Autor Wątek: [Namioty jednoosobowe] Vango Blade 100  (Przeczytany 4984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pank

• z Krainy Deszczowcow

[Namioty jednoosobowe] Vango Blade 100
« dnia: Maj 04, 2013, 19:45:44 »
Moze kogos zainteresuje nowa 1 od Vango

http://www.vango.co.uk/trekking/blade-100.html

Konstrukcja raczej znana. Kiedys posiadalem cos podobnego, chyba Jura Higlandera to byla, i  z tego co pamietam to calkiem niezle sprawialo sie to na wietrze. Cale szczescie ktos mi go buchnal z samochodu i moge kupic sobie nowy.
Cena calkiem rozsadna - w sieci mozna wyhaczyc za 74.99£, waga rowniez chyba nienajgorsza
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 19:48:09 wysłana przez Shogun »

forum.outdoor.org.pl

[Namioty jednoosobowe] Vango Blade 100
« dnia: Maj 04, 2013, 19:45:44 »

Offline Yatzek

Odp: [Namioty jednoosobowe] Vango Blade 100
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 21:11:05 »
Moze kogos zainteresuje nowa 1 od Vango

http://www.vango.co.uk/trekking/blade-100.html

Konstrukcja raczej znana. Kiedys posiadalem cos podobnego, chyba Jura Higlandera to byla, i  z tego co pamietam to calkiem niezle sprawialo sie to na wietrze. Cale szczescie ktos mi go buchnal z samochodu i moge kupic sobie nowy.
Cena calkiem rozsadna - w sieci mozna wyhaczyc za 74.99£, waga rowniez chyba nienajgorsza

Gdybym miał być tym, który wyszukuje słabe punkty sprzętu, tutaj nie miałbym wielu trudności.
Skosy skutecznie zmniejszają powierzchnię użyteczną, długość też jest niemal na styk dla długich śpiworów, stelaż wewnętrzny nieszczególnie uznałbym za zaletę, wentylacji konkretnej też nie widzę.

Ale jakie widzę plusy...
Wysokość może nie pozwoli komfortowo usiąść, ale da się już jakoś sprawnie przebrać, nieduża potrzebna przestrzeń do rozbicia, waga na skraju akceptacji, cena też jeszcze ujdzie. Natomiast nie znalazłem plusa zdecydowanego, typu "to mi się w nim podoba".

W mojej opinii jest to namiot dla rowerzysty z małym bagażem lub niewymagającego wędrowca.
Ale że ideałów nie ma, to dla chcącego popełnić kompromis, jest to jakaś alternatywa.
Wędrówką życie jest człowieka...