Autor Wątek: [Waterproof Shell] Visio FL Jacket Women's [testujemy dzięki MJSport Poznań]  (Przeczytany 7229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ina

Dzięki uprzejmości firmy MJ Sport z Poznania, marce Arc'teryx i za pośrednictwem wortalu www.outdoor.org.pl została mi udostępniona kurtka Visio FL Women's

[attachimg=1]

Na początek kilka słów od producenta:

Super lightweight, waterproof, breathable jacket constructed using new GORE-TEX® Active Shell textile for ultimate waterproof protection during fast moving activities.

Weight: 176 g
Style: Jackets Waterproof Shell, Jackets Light/Athletic
Activity: Running / Hiking

Starting with a trim, anatomical fit to minimize bulk and elevate comfort and a minimalist feature set, the Visio FL also employs super-light GORE-TEX® Active Shell for next-to-skin comfort, exceptional breathability and absolute waterproofness during fast moving activities in inclement weather.

Pierwsze wrażenia:

Kurtka jest dedykowana głównie do biegów górskich. A wiadomo, że w deszczu biega się najlepiej!
Jest to pierwsza kurtka przy której nie ubolewam na brak kaptura, gdyż doświadczenie mi mówi, że i tak podczas biegania na deszczu kaptura nie używam, bo wolę głowę mokrą od wody niż potu.

Po weekendzie więcej szczegółów i real foto dodam.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

Offline ina

Zdjęć dalej nie zrobiłam (będą do dwóch dni), ale dzisiaj telemarkowała ze mną w kidającym śniegu i temp.ok 0/-5st przez kilka godzin. Wygodna, przedłużony tył, regulacja zapięcia rękawów, idealna garda, kropelki się ślicznie skraplają na materiale.
I ładnie się komponuje ze złotem ;D (jedyne zdjęcie jej zrobione, bo i tak zza śniegu by nie było dobrze widać)

[attachimg=1]

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ina

Włala
[attachimg=2]

Skroplony śnieg na materiale
[attachimg=1]

Na razie pogoda jest mało biegowa, bo szkoda nie iść na narty zamiast biegania :) ale do temp. ok.-5 gdy sypie to jej używam. Po godzinie pod górę na nartach czy byłabym w koszulce czy w kurtce to jestem tak samo spocona, więc to mało miarodajne. Teraz się ociepliło i pada, to pewnie będzie okazja w niej pobiegać.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline arkadoo

Ciekawi mnie jak sprawdza się bryzgoszczelny-kostkowy zamek. Intrygująca jest również wytrzymałość tak dobrze oddychającej membrany, nie żałuj jej prań i użytkowania.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline ina

Przepraszam za przestój w wątku, ale jest to kurteczka na deszcz raczej i czekamy na wiosnę, bo na razie nawet nie biegam korzystając ze śniegu i nart :)

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ina

Odp: [Waterproof Shell] Visio FL Jacket Women's [testujemy dzięki MJSport Poznań]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2013, 18:10:38 »
Witaj wiosno! Kurtka budzi się z zimowego snu :)
Używam jej na przemian z wiatrówką Warmpeace z pertexu. Jest ona cieńsza i lżejsza od Visio, ale po podejściu/bieganiu ściągam mokrą od środka szmatę, podczas gdy Visio świetnie sobie radzi z odprowadzaniem potu. Jeszcze nie miała szans być używaną w temperaturze wyższej niż 5 stopni, więc zobaczymy jak będzie cieplej.

Po godzinnym biegu w deszczu

Zamek

Sucho w środku

Wystający rękaw spod kurtki nasiąka tyle. Szkoda, że rękawy nie są trochę dłuższe.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ina

Odp: [Waterproof Shell] Visio FL Jacket Women's [testujemy dzięki MJSport Poznań]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2013, 00:29:36 »
Sezon biegowy w pełni. Z powodu zawirowań życiowych miałam mało czasu dla komputera, ale nadrobię.
Ponieważ późna wiosna/wczesne lato na Podhalu to pora monsunowa, miałam okazję niejednokrotnie użyć kurtki w biegu. Temperatura jest już znacznie wyższa niż 5 stopni ;D Do 20 stopni (jak jest więcej i leje, to i tak biegam w samej koszulce) oddychalność bez zmian.
Pojawiło się ostatnio ale: lało ciurkiem i po 30 minutach na rowerze, a potem 2h20min biegu kurtka przemokła w miejscu gdzie miałam zapiętą nerkę, czyli w pasie. W biegu tego nie czułam, bo byłam rogrzana i zgrzana. Bida potem, bo wypiłam herbatę, ostygłam a do domu miałam kolejne pół godziny na rowerze, a zimno było jak pierun :) To samo się stało gdy biegałam w burzy, ale było tak parno, że ją ściągnęłam i zawiązałam w pasie, przemokła w miejscu, gdzie rękawy uciskały materiał w talii. Ściąganie kurtki u mnie polega na rozpięciu do pępka, zdjęciu góry i zawiązaniu rękawów. Czyli producent nie zakłada uciskania jej z zewnątrz... W Kanadzie biegając pije się deszczówkę, a nie z bidonu w nerce :D Ten tydzień zapowiada się wciąż monsunowo, więc będę miała na pewno okazję użyć jej bez ubierania żadnych uciskających taśm i ciekawa jestem czy teraz puści, bo wcześniej jej się to nie zdażało. W niedzielę też ma lać, mam zawody i, jeżeli monsun nie minie, to na pewno wezmę ją i nerkę i zobaczę jak tym razem sobie poradzi na 21km.
No i te rękawy mogły by być dłuższe.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2013, 00:29:36 »

Offline ina

Zdjęcia real:

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ina

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2014, 09:41:48 »
Minął rok.
Visio używana wielokrotnie podczas biegania, narciarstwa biegowego, na rowerze. W deszczu, śniegu, wietrze. Kurtka wygląda jak ze sklepu. Parametry bez zmian, nie przemaka, z nerką więcej nie biegałam, więc nie wiem jak się to ma w kwestii czy to pot czy to deszcz był :) Cały czas jest moją podstawową membraną do sportu podczas deszczu i śniegu.

Pomoc dla Rodziny Dybla