Autor Wątek: Hala Lipowska i Rysianka [27.01.2013]  (Przeczytany 6813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hala Lipowska i Rysianka [27.01.2013]
« dnia: Styczeń 29, 2013, 14:22:53 »
Raz jeszcze, bo trasa jest identyczna jak w zeszłym roku, czyli zaczynamy w Złatnej koło ruin huty szkła. Początkowo zastanawialiśmy się jaka będzie tutaj droga, bo od skrętu w Ujsołach zawsze im dalej tym gorzej. Z reguły droga to lodowa rynna z metrowej wysokości bandami, ale tym razem było nieźle, chociaż jedzie się praktycznie po litym lodzie. Dalej idziemy już pieszo drogą wzdłuż której biegnie czarny szlak, przechodzimy mostek i kawałek dalej skręcamy wg nowych drogowskazów w stronę Hali Lipowskiej. Prognozy pogody zapowiadały spory mróz. Po dojechaniu na miejsce jest -13 stopni, ale sprawdziła się również prognoza dotycząca zachmurzenia i z każdą chwilą było coraz ładniej. Jak widać na poniższych screenach śladu z eTrex'a, droga ma się nijak do mapy z 2009r. Raz idzie się niby żółtym, a niby niebieskim szlakiem. Jest miejsce gdzie praktycznie z 5 sąsiadujących ze sobą drzew, trzy są oznaczone kolorem szlaku (na jednym jest znak żółty, a na dwóch niebieski).

Na dalszą część relacji Mariusza888 zapraszamy na portal:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 21:47:47 wysłana przez crimson »

forum.outdoor.org.pl

« dnia: Styczeń 29, 2013, 14:22:53 »

Offline renko

Odp: Hala Lipowska i Rysianka [27.01.2013]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:08:32 »
Obrazki... Mniam ;D

Offline Jacku

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2013, 18:24:42 »
"audycja zawierała lokowanie produktów" :):):)
A na serio to ładne te zdjęcia Ci wychodzą, choc ja osobiście bym zwariował gdybym musiał nosić takie wielkie coś z aparatem, ale ciesze się że są ludzie którym się chce bo można ładne zdjęcia zobaczyć :) oby tak dalej

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2013, 19:01:26 »
bym zwariował gdybym musiał nosić takie wielkie coś z aparatem
Wiesz jak to mówią... "wóz albo przewóz" ;)

Offline renko

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:09:36 »
NO PAIN NO GAIN :D

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:54:57 »
Staaaary, 2 tygodnie temu 3 albo 4 skutery spotkalismy na polanach niedaleko szczytu Babiej gory, po slowackiej stronie. I chyba to polacy  byli.

Ale z psem do parku nie wolno bo zaburza ekosystem.

Zreszta idac w strone lipowskiej przez hale boracza  tez natkniemy sie na tablice ;z psem nie wolno' i to w zwyklym lesie!

A co z ta huta, jest tam cos fajnego?
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2013, 09:18:14 »
Ale 3-4 skutery a 21-22 skutery + kolejne które było słychać w lesie poniżej to jednak różnica, co nie zmienia faktu, że nie powinno ich tam być niezależnie od ilości...

Z hutą to chyba nic fajnego - tzn "chyba" bo zawsze jestem tam w zimie jak jest przysypane - w każdym bądź razie ta huta to taka wiata trochę większa niż wędzak i raczej nie ma czego oglądać ;)

A z tymi tablicami to tak jak piszesz - "sztuka dla sztuki". Są chyba tylko po to żeby ktoś sobie poprawił samopoczucie bo samo ich znaczenie to jakiś absurd.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2013, 09:18:14 »

Offline pleban

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2013, 18:17:34 »
Mariusz888

Pochwal się czym fociłeś.
wyślij głupka po flaszkę to przyniesie jedną

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2013, 18:26:22 »
Nikon D700
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2013, 19:54:06 »
A z tymi tablicami to tak jak piszesz - "sztuka dla sztuki". Są chyba tylko po to żeby ktoś sobie poprawił samopoczucie bo samo ich znaczenie to jakiś absurd.
nie do końca.
Raczej po to aby mieć podstawę wypisania mandatu.
Zresztą Misiek najlepiej wie o czym pisze :)

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2013, 20:03:50 »
Raczej do wygłoszenia pouczenia, pokazu władzy i okazania łaski. Nie sprzeczam się co do parków narodowych, ale kuźwa wstałem kiedyś o 5 rano, wrzuciłem narty, psa do auta, pojechałem ok 100 km na koniec drogi w lesie gdzie zaczynał się szlak na lipowską przez boraczą, wysiadam z auta i widzę wyyyysoko przybitą tablicę "zakaz śmiecenia, palenia ognia i wprowadzania psów" . I co ja mam tera zrobić, albo wracać 100 km do domu, albo psu kark skręcić z tej żałości.

