25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Bokserki] EXPEDUS EX/B-M/001 lub ML/B-M/001 (?)  (Przeczytany 2984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivan

[Bokserki] EXPEDUS EX/B-M/001 lub ML/B-M/001 (?)
« dnia: Luty 10, 2013, 18:48:52 »
Kilka lat temu, kompletując pierwszą, termoaktywną warstwę, zapomniałem o majtkach. Chodzenie w zwykłych, bawełnianych (choć dobrej jakości) bokserkach, kończyło się niemiłym uczuciem wilgoci i zimna na lędźwiach. Na szczęście zostałem obdarowany bokserkami EXPEDUS wykonanymi z Poliamidu i to nie byle jakimi, bo wyposażonymi w technologię jonów srebra.

Materiały i budowa

Na początek testu zdjęcie zaczerpnięte ze strony internetowej sklepu firmowego EXPEDUS

http://www.expedus.pl/sklep/bokserki-meskie-exbm001-p-52.html

Moje bokserki różnią się tym, że logo EXPEDUSa jest czerwone, a na dole lewej nogawki nadrukowany jest napis „ions of silver”.

Bokserki mają dość krótkie nogawki. Wszystkie napisy są nadrukowane: logo, „ions of silver” i instrukcja prania (wewnątrz, z tyłu). Jedyna metka jest malutka, zawiera informację o rozmiarze i znajduje się na kręgosłupie. Część szwów jest płaska (boki, przód), część niestety nie (np. dół). Z przodu majtek, w środkowej części zajmującej ok. 1/3 szerokości materiał jest podwójny. W pasie znajduje się guma zabezpieczająca przed zsuwaniem. Bokserki wykonane są z lekko rozciągliwego materiału 100% Poliamid zawierającego jony srebra, które hamują namnażanie się bakterii. Materiał od strony skóry ma jakby aparaty szparkowe odciągające wilgoć, od zewnątrz jest natomiast bardziej gładki. Poniższe zdjęcie ilustruje (od lewej): wierzch materiału, wewnętrzną stronę gumy w pasie i wewnętrzną stronę dzianiny.

Obecnie EXPEDUS oferuje dwa modele bokserek o kroju identycznym jak moje, wyposażonych w jony srebra: EX/B-M/001 i ML/B-M/001. Nie wiem które ja posiadam, bo przez lata od kupienia producent zmienił rozmieszczenie napisów, a materiału nie mogę rozpoznać ze zdjęć i opisów producenta.

Użytkowanie i wytrzymałość

Bokserki użytkowane są już ponad 3 lata. Lubię je, zakładam więc co najmniej raz na tydzień. Użytkowane były zarówno na mrozie pod kalesony jak i na pustyni przy czterdziestostopniowych upałach. Chodziłem w nich z plecakiem, na treningi i jeździłem na rowerze. Zewnętrzna warstwa materiału wygląda jak nowa mimo częstego tarcia o siodełko rowerowe. Wnętrze gumy i materiału ma już kilka kulek, ale trzyma się bardzo dzielnie. Niestety, w gumie puściła jedna gumowa "nitka" i przez to cześć się pofalowała, co dość nieestetycznie wygląda, ale nada spełnia swoją funkcję. Napisy na zewnątrz prawie się nie zmieniły, natomiast po napisach wewnątrz (instrukcja prania i rozmiar na metce) prawie nie ma już śladu.

No i największa wada: mimo, że rozmiar był dopasowany dobrze i nie mam cienkich ud, to nogawki nigdy dobrze nie przylegały do nogi, ponadto się jeszcze rozciągnęły. Przez to wygląda się nieco głupio a bokserki nie zawsze trzymają wszystko co trzeba na miejscu (panowie, wiecie o co chodzi ;) ).

Wygoda, „oddychalność”, łapanie zapachów

Dobra bielizna to taka, o której zapomina się, że ma się ją na sobie. I ta taka jest: dobrze oddycha, szybko schnie i (prawie) nie uwiera. Wyjątkiem jest dolny szew, który niestety nie jest płaski i przy dłuższej jeździe na rowerze daje o sobie znać. Jest natomiast nieodczuwalny przy zwykłym trekkingu. Po większym wysiłku i po praniu najdłużej wilgotna pozostaje przednia, środkowa część bokserek, ta z podwójnym materiałem. Nie jest to jednak jakoś szczególnie uciążliwe bo ta część nie przylega za mocno do ciała. W bardzo wielkich upałach czuć wilgoć pod całością majtek, ponieważ są nieco grubsze niż inna sztuczna bielizna która posiadam. Na duże temperatury chyba lepiej wybrać coś innego, w całości wykonanego z jednej warstwy. Majtki nie łapią zapachów, srebrna nić działa, w warunkach trekkingowych można je nosić kilka dni.

Podsumowanie

Plusy:
+nie łapią zapachów
+oddychają, szybko schną
+wygodne do trekkingu
+wytrzymałe

Minusy:
-niedopasowane do ud, rozciągające się nogawki
-na dole szew mógłby być płaski, wtedy byłyby wygodniejsze na rower
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 19:25:48 wysłana przez Ivan »

Offline arkadoo

Odp: [Bokserki] EXPEDUS EX/B-M/001 lub ML/B-M/001 (?)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2013, 20:10:50 »
Sporo tych szwów nastukali na samym dole :( Za to fajnie, krótko wycięte nogawki. A propos nich, to czy nie podwijają się?
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline Ivan

Odp: [Bokserki] EXPEDUS EX/B-M/001 lub ML/B-M/001 (?)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2013, 22:43:58 »
Nie podwijaja sie u mnie, ale na pewno sporo zalezy od ksztaltu czlowieka ;) Ja jestem chudy i kwadratowy ;)

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę