Autor Wątek: [Softshell] Arcteryx Gamma SL Hybrid Hoody  (Przeczytany 5420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koshal

[Softshell] Arcteryx Gamma SL Hybrid Hoody
« dnia: Czerwiec 07, 2013, 13:08:58 »
Wydzielone z: [WindShirt] Arcteryx Squamish Hoody

Atanor - jak cos to mam GAMME SL, mogę Ci coś powiedzieć ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 13:51:12 wysłana przez Samuraj »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

forum.outdoor.org.pl

[Softshell] Arcteryx Gamma SL Hybrid Hoody
« dnia: Czerwiec 07, 2013, 13:08:58 »

Offline atanor

Odp: [Softshell] Arcteryx Gamma SL Hybrid Hoody
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2013, 13:29:25 »
Jeżeli używałeś kiedyś jakiegoś windshirta to chciałbym porównanie termiki, co prawda szczątkowej, ale zawsze może być różnica.
Ten TerraTex na korpusie, gdzie go nie widziałem zawsze wyglądał na pogniecionego. To jest permanentny stan czy czasem się prostuje?
Regulacja kaptura jest tylko z przodu?

Offline Koshal

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2013, 17:31:33 »
Nie miałem okazji porównać z wieloma innymi windshirtami. Jako punkt odniesienia mam jedynie Mammuta Brisk Jacket.
Choc roznice sa dosc oczywiste - Brisk jest na windstopperze i przy silnej pizdziawie czuć różnicę w "wiatroprzepuszczalności".
Arc Gamma SL jest za to jeszcze lżejszy i rewelacyjnie sobie radzi z nadmiarem ciepła. Nie "zagotowało" mnie w nim jeszcze ani razu podczas gdy w podobnych temperatuch i sytuacjach w Brisk Jacket'cie (jakkolwiek by to nie brzmiało) miałbym juz mokro :p
Poza tym, Arc jest rewelacyjnie skrojony. Co do regulacji kaptura o które pytales - jest z przodu po bokach i jeden sciagacz z tyłu. W kaputer na luzie wchodzi kask i garda jest nadal wysoko. Co do wspinaczkowych "feature'ow" - swietny jest patent z cienkim wałkiem jakiejs pianki zaszytym w tylnej polowie dolnej krawedzi kurtki (razem ze sciagaczem). Dzięki temu kurtka nie wyjezdza spod uprzezy przy roznych ekwilibrystycznych manewrach ;)
Kurtke uzywam jak wszystkie inne - czyli wciskam zwinieta do plecaka i nie piernicze sie ze skladaniemi ukladaniem. Bardzo szybko sie wygładza, ale nie do końca. Ten terratex o ktory pytasz jest permanentnie lekko pomięty. Wydaje mi sie jednak, że większośc zdjęć wyolbrzymia sprawę ;)
Ja wziąłem w kolorze żółtym z granatowymi rękawami i mimo starań uwaliłem sobie troche krwią i błockiem w skałach. Umyłem softshella wash'em toko i impregnatem tej samej firmy do softów. Jestem pod duzym wrazeniem bo DWR dziala rewelacyjnie. Nawet te terratexowe czesci wytrzymuja calkiej solidne mrzawki. A już panele na barkach i ramionach w ogole na spokojnie radza sobie z normalnym deszczem.

Jestem bardzo, bardzo zadowolony z zakupu. Dokladnie tego oczekiwalem. Przy lekkich mrzawkach albo temeraturze "nijakiejtakiej" wolalem zawsze troche zmoknac albo zmarznac niz zakladac na siebie cos wiecej niz t-shirta, bo zawsze sie potem przy wysilku gotowalem. Ten Arc idealnie uzupelnil moją "szafę".

Poniżej parę zdjęć "plenerowych". Jak dotrę do domu i aparatu to 'cyknę' Ci parę szczegółów

I jeszcze jedno duże zdjęcie:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 17:58:08 wysłana przez Koshal »

Offline Koshal

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2013, 19:01:14 »
Jezscze raz to duże zdjęcie, bo się coś zesrało (prośba do mod'a o podmiankę)

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2013, 14:56:12 »
A jak kaptur leży na głowie bez kasku? Da się go dobrze dopasować?
A i jakby ktoś miał coś do opowiedzenia na temat gammy lt hoody do byłbym wdzięczny za głos. Ciekawi mnie konkretnie przewiewność tej kurtki i gammy sl także.
black hole sun