Ten absurdyzm prawny biorący się wprost z epoki wesołego PRL, w połączeniu z przymykaniem oczu na wybryki "kolegów, śwagrów z kolegami" typu jazda skuterami dookoła rezerwatu rysianka, czy kursujące samochody drogą do morskiego oka - powoduje że nadal większość ludzi w tym kraju, a ja w szczególności, ma poprostu wyjebane na literę prawa ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2013, 21:38:31 »
Mariusz888

Pochwal się czym fociłeś.
Tak jak Crimson napisał - Nikon D700 + N24-70 :) miałem jeszcze 70-200 w plecaku, ale jak weszliśmy wyżej to się tak zaciągnęło chmurami że już nie było sensu zmieniać szkła...
wysiadam z auta i widzę wyyyysoko przybitą tablicę "zakaz śmiecenia, palenia ognia i wprowadzania psów" . I co ja mam tera zrobić, albo wracać 100 km do domu, .

Ten absurdyzm prawny biorący się wprost z epoki wesołego PRL, w połączeniu z przymykaniem oczu na wybryki "kolegów, śwagrów z kolegami" typu jazda skuterami dookoła rezerwatu rysianka, czy kursujące samochody drogą do morskiego oka
Chyba ciężko to trafniej ująć - na Słowacji jakoś nie ma problemów z psami na szlaku - tam jakoś to nikomu nie przeszkadza i piszę to ja - osoba psa nie mająca :) uważam że pies to nie jest problem jeśli właściciel i pies umie się zachować - zdarzało mi się spotykać naprawdę fajne psy w górach Słowacji i nie tylko nie chciały mi odgryźć nogi, ale wręcz czasem miałem wrażenie, że naprawdę są nieźle wytresowane i wyszkolone.

A u nas zakaz wszystkiego, bo z psem nie można, ale skuterem jeździć tam i spowrotem na pełnym gazie to niby można? ;D czysty absurd - ciekawe czy pies dokona większych zniszczeń niż skuter bo ostatnio widziałem całkiem konkretnie zjechaną skuterem śnieżnym zieleń która była na ostrym podjeździe prawie zryta. Ktoś nie mógł wjechać to docisnął gazu i jakoś w rezerwacie tak można jak widać. O hałasie nie wspomnę bo to żenada - i nie wierzę, że ktoś ma głośniejszego psa (poza tym który pies wrzeszczy non stop?)? ;)

Offline ina

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2013, 00:55:30 »
Ostatnio prawie dostałam mandat idąc nogami nartostradą bez śniegu od zielonego pana W SAMOCHODZIE.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline piterito

« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2013, 22:55:11 »
Bardzo udane zdjęcia lanserskie :P Brakuje w tej relacji tylko zdjęcia z żółtym  paskiem  na szyi ;D

Zazdroszcze tylko zimy...
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2013, 00:12:46 »
Czy ja wiem czy są lanserskie...? Wszyscy mi mówią, że nie ma mnie na żadnych zdjęciach to jak mi żona jakieś pstryknęła to zaraz się ze mnie lansiarz robi - no co za czasy ;D Poza tym to jak mam później wrzucić jakiekolwiek zdjęcie w wątek z testem czegokolwiek jeśli nie zrobię ich w terenie? :)
Zazdroszcze tylko zimy...
Obecnie to już chyba nie ma czego bo ostatnio np w Krakowie stopniał cały śnieg - kilka dni temperatury na plusie + deszcz sprawił że ta ładna zima to poszła się $%^$% - a przynajmniej w Krk. Jak w Beskidach to nie wiem, ale tu zrobiła się wręcz szaro-bura wiosna...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2013, 00:12:46 »

Offline piterito

« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2013, 01:15:09 »
Oj, z tym lansem to taki żarcik był :)
W moich Beskidach zima trzyma piękna. Brat był dzisiaj na Pisanej Hali, śniegu moc i mróz trzyma ::)
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz