Autor Wątek: [Czekan] Techniczny dla początkującego w dry i lodach  (Przeczytany 3169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Czekan] Techniczny dla początkującego w dry i lodach
« dnia: Październik 16, 2013, 19:21:52 »
Witam,

co myślicie o czekanie Fly Hook NE dla początkującego?
Chodzi o uniwersalny sprzęt (głownie dry, w drugiej kolejności lody) za małe pieniądze na początek wspinania technicznego.

Czy lepiej bardziej znanego np. X Monstera - w podobnej cenie?

A może olać "taniochę" i patrząc przyszłościowo, również jeśli chodzi o dostępność tanich zamienników ostrzy polować na używki np. Quarków?

forum.outdoor.org.pl

[Czekan] Techniczny dla początkującego w dry i lodach
« dnia: Październik 16, 2013, 19:21:52 »

Offline semow

Odp: [Czekan] Techniczny dla początkującego w dry i lodach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2013, 09:50:12 »
O CT nic nie wiem, wybrałem x-monstery - kupiłem używane. Fakt, że od Nomików trochę odstają jak chodzi o precyzję i lekkość zabijania, ale za swoją cenę wg mnie bardzo fajna dziaba. Latem kol. Melon brał ode mnie wzór ostrza, powinny być zamienniki w sprzedaży.

Plusem takich x-monsterów są bardzo wygodne gripy, ale fajnym patentem jest dołożenie gąbki nad nimi na płaskowniku - żeby mieć wygodny, grubszy chwyt przy przekładaniu ręki.

Do quarków nie mogę porównać bo z nimi nie wspinałem się. Ludzie piszą, że quarki bardziej do klasycznej wspinaczki (w porównaniu do nomików). Nie wiem jak to się ma do x-monsterów.

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2013, 16:39:44 »
....Plusem takich x-monsterów są bardzo wygodne gripy, ale fajnym patentem jest dołożenie gąbki nad nimi na płaskowniku - żeby mieć wygodny, grubszy chwyt przy przekładaniu ręki...

już dziękowałem za pomoc, ale mi posta posprzątano ;(

macałem x-monstery i ... wyjątkowo mi nie leżą ;( Aż dziw, że dla Ciebie ten grip jest wygodny, dlatego trza jednak zawsze pomacać.

Natomiast Quarki i Nomici - ech inna bajka - zarąbiste, tylko cena "troszkę" wyższa (ale co tam, zamiast zajebistych butów kupie se skorupy za 100 zł, a dołożę do dziabek ;) )

Tyle, że znów jest dylemat, które z nich (bo cena podobna) ;(

Choć chyba zapoluję na quarki, bo ponoć jednak bardziej uniwersalne a ja i tak pewnie nie poczuję, póki co, różnicy ;)

Offline semow

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2013, 18:51:47 »
A mierzyłeś w rękawiczkach? Dużo zależy od rozmiaru dłoni - tutaj niestety nie ma możliwości regulacji.

Tak ogólnie pod kątem DT i lodów to pewnie Nomici lepsze, no ale to też kwestia osobnicza. Najlepiej podejść gdzieś, gdzie łoją, zagadać i popróbować.

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2013, 19:17:38 »
hmmm, o rękawiczkach nie pomyślałem :(

A co do Quarków lub Nomików, obie fajnie leżały w dłoni.

Zobaczymy co się pierwsze trafi ;)

Pozdrawiam!

Offline madmun

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2013, 19:18:25 »
Choć chyba zapoluję na quarki, bo ponoć jednak bardziej uniwersalne a ja i tak pewnie nie poczuję, póki co, różnicy

kup quarki, potem zobaczysz czy Ci czegoś brakuje i wtedy będziesz myślał o zmianach

Napewno jeśli czysty DT to Nomic lepszy, ale quark bardziej uniwersalny
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem