Autor Wątek: [Raki] Grivel G1 New Classic  (Przeczytany 9907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

[Raki] Grivel G1 New Classic
« dnia: Styczeń 22, 2013, 08:58:29 »
Grivel G1 New Classic

źródło GRIVEL

Cytuj (zaznaczone)
Uniwersalne raki dziesięciozębne. Mocowanie typu new classic. G1 to najnowsza propozycja Grivela dla turystów

alpejskich i początkujących alpinistów.
Idealne do trekkingu i skitouringu. Rozmiar w pełni regulowany bez użycia narzędzi. Łatwo składają się do transportu.

Łącznik typu flex bar zapewnia bardzo dobrą współpracę z butami o niezbyt sztywnej podeszwie. W zestawie znajdują się

antibotty, chroniące stopy przed powstawaniem buł śnieżnych.
cyt. ze strony weld.pl

masa zważona 740g

jak na stalowe (stal węglowa), to bardzo lekkie, nie czuć ich na nogach

bardzo małe po spakowaniu,

elastyczny łącznik, pozwala na wygodne korzystanie z butami z miękką podeszwą
na bardzo miękkim niskim bucie dziwne uczucie, ale trzymają się pewnie, pracują ładnie razem z butem

dziwne uczucie jest też z tymi 6-cioma zębami z przodu, jakby chodziło się na palcach, ale stabilnie

zastosowanie twardszego buta, zmieniło znacząco odczucia w porównaniu jak miałem je na kapciach

producent pisze, że nie nadają się do wspinaczki, tylko do turystyki lodowcowej czy skituringu

dla porównania, razem z rakami CT

« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2013, 09:05:32 wysłana przez Shōgun »

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

forum.outdoor.org.pl

[Raki] Grivel G1 New Classic
« dnia: Styczeń 22, 2013, 08:58:29 »

Offline andy

• tato

Odp: [Raki] Grivel G1 New Classic
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2013, 23:19:52 »
raki okazały się bardzo dobrym wyborem na lodowiec,
kilka dni na lodowcu pokazały, że świetnie się do tego nadają,
jest jednak jedno ale, w przypadku samego lodu trzeba zwrócić uwagę żeby pracować z drugim rzędem zębów, ponieważ pierwszy jest bardzo krótki i lekko zaokrąglony
na sztywnych butach siedzą jak przyklejone,
raz , nie wiem kiedy i dlaczego poluzował mi się pasek, mimo to raki mi nie spadły, dalej trzymały się buta

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Offline kucyk_pony

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2014, 22:04:33 »
andy, polecisz je jako uniwersalne raki do zimowej turystyki głównie w Tatrach? Zaczynam chodzić zimą, zaczynam od Tatr, i wiem że będę potrzebował. W sumie dziwne że wątek jest martwy, myślę że to ciekawa opcja ze względu na wagę i pakowność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 22:48:36 wysłana przez kucyk_pony »

Offline Photon

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:01:11 »
jak wypada porównanie wagowe z tymi rakami CT, czy różnica jest na nodze i w bagażu?

Offline rosowka

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:28:17 »
i jak w porównaniu do g10 wypadają? Ktoś może miał styczność z obydwoma modelami?

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:46:00 »
W sumie dziwne że wątek jest martwy, myślę że to ciekawa opcja ze względu na wagę i pakowność.
cena ;)
jak wypada porównanie wagowe z tymi rakami CT, czy różnica jest na nodze i w bagażu?   
oczywiście, mniejsze, lżejsze, droższe ;D

Offline P33

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:58:27 »
Z tą ceną to bez przesady - pierwszy wynik w google to sklep, w którym cena jest raptem o ~70 złotych wyższa od CT Nuptse.

A w praktyce jaka jest między nimi różnica? Brakuje tych dwóch zębów? :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:58:27 »

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2014, 01:12:09 »
mówisz o cenach regularnych czy "promocyjnych"

Offline P33

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2014, 01:16:42 »
O aktualnych.

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2014, 09:31:08 »
gdybym miał drugi raz kupować to bym się nie zastanawiał, wybrałbym G1, (ale jako drugą parę szukam teraz BD Contact)

trzeba zaznaczyć, że w G1 nie można się wspinać, stal węglowa jest bardziej krucha, wg mnie może pękać, ale mogę się mylić
ale treking, skitury, awaryjnie w niepewne warunki polecam

Offline Shwarc

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2014, 16:29:58 »
No OK, a jeśli ktoś szuka jednego kompletu raków bo dwóch absolutnie nie potrzebuje, to nie warto wchodzić w 12 zębów? Myślę tu o typowej turystyce czy trekingu np. na Elbrus czy zimowe wejście na Wołowiec. Ta waga i rozmiary G1 bardzo kuszą.

