Autor Wątek: [Akcesoria] Slackline  (Przeczytany 1831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacku

[Akcesoria] Slackline
« dnia: Sierpień 19, 2013, 11:54:01 »
Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc proszę o przeniesienie w odpowiedniejsze miejsce jesli takowe istnieje :)
Czy ktoś z forum bawi się w slackline?
Jeśli tak to od czego zacząć, jak się przygotować itd itp.
Pytam bo tak ostatnio nie mając czasu na góry szukam jakiegoś alternatywnego zajęcia, a taka taśmę to mógłbym rozpiąć gdzieś w parku obok i się aktywnie porelaksować :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 13:16:40 wysłana przez Samuraj »

forum.outdoor.org.pl

[Akcesoria] Slackline
« dnia: Sierpień 19, 2013, 11:54:01 »

Offline Ivan

Odp: Slackline - z czym się to je
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 13:17:28 »
Ja kiedyś chodziłem, ale na taśmach które rozwiesił ktoś inny. Na początku można kupić taśmę rurową i rozpiąć między drzewami odległymi o kilka metrów, na wysokości pół metra. Albo kupić pas do przytrzymywania ładunku w TIRach, taki od razu z napinaczem. Zabawa fajna. Stawia się jedną nogę na taśmę i trzeba opanować jej telepanie (telegraf). Najlepiej zrobić to wybijając się z drugiej nogi a o tej na taśmie zapomnieć. Najpierw nauczyć się stać, potem pierwsze kroki itd. Ludzie radzą, by nie patrzeć pod nogi, tylko na wprost, w daleki, nieruchomy punkt, np. drzewo do którego zmierzamy. Osobiście najlepiej chodzi mi się boso. Te taśmy z gotowymi napinaczami, w tym profesjonalne, które robi Gibbon, mi się wcale nie podobają: napinacz ma swoją masę i "tańczy" wraz z taśmą, co powoduje utratę równowagi. W sieci jest mnóstwo sposobów jak napiąć taśmę inaczej. Nie można zapomnieć o osłonie kory bo w wielu parkach zniszczenie drzew przez slacklinerów spowodowało, że Straż się czepia. Najlepiej oczywiście uczyć się podpatrując innych.

Offline side

Odp: [Akcesoria] Slackline
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 14:49:11 »
mod: tutaj nie prowadzimy handlu, mały bazarek stoi otworem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 15:11:14 wysłana przez madmun »

Offline ina

Odp: [Akcesoria] Slackline
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2013, 16:13:01 »
Wpadnij na równie krupowe, codziennie chodzą ;D kup slacka, rozepnij między drzewami, na początek nisko żeby nóżki nie skręcić spadając, i wskakuj, pomaga przy pierwszych krokach jak druga osoba Cię trzyma za rękę zanim nie opanujesz balansu, bo nogi trzesa się jak galareta :D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla