Autor Wątek: Wężyk spustowy  (Przeczytany 7043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline esperal

Wężyk spustowy
« dnia: Czerwiec 22, 2013, 18:25:52 »
Chcę kupić jakiś wężyk spustowy do D90.
Do tej pory używałem pilota na podczerwień ale to jakaś tragedia jest >:(
Na wiadomym portalu jest jakiś tam wybór http://allegro.pl/listing/listing.php?string=w%C4%99%C5%BCyk+spustowy+nikon+d90 tylko czym się kierować?
Kupić bezprzewodowy czy z kablem? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Jakie firmy są warte uwagi?
Myślałem o kwocie do 150zł, jeśli jednak gra jest warta świeczki to kwotę mogę oczywiście zwiększyć. Miło byłoby gdyby urządzonko współpracowało też z nowszymi Nikonami np. D7100
Jeśli chodzi o zastosowanie to nie tylko zdjęcia ze statywu (od tyłu) ale też zdjęcia z większych odległości od przodu. Tutaj stawiałbym na jakiś pilot radiowy, ale jeśli źle myślę to sprowadźcie mnie na ziemię ;D

Kilka innych znalezionych;
http://allegro.pl/pilot-aputure-pro-coworker-ii-nikon-d7100-d7000-i3307967810.html
http://allegro.pl/wyzwalacz-yongnuo-rf-603-nikon-d7100-d5200-d3200-i3331816031.html
http://allegro.pl/pixel-bezprzewodowy-pilot-nikon-d7000-d7100-d90-i3317634076.html
http://allegro.pl/n3-wyzwalacz-meike-mk-rc9-nikon-d7100-d5200-d3200-i3287245590.html
http://allegro.pl/elektroniczny-pilot-aputure-nikon-d7000-d7100-d90-i3342212020.html

forum.outdoor.org.pl

Wężyk spustowy
« dnia: Czerwiec 22, 2013, 18:25:52 »

Offline Piotrek

Odp: Wężyk spustowy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:21:46 »
Też się zniechęciłem do pilota. Oryginalny kosztował majątek (300 zł za zwykły emiter), a podróbka  za kilkanaście złotych zżerała baterię w try miga. Pozostałem przy samowyzwalaczu. ;)

PS. Kiedy eksperymentowałem z pilotem na podczerwień, to w pomieszczeniach uruchamiał migawkę nawet od tyłu aparatu. A to znaczy, że reagował na jakieś odbicia.   

Offline esperal

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:25:07 »
PS. Kiedy eksperymentowałem z pilotem na podczerwień, to w pomieszczeniach uruchamiał migawkę nawet od tyłu aparatu. A to znaczy, że reagował na jakieś odbicia.   

Pilot od telewizora też odbija od szyb rykoszetem

Offline Piotrek

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:30:29 »
To może doinstaluj do D90 jakąś szybkę rykoszetkę? ;D

Offline esperal

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:45:39 »
Niestety, wtedy jak trzeba to oczywiście odbicie nie działa ;D

Offline ina

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:53:54 »
Używam pilota za kilkanaście zł i nie narzekam, nigdy nie miałam problemu...
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline esperal

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2013, 22:32:13 »

Szczęściara, a ja narzekam cały czas

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2013, 22:32:13 »

Offline Photon

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2013, 23:34:06 »
Jaki zasięg mają te bezprzewodowe? Kable są 3 i 5m.
Jeśli nie potrzebujesz timerów to...nie ma co przepłacać ;)
Mam 2 lata takiego tańszego chinczyka i nie ma problemu, wszystko działa bo i nie wiele tam może się zepsuć ;)

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2013, 01:04:56 »
Proponuje kupić 2 sztuki :
1. na kablu - na mini usb - 1m maksymalnie 6$ z przesyłką.
2. bezprzewodowy radiowy, zamiennik MC-DC2 - 14-16$ z przesyłką.

To co kupisz na allegro to bedą te same piloty ;).

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2013, 10:17:35 »
brat od dwóch lat używa tego http://fripers.pl/product_info.php/info/p1805_Pilot-radiowy-Nikon-D90--D5000-FreePower.html i nie narzeka, sam kilka razy używałem i nie było problemu odpalał 100 na 100, w przeciwieństwie do chińskiej zabawki na podczerwień, która jak było chłodniej nie reagowała w ogóle
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline esperal

« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2013, 13:12:27 »
Dobra panowie, więc na razie biorę jakąś radiówkę do max 100zł i zobaczymy. Zaoszczędzoną kasę wrzucam do skarbonki z napisem ''szerokokątny'' ;D

Offline Kasiek.

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2013, 11:19:58 »

Też miałam pilota za kilnakańscie złotych i służył mi dobrze dopóki go w końcu gdzieś w góach zimą zgubiłam.
Teraz mam wężyk spustowy z kabelkiem i też nie narzekam  :)
Life is just a dream within a dream.

