Autor Wątek: [Przewodniki] Lonely Planet Central Asia i inne przewodniki - Kirgistan  (Przeczytany 4220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie wiem, czy w dobrym dziale umieszczam ten wątek, ale lepszego nie udało mi się znaleźć.

Na wakacje tego roku, jeśli dożyję, planuję podróż do Kirgistanu.
Zmierzając ku temu, zaczynam rozglądać się za przewodnikiem po tym kraju.
Najlepszym rozwiązaniem jest chyba standard - Lonely Planet i pozycja pt. "Azja Centralna" - http://www.nokaut.pl/ksiazki/azja-cetralna-lonely-planet-central-asia-9781741791488.html.

W tym względzie jest kilka problemów. Sam Kirgistan w  przewodniku zajmuje jedynie ułamek treści. Poza tym powszechnie dostępne jest 4te wydanie tej publikacji (do 2009r). Wydanie 5te - aktualne trzeba już standardowo nabyć - drogą kupna.
Jak powszechnie wiadomo, od 2009 upłynęło sporo wody i niektóre fakty się dezaktualizowały. Między innymi w 2010r miał tam miejsce rewolucja , a w 2012, zniesiono obowiązek posiadania wiz dla Polaków. 

Z tym wiążą się moje pytania.
1. Czy miał ktoś w rękach wydania 4 i 5 i może mi je porównać pod względem aktualności?  Nie ukrywam, że dla studenta każdy pieniądz sie liczy, a boli szczególnie wpakowany na darmo. Chodzi mi o to, czy skala zmian w Kirgistanie od 2009 roku, przy obiektywnym spojrzeniu wymaga kupna nowego przewodnika, czy ze starym sobie poradzę?

2. Może ktoś mógłby odbić piłeczkę i polecić inny przewodnik o Kirgistanie?

Pzdr

forum.outdoor.org.pl

Offline semow

Odp: [Przewodniki] Lonely Planet Central Asia i inne przewodniki - Kirgistan
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2012, 20:48:17 »
ja mogę tyle powiedzieć, że to starsze wydanie sprawdzało się w 2011 r. całkiem nieźle, przynajmniej w Tadżykistanie i Uzbekistanie. Ceny tylko skoczyły.
Myślę że z braku laku będzie ok, i tak warto wszystko potwierdzać u miejscowych.

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2012, 22:00:56 »
Cytuj (zaznaczone)
starsze wydanie sprawdzało się w 2011 r. całkiem nieźle
- dzięki, dobrze to słyszeć.

BTW:
http://www.arttravel.pl/pl_PL/p/Kirgistan-Bradt-Kyrgyzstan/6254?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-12&utm_content=6254#nclid=20d3cd4dd2d55f1bb012ba93fc4bcf69  - jeszcze takie coś znalazłem, ale to tylko radosna twórczość wyszukiwarki. Tutaj autor przedstawia ponad 300 stron przeciwko 80 lonely planet.  Może warto?

Offline semow

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2012, 22:09:12 »
Bradta nie widziałem, fakt że lp jest bardzo hmm... kompaktowy i to wystarcza. Można to uzupełnić o najbardziej aktualne informacje z forum np. travelbit czy lonely planet.

Aaa, gawarisz pa russki? :)

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2012, 22:18:43 »
Ciut, ciut gawariu i uciu sjej czias ;).
W Gruzji się dogadywałem

Offline semow

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2012, 22:26:40 »
To się bardziej przyda niż aktualny przewodnik ;) a o zmiany między wydaniami i same przewodniki to chyba najlepiej na travelbicie popytać.

Offline kryvan

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2012, 11:47:01 »

Offline kryvan

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2013, 15:15:53 »
Przewodniki Lonely Planet o połowę taniej  http://www.fly4free.pl/przewodniki-lonely-planet-o-polowe-taniej-50/