Autor Wątek: [Zegarek + wysokościomierz] Najtańsze na rynku  (Przeczytany 11851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline machoney

• Maszeruj albo giń

[Zegarek + wysokościomierz] Najtańsze na rynku
« dnia: Luty 17, 2013, 13:42:36 »
Witajcie,
mam takie proste pytanie... czy zegarki z wysokościomierzami lub same wysokościomierze "z dolnej półki" pokazują w miarę wiarygodnie wysokość n.p.m. ?

Przykładowe dwa linki:
http://allegro.pl/wysokosciomierz-barometr-termometr-zegarek-pogoda-i3037615448.html zegarek
http://allegro.pl/wysokosciomierz-atech-plus-prognoza-pogody-i3031664408.html wysokościomierz

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrowienia
Machoney

forum.outdoor.org.pl

[Zegarek + wysokościomierz] Najtańsze na rynku
« dnia: Luty 17, 2013, 13:42:36 »

Offline Shwarc

Odp: [Zegarek + wysokościomierz] Najtańsze na rynku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2013, 14:17:01 »
Takie coś jak ten Atech miałem i początkowo działał całkiem OK ale padł. Niestety loteria.

Offline petelicki

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2013, 17:34:06 »
Lepiej moim zdaniem poszukać Casio SGW-300. Na allegro ok 200 zł, na ebayu można znaleźć taniej. Sprawdzona, dobrze działająca konstrukcja, no i spokojnie może pełnić funkcję codziennego zegarka.  Miałem krótko i bardzo sobie chwaliłem. Wskazania wysokościomierza i barometru po kalibracji całkiem dokładne. Teraz używam Suunto Altimax- niedawno była na niego duża przecena w Lubelskim Decathlonie.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2013, 17:40:03 »
Mam zegarek Highgear z altimetrem i barometrem. Mimo częstej kalibracji, błąd pomiaru wysokości jest w zakresie od 0 do 100 m w lewo lub w prawo. Czasem zdarza sie ze przekłamuje tylko o 15, 40 metrów, ale czasem zdarzy mu się zaniżyć wysokość o 250 m ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline machoney

• Maszeruj albo giń

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2013, 18:50:43 »
Lepiej moim zdaniem poszukać Casio SGW-300. Na allegro ok 200 zł, na ebayu można znaleźć taniej. Sprawdzona, dobrze działająca konstrukcja, no i spokojnie może pełnić funkcję codziennego zegarka.  Miałem krótko i bardzo sobie chwaliłem.  Wskazania wysokościomierza i barometru po kalibracji całkiem dokładne.
Cena naprawdę przystępna.

Teraz używam Suunto Altimax- niedawno była na niego duża przecena w Lubelskim Decathlonie.
Po jakiej cenie można było go zakupić ?

Mam zegarek Highgear z altimetrem i barometrem. Mimo częstej kalibracji, błąd pomiaru wysokości jest w zakresie od 0 do 100 m w lewo lub w prawo. Czasem zdarza sie ze przekłamuje tylko o 15, 40 metrów, ale czasem zdarzy mu się zaniżyć wysokość o 250 m
Czyli chcesz Garguś powiedzieć, że o du... rozbić ? :D No i z tego co widzę to Highgear nie jest ta najniższa półka...

Offline Photon

« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2013, 19:22:11 »
    Teraz używam Suunto Altimax- niedawno była na niego duża przecena w Lubelskim Decathlonie.

ok...375zł, jeśli się nie myle

Offline petelicki

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2013, 19:43:02 »
Cytuj (zaznaczone)

299 zł. W jego przypadku po skalibrowaniu dokładność sięgała kilkunastu metrów. Czasami dokładniej. Choć oczywiście wszystko zależy od częstości kalibrowania.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2013, 19:43:02 »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2013, 08:42:53 »
Czyli chcesz Garguś powiedzieć, że o du... rozbić ? :D No i z tego co widzę to Highgear nie jest ta najniższa półka...

Mam model sprzed ok 4 lat, z tego co widzę już nie oferowany. Gdybym go kupił za pieniądze to poczułbym się zrobiony w ......

ale mam go za darmo i wygląda profesjonalnie wiec jest ok ;D

Ale generalnie przestałem wierzyć w takie cuda ;D

Offline rosowka

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2013, 10:07:36 »
Witam

Mam wspomniane Casio SGW-300 w wersji H.
Działania wysokościomierza są ok. Po skalibrowaniu np. na wysokości schroniska i całodziennej wycieczce - różnice w wysokości na punktach (szczyt, przełęcz, powrót do schroniska) są w zakresie -50 + 50 metrów. Maks bo nieraz różnica jest 5-10 metrów, a nieraz wspomniane 50m. Zależy nie wiem od czego, ale takie różnice są.
Termometr - taka trochę zabawka bo wolno się ustawia - potrzeba ok. 10 minut aby noszony przy torbie z temperatury nadgarstka zszedł do realnej na zewnątrz - np. -5. Nie sprawdzałem na ile dobrze mierzy bo nie miałem innego termometra do porównania.
Inne cechy jak zegarek, stoper, świat czasowy - standard, działa ok.
Barometr - nie wiem jak to się sprawdza, bo nie korzystam, nie wiem nawet o co z tym chodzi...

Duzy plus, ze pika przy pełnych godzinach. Idziemy sobie nagle jest ciche pik pik i wiemy, ze mineła pełna godzina np. 10.00

Offline Shwarc

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2013, 14:49:35 »
Witam

Mam wspomniane Casio SGW-300 w wersji H.
Działania wysokościomierza są ok. Po skalibrowaniu np. na wysokości schroniska i całodziennej wycieczce - różnice w wysokości na punktach (szczyt, przełęcz, powrót do schroniska) są w zakresie -50 + 50 metrów. Maks bo nieraz różnica jest 5-10 metrów, a nieraz wspomniane 50m. Zależy nie wiem od czego, ale takie różnice są.