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2014, 16:34:05 »
dokładnie, Grivel G1 albo BD Contact w zupełności wystarczają, a na pewno na sztywnych butach

Offline P33

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2014, 16:56:47 »
Hmm.. czyli niesamowita popularność dwunastozębnych CT Nuptse wynika tylko z ceny? Czy mają one jakieś zalety względem takich G1/Contact w turystyce?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:09:14 »
hehe, już wiem gdzie jest haczyk, G1 są na rozmiar buta 36-44, a ja mam 46 :(
http://www.grivel.com/products/ice/crampons/synoptic

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:14:56 »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:14:56 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:25:22 »
ale wiesz czego się obawiam? Że w tak długim bucie ta przednia część raków z 6 zębami wyląduje pod palcami i będzie bardzo dziwnie się chodziło. G10 mają tą część dłuższą, więc jakby większą powierzchnią stykają się pod butem. Moim zdaniem to raczej model dla osób z mniejszą stopą, damskie jeśli można to tak określić. Przedłużenie spowoduje jednak dziwne uczucie bo opierać będziesz stopę tylko na palcach i na pięcie. Oczywiście gdybam ale tak mi się wydaje, raczej nie bez powodu producent dał seryjnie krótszy łącznik.

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:46:10 »
ale wiesz czego się obawiam? Że w tak długim bucie ta przednia część raków z 6 zębami wyląduje pod palcami i będzie bardzo dziwnie się chodziło.
też tego się obawiałem i tak, jak mam miękki, niski (zdjęcie na górze, r. 44) to faktycznie takie wrażenie występowało na początku, później nie zwracałem na to uwagi
sztywny but (nepal extreme r. 44) wogóle to nie występowało

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2014, 11:13:11 »
Chciałbym odkopać temat i ponownie zapytać . Andy jak z tej perspektywy czasowej oceniasz walory użytkowe G1 coś się zmieniło z poprzedniej oceny ? Pytam bo jestem na zakupie raków mam buty niezbyt sztywne Meindle Vacuum jak uważasz , uważacie sprawdzą się z tym modelem raków  ? Podoba mi się w tym modelu jego waga i pakowność po złożeniu . Dodam że na razie nie zamierzam się wspinać i będę ich używał typowo do trekingu .

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2014, 14:06:12 »
nie zmieniłem jeszcze zdania

gdybym miał drugi raz kupować to bym się nie zastanawiał, wybrałbym G1, (ale jako drugą parę szukam teraz BD Contact)

trzeba zaznaczyć, że w G1 nie można się wspinać, stal węglowa jest bardziej krucha, wg mnie może pękać, ale mogę się mylić
ale treking, skitury, awaryjnie w niepewne warunki polecam
raki okazały się bardzo dobrym wyborem na lodowiec,
kilka dni na lodowcu pokazały, że świetnie się do tego nadają,
jest jednak jedno ale, w przypadku samego lodu trzeba zwrócić uwagę żeby pracować z drugim rzędem zębów, ponieważ pierwszy jest bardzo krótki i lekko zaokrąglony

« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2014, 20:25:09 »
Resumując na dobry początek powinny się sprawdzić ? Brałem pod uwagę jeszcze Camp Stalker ale G1 chyba będą bardziej odpowiednie na co doradzicie  ?

Offline Ivan

« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2015, 09:08:41 »
Mam i ja. Dzięki promocji w Sherpie za jedyne 253 zł. Niestety w moim egzemplarzu Grivel dał ciała. Brak jest jednej połówki nita trzymającego podkładkę przeciwśnieżną, przez co odstaje.

Właściwie to czemu miałaby pękać? Węglówka niby bardziej krucha, ale czy aż tak by pękać pod ciężarem człowieka? Płyta z której wykonano raki jest tak samo gruba jak w "normalnych" rakach. Chyba nie zalecają się wspinać ze względu na krótkie, zaokrąglone zęby przednie i elastyczny łącznik a nie pękającą stal. Zresztą kto to wie, nie podali przecież jaka to stal i ile tego węgla tam jest.

Offline misiak76

« Odpowiedź #21 dnia: Październik 22, 2015, 13:34:52 »
No to wymieniaj. Z sherpą nigdy nie miałem problemu w takich sprawach.

Offline Ivan

« Odpowiedź #22 dnia: Październik 22, 2015, 14:23:42 »
No wiem, solidny sklep. Ale nie chce mi się dawać zarobić poczcie. Sam sobie tego nita dobiję.

Offline P33

« Odpowiedź #23 dnia: Październik 22, 2015, 14:49:11 »
Stal węglowa jest Z REGUŁY mniej udarna niż typowa nierdzewka. Oczywiście przy odpowiedniej obróbce cieplnej parametry mogą zbliżyć się do stali nierdzewnych ale czego tam Grivel używa to się nie dowiemy.