Offline jagular

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2013, 14:16:40 »
ja mam taki co to kuzyn go zrobił, kabele, wtyczka i włącznik, niewiem ile to kosztowało, z 5 zł chyba ;D

Offline esperal

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2013, 17:59:50 »
Kupiłem Aputure Pro-Coworker (65zł) czyli pilot radiowy lub wężyk do wyboru.
http://allegro.pl/pilot-aputure-pro-coworker-nikon-d7000-d3200-d90-i3309272440.html
Nadajnik komunikuje się z odbiornikiem błyskawicznie, diody na obu urządzeniach zapalają się bez jakiejkolwiek zwłoki.
Niestety z moim D90 urządzenie nie komunikuje się w ogóle.  >:(

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2013, 23:19:12 »
hmmm..., dziwnie, bo wygląda identycznie i działa na tej samej zasadzie, co ten, który ja wrzuciłem powyżej, być może jest błędnie opisany i nie jest kompatybilny z tymi aparatami, które są wymienione w opisie, może strzelony jest kabel łączący odbiornik z aparatem, wypróbuj jak masz możliwość z innym D90 albo pozostałymi modelami, jeśli nie będzie działał, a kupiłeś via internet (tm gdzie kupiłeś to jest sklep) i nie licytowałeś, to masz możliwość zwrotu w terminie do 10 dni

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2013, 23:19:12 »

Offline esperal

« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2013, 23:53:21 »
hmmm..., dziwnie, bo wygląda identycznie i działa na tej samej zasadzie, co ten, który ja wrzuciłem powyżej, być może jest błędnie opisany i nie jest kompatybilny z tymi aparatami, które są wymienione w opisie, może strzelony jest kabel łączący odbiornik z aparatem, wypróbuj jak masz możliwość z innym D90 albo pozostałymi modelami, jeśli nie będzie działał, a kupiłeś via internet (tm gdzie kupiłeś to jest sklep) i nie licytowałeś, to masz możliwość zwrotu w terminie do 10 dni
Byłem na stronie producenta i studiowałem te urządzonka. Jest ich chyba siedem rodzai ale każde wygląda identycznie, stąd domyślam się ze jedyna różnica w kablach sygnałowych do poszczególnych aparatów. No i z tego co wypatrzyłem to jest to akurat taki model jaki powinienem mieć (oglądałem w powiększeniu wszystkie kable połączeniowe i mam dobry) Próbuję namierzyć kogoś z D90 żeby to sprawdzić.
Co do 10dniowego terminu zwrotu to nie przejdzie ponieważ zanim towar dotarł do mnie do Norwegii, czas minął. Oczywiście cały czas koresponduję ze sprzedawcą próbując znaleźć jakiś kompromis.
Cóż, chytry traci dwa razy ;D

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2013, 00:57:23 »
Próbuję namierzyć kogoś z D90 żeby to sprawdzić.

hmmm..., trochę daleko mieszkasz... :), co do kabla to chodziło mi o to, że może być gdzieś wewnątrz uszkodzony, izolacja może być ok., ale żyły mogą być walnięte, bo jeśli sygnał podawany jest z nadajnika do odbiornika, a mimo to naciśnięcie nie wyzwala migawki, to ewidentnie szwankuje coś na linii odbiornik aparat, poza tym nic nie tracisz, bo zgodnie z ustawą konsumencką masz dwa lata na złożenie "reklamacji" - niezgodność towaru z umową art. 4 i 8, tyle że warto byłoby sprawdzić na innym aparacie

Offline esperal

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2013, 23:44:45 »
Wężyk odesłano do sprzedawcy z powodów logistycznych dopiero po 50 dniach. Oczywiście Patrycja wystawiła sprzedawcy ''pozytywa'' od razu po otrzymaniu paczki, zanim sprawdziła czy sprzęt w ogóle działa >:( wiec nie miałem wielkich nadziei na załatwienie tej sprawy, bo cóż ma teraz sprzedający do stracenia.
Po kilku dniach dostajemy maila że urządzonko działa z jakimś innym Nikonem :o
Po dwóch następnych dniach dostajemy kolejnego maila od sprzedawcy że jednak z D90 faktycznie nie działa i wysyłają nowy :)
Pytamy co z kosztami wysyłki które ponieśliśmy? Niewielkie i faktycznie nie zależy nam na nich, sprawdzamy tylko jak daleko możemy się posunąć.
Kolejne dwa dni i Patrycja dostaje na konto zwrot pieniędzy za wysyłkę.
Czasami , pewne rzeczy zaskakują mnie w tym kraju. Fajnie że są jeszcze takie firmy, których głównym mottem nie jest ''Wyruchać jelenia''

Offline Piotrek

« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:41:47 »
...
Czasami , pewne rzeczy zaskakują mnie w tym kraju. Fajnie że są jeszcze takie firmy, których głównym mottem nie jest ''Wyruchać jelenia''

Musi być z ołtdorowej braci. Tenże handlowiec. 
Wiecej tu amatorów kozic. ;D