanę przy karimacie. Tym bardziej że ktoś przygarnął już all season, niech mu/jej służy. W przyszłych eskapadach gdy będę bardziej wymagający i bardziej doświadczony może tak.
Uczę się korzystać ze stopa, na razie Polska a jak Bóg da to i dalej.

Offline misiak76

« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 26, 2016, 15:18:12 »
piterito jak tam materacyk po kolejnym roku? Ja właśnie się przymierzam do zakupu w rozmiarze R. Nawet cena mi nie straszna odkąd znalazłem darczyńców, którzy zaoferowali mi dołożyć do niego ;)
A jeszcze jedno ogólne pytanko. Ile wynosi gwarancja? Bo spotykam różne od dożywotnia; 12 lat i 2 lata.

Offline wojtek656

« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 26, 2016, 17:17:36 »
NeoAir ma też kilka minusów, których nie znałem przed jego zakupem (wszyscy pisali o szeleszczeniu, które jest dla mnie zupełnie obojętne a śpię bardzo słabo). Primo - kładzenie na nim pyska bez jakiejkolwiek "poduszki" jest 100 razy mniej przyjemne niż kładzenie pyska niż na standardowej karimacie. Po drugi - poślizg - w trakcie nocy gdy jest lekko pochyły teren potrafi się przemieszczać po płachcie o całe "kilometry". Po trzecie gdy kapie nam na głowę staje się w odczuciach prawie jak mokra ryba ;)
Po czwarte - wielkość. Ten sam rozmiar  Large Aira i Ridgeresta to przepaść na niekorzyść Aira. Na plaże i piasek - nie testowałem ale czuję że będzie przyciągała piasek jak mój tropik z MSR. No ale jest lekka, cholernie mała i bardzo wygodna. Generalnie zółtego Xlite będę raczej sprzedawał po kilkunastu przespanych nocach...

Offline piterito

« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 26, 2016, 17:48:24 »
Nie smigam go za czesto ale jest ze mna na kazdym wypadzie. Sluzy mi za caloroczna mate I nie narzekam. Dalej w dobrej formie, nie zaliczyl jeszcze dziury za co bardzo wszystkich przepraszam. Podkladam pod niego tylko przyciety tyvec czasem galezie i tyvec.
Tak, polecilbym ten produkt przyjacielowi  ;D

Offline misiak76

« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 26, 2016, 18:35:28 »
No to za 3 tygodnie będzie pewnie u mnie ;D Muszę tylko ukierunkować moich darczyńców ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Offline Yatzek

« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 27, 2016, 13:45:12 »
Mam żółtego Xlite od roku i owszem, szeleszczenie jest irytujące, bo często się przewracam. No i trzeba dmuchnąć 20 razy. Ale waga, gabaryt spakowanego i komfort spania są na duży plus. Zresztą dla mnie waga ma priorytet, a reszta się z tym nie kłóci. A w każdym razie jest akceptowalna.
Wędrówką życie jest człowieka...