Wahania ciśnienia. 50m różnicy to naprawdę niewiele potrzeba by taki wzrost/spadek nastąpił. Takie coś może zdarzyć się w ciągu godziny, a w ciągu doby tym bardziej.

Offline machoney

• Maszeruj albo giń

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2013, 15:07:11 »
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :) Jak ktoś ma jeszcze coś do napisania to chętnie poczytam.
Pozdrowienia !
Machoney

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2013, 15:21:20 »
Zwróć uwagę też na to że taki zegarek jak mój, mający grubość ok 1,8 cm - baaardzo utrudnia zakładanie szelek plecaka. Naprawdę jest to irytujące.

Offline arkadoo

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2013, 16:53:51 »
Nie prościej i dokładniej wysokość odczytywać z GPS?
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline atanor

« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2013, 20:36:16 »
Ja kupiłem sobie zegarek z kompasem, altimetrem i termometrem w lidlu za 99zł. Całkiem niezłe się sprawuje i chyba jest to właśnie jedno z tańszych. Ale jak pisze arkadoo, w dzisiejszych czasach altimetr jako osobne urządzenie traci myszką i sprawdza się jedynie do przewidywania pogody. GPS jest łatwiejszy w obsłudze i dokładniejszy.

Offline rosowka

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2013, 08:52:55 »
Nie po to nam wysokościomierz, aby mierzyć co do metra wysokość. W celach turystycznych dokładnych pomiarów nie potrzeba. Przynajmniej ja go używam, aby wiedzieć mniej więcej ile jeszcze do szczytu, przełęczy czy innego celu. Brać w tym celu gps oczywiście można, ale dobre urządzenie jest drogie, korzystanie z telefonu mija się z celem jeżeli nie sa to jednodniowe wycieczki bo telefon po prostu padnie. A zegarek Casio chodzi mi już 1,5 roku na jednej baterii i nadal mniej więcej wiem na jakiej jestem wysokości :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2013, 08:52:55 »

Offline misiak76

« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2014, 10:56:28 »
Witam.
Poszukuję zegarka który pokazuje wysokość i ciśnienie. Kilka lat temu miałem lidlowski egzemplarz ale ktoś go sobie "pożyczył".
Znalazłem w decathlonie dwa zegarki marki Geonaute spełniające moje wymagania ale ciężko znaleźć o nich opinie
Tańszy www.decathlon.pl/zegarekwysokoc-ongoup-300-id_8206075.html

Droższy www.decathlon.pl/zegarekwysokoc-ongoup-600-id_8164096.html

Możecie coś o nich powiedzieć lub doradzić coś innego?

Offline rosowka

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2014, 14:56:21 »
Mam już parę lat ten: http://zegarki.worldtrade24.pl/zegarek-meski-casio-sgw300h1a-termometr-barometr-p-2249.html

Jest termometr - ale aby ustalić dobrą temperaturę to trzeba go zdjąć z ręki i gdzieś potrzymać ok. 5minut - więc wolno ustala  temperature
Jest barometr - wiem, że jest teraz 995 hPa (pracuje wysoko)
Wysokościomierz - jest i działa bardzo dobrze. Dokładność co 5 metrów i idąc po schodach czy pod górę wskazania się zmieniają. Łatwo się zegarek kalibruje, dokładność trzyma przez parę godzin - czyli ustawiam rano np. przy schronisku i po wejściu na szczyt dokładność jest do 50 metrów. Jak dla mnie to wystarczające. Czasami trafi dokładniej, czasami pomyli się bardziej, ale generalnie te 50 metrów plus/minus jest.
Ma wszystkie funkcje, które mają zegarki a więc czas, stoper, odliczanie, budzik. Ma też podswietlenie tarczy i czas światowy - wyświetla wybrany przez ciebie region, można sobie też przejrzeć wszystkie - w praktyce wybiera się to po miastach. Fajna sprawa jak jestem za granicą - nie trzeba przeliczać godzin.

Bateria - cały ten okres cały czas jadę na jednej
Budzik - tak cichy, ze sie do niczego nie nadaje
Podoba mi sie, że cicho pika o pełnych godzinach :)

Szczerze za tą kasę polecam.

Offline misiak76

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2014, 11:35:49 »
Dzięki :-)
Musze teraz dorwać go w jakimś sklepie stacjonarnym i się mu przyjrzeć.

Offline Jacku

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2014, 15:41:17 »
mam ten sam zegarek co rosowka i jest wart każdej złotówki.
Co prawda troche za bardzo plastikowy ale za to lekki.
Najbardziej zalezało mi na barometrze i wysokokściomierzu a to działa w nim doskonale.
Bedac na kilku wypadach porównywałem jego wskazania z gpsem Garmina i zegarkiem Suunto z jakiejś średniej serii i powiem że nie ustępował im ani odrobinę, a nawet odwazę się stwierdzić że wskazania były bliższe prawdzie, i to nie raz tylko wielokrotnie.
Dla przykładu: W Tatrach kalbrując zegarek pod Mokiem na Rysach pokazywał 2505m a w alpach kalibrując pod Gouterem na szczycie Blanca pokazywał dokładnie 4810 co było miłym zaskoczeniem.

Offline misiak76

« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 08, 2014, 16:04:23 »
Zegarek już w drodze ;-) Dzięki za doradzanie.