Autor Wątek: [Kurtki puchowe] Quechua Bio Down XWarm  (Przeczytany 15291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

Odp: [Kurtki puchowe] Quechua Bio Down XWarm
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2012, 16:07:18 »
A pal licho, byłem dziś w Decu i kupiłem ta kurtkę. Czarno pomarańczową, na miasto i do pracy jak znalazł. A pod kaptur nawet kask wchodzi. Po testuję i dam znać co i jak.
?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2012, 16:07:18 »

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2012, 20:30:16 »
Po paru dniach testu:
- ciepła (-12 st C i ciepło przy zwykłej koszulce i bluzce pod spodem, +0,5 sama podkoszulka i za gorąco podczas marszu po mieście)
- wygodna
- trochę ciężka
- dość mocno się pierzy (mam nadzieję, że tyko na początku)
- dużo kieszeni
- kaptur nie obraca się razem z głową
wziąłem XL bo wydawał mi się obszerniejsza a poza tym M już nie było.

?

Offline JayJay

« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2012, 21:56:12 »
Po paru dniach testu:
- ciepła (-12 st C i ciepło przy zwykłej koszulce i bluzce pod spodem, +0,5 sama podkoszulka i za gorąco podczas marszu po mieście)
- wygodna
- trochę ciężka
- dość mocno się pierzy (mam nadzieję, że tyko na początku)
- dużo kieszeni
- kaptur nie obraca się razem z głową
wziąłem XL bo wydawał mi się obszerniejsza a poza tym M już nie było.

tez sie zdecydowzlem i wrazenia jak na ten moment mam praktycznie takie same. co nieco z niej wychodzi co faktycznie denerwuje, ale ciepla jest i wygodna, wiec na miasto naprawde fajna. Ciezka moze i jest, ale tragedii jakiejs nie ma, a wydaje sie pancerna dosc

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2012, 09:41:46 »
Dodam jeszcze, że puchu jest 306 g a pierzy 77 g. Tak podaje producent.
No i obserwuję dość mocne pierzenie się kurtki. Jest to tak naprawdę jedyny ale mocno denerwujący mankament. Oczywiście tylko na zewnątrz i w kieszeniach. Wewnątrz jest wszystko ok. Czy inne kurtki też się pierzą?
?

Offline PRS

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2012, 11:50:07 »
Zobacz czy masz podwójna podszewkę (pod tym pomarańczowym powinna być jeszcze jedna warstwa) - jeżeli tak to dlatego od wewnątrz się nie pierzy.
Niestety w miarę zwiększenia intensywności użytkowania przez ten mat. zewnętrzny (a właściwie przez szwy) zaczyna wyłazić coraz więcej piór i puchu - 2, 3 dziennie.

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 31, 2012, 08:52:15 »
Jak na moje oko to nie wychodzi 2-3 pióra czy puch tylko 10-15 dziennie. Widzę co gorsza, że to się nasila. Np. polarowe rękawiczki wyjęte z kieszeni są całe w pierzu. Na łączeniu wystaje i wychodzi go masa. W tym tempie to te 306 g pozbędzie się kurtka w rok. To jedyna wada tej kurtki ale zaczyna mnie doprowadzać już do szewskiej pasji i noszę się z zamiarem oddania jej do największej wypożyczalni sprzętu na świecie. Wezmę coś chyba na wacie.
?

Offline JayJay

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2012, 15:29:12 »
u mnie az tyle nie wychodzi. Blizej tych 2-3 dziennie, chociaz tez nie wyciagam od razu jak mi zaczyna wystawac lekko. W kieszeniach moze jedno czy dwa razem wyszly.

BTW jej "grzanie" sprawdzilem ostatnio wchodzac w nocy na Ślężę - jaka temperatura byla to nie wiem ale na pewno nie za wysoka

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2012, 15:29:12 »

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 31, 2012, 17:25:39 »
Może trafił mi się jakiś felerny egzemplarz, już sam nie wiem. Zrobię zdjęcie jak to wygląda.
?

Offline Ivan

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 01, 2013, 20:59:05 »
Jak na moje oko to nie wychodzi 2-3 pióra czy puch tylko 10-15 dziennie. Widzę co gorsza, że to się nasila. Np. polarowe rękawiczki wyjęte z kieszeni są całe w pierzu. Na łączeniu wystaje i wychodzi go masa. W tym tempie to te 306 g pozbędzie się kurtka w rok. To jedyna wada tej kurtki ale zaczyna mnie doprowadzać już do szewskiej pasji i noszę się z zamiarem oddania jej do największej wypożyczalni sprzętu na świecie. Wezmę coś chyba na wacie.
Oddaj/reklamuj zanim zaczniesz znajdować pióra w skarpetkach i w żarciu ;) Miałem kiedyś śpiwór z taką przypadłością, po dwóch latach męczarni odrzuciłem od siebie na allegro.

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 02, 2013, 08:30:31 »
Co gorsza wydaje mi się (ale nie jestem pewien), że z kilku komór (komory) pod pachą na prawej ręce zniknął puch albo uciekł do innej. Lewa ręka jest tam lepiej wypełniona. Może rzeczywiście felerny egz. i lepiej wymienić, oddać.
?

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 19, 2013, 17:50:50 »
Ostatecznie zwróciłem do sklepu, nie dało się znieść tego wyłażenia piór. Kasę oddali natychmiast. Kupię jednak jakiś waciak.
?