Autor Wątek: [Akcesoria] Zapalniczka w górach  (Przeczytany 20191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivan

Odp: [Akcesoria] Zapalniczka w górach
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 26, 2015, 09:58:06 »
Ja również polecam korę brzozową. Pali się i mokra i sucha. Nie śmierdzi, nie psuje się. Można nosić kawałek w plecaku, a przy okazji znalezienia gdzieś wypróchniałej brzozy uzupełnić zapas. Nie wiem czy używanie kory brzozowej to jest "survival". Ja nawet nie wiem co to jest "survival" ;) Po prostu jak jeździłem na 3 tygodnie do lasu i każdy posiłek gotowałem na ognisku to używanie kory brzozowej to było "życie" a nie "survival" ;)

Polecam też zabieranie kawałka świeczki albo małego wkładu do znicza. Zapalamy to i dopiero na wierzchu kładziemy jakieś tam gałązki. Można też nakapać woskiem na drewno dla wspomożenia rozpalania.

A zapalniczek nie polecam bo zdarzało mi się na mrozie, że nie odpalały. Geneza problemu za pewne taka sama jak w przypadku używania zwykłych kartuszów gazowych i palnika zimą.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 26, 2015, 09:58:06 »

Offline zielak

« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 26, 2015, 13:35:05 »
a ja polecam scyzoryk light my fire ( jeden zgubiłem) na alledrogo 99zl z gwizdkiem! droższa wersja - adoptować dziewczynkę z zapałkami lecz pełnoletnią....

Offline janogonowski

« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 26, 2015, 18:36:53 »
A czy macie może doświadczenia z takimi typami zapalniczek jak poniżej w linku (szczególnie w przypadku rozpalania zawilgoconej/lekko mokrej podpałki składającej się z drobnych patyków, kory drzewa, drobnych gałązek iglaków, etc)
http://www.sotooutdoors.com/products/item/PT-XT.html

Online Louis

• www.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 26, 2015, 19:31:17 »
Mój zestaw to 2x zapalniczka BIC.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 26, 2015, 19:31:17 »