Autor Wątek: [Kurtki puchowe] Quechua Bio Down XWarm  (Przeczytany 15810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JayJay

[Kurtki puchowe] Quechua Bio Down XWarm
« dnia: Listopad 20, 2012, 16:56:26 »
Widzieliście może w decathlonie tą kurtkę? Tutaj podaje link do strony fr http://www.decathlon.fr/veste-bionnassay-down-xwarm-id_8228978.html , bo na polskiej nie mogłem znaleźć. Ogolnie 272g puchu i 68g piór (dla rozmiaru M), waga koło 900g, cena 399zl . Co o tym myślicie?

/ nie wiem czy nie powinno być w warstwie termicznej - jeśli tak to proszę moda o przesunięcie i przepraszam za kłopot

forum.outdoor.org.pl

[Kurtki puchowe] Quechua Bio Down XWarm
« dnia: Listopad 20, 2012, 16:56:26 »

Offline madmun

Odp: [Kurtki puchowe] Quechua Bio Down XWarm
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2012, 16:59:48 »
Widzieliście może w decathlonie tą kurtkę? Tutaj podaje link do strony fr http://www.decathlon.fr/veste-bionnassay-down-xwarm-id_8228978.html , bo na polskiej nie mogłem znaleźć. Ogolnie 272g puchu i 68g piór (dla rozmiaru M), waga koło 900g, cena 399zl . Co o tym myślicie?

Zajebista chciałem sobie kupić ;)
ale tylko na miasto/bacówki/ lasy
Fajnie uszyta, ale materiały pancerne raczej,

/ nie wiem czy nie powinno być w warstwie termicznej - jeśli tak to proszę moda o przesunięcie i przepraszam za kłopot

nie było, ale nazywaj po katolicku tematy, zobacz jak inne się nazywają
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline JayJay

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2012, 17:03:44 »
OK, nazwa zmieniona.

tutaj link do stromy PL http://www.decathlon.com.pl/PL/kurtka-bionnassay-down-xwarm-242739235/ , nie trybi do końca ale poczytać można.

Co do kompresji wchodzi w worek po spiworze S10.

Z ciekawości czemu tylko na miasto - bo za ciężka/duża?

a tu jeszcze filmik :D http://www.youtube.com/watch?v=Rw7zW6hLR90

Offline madmun

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2012, 19:19:11 »
Prawie dobrze ;)

Powinno być [Kurtki puchowe] Quechua Bio Down Xwarm w dziale obok :)

Tak mi się wydaje, ciężka jest i duża, ani w niej chodzić po górach, a na biwaki wystarczy coś lżejszego. chyba że na minus -20

Semow w góry byś ją zabrał ?
R.T.F.M

Offline Przemek

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2012, 19:38:54 »
Ja właśnie chce kupić dużego pucha.

Poranek na chochołowskiej -4 C, lekki wiatr. Na sobie ciepła bielizna termoaktywna, cienki polar z deca, lekko ocieplany softshell i primaloft setka z kapturem na głowie i podczas wolnego marszu asfaltem było mi w sam raz.
Dla takich jak ja do stania, biwakowania w zimie duży puch jest rozwiązaniem ;)

Offline semow

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2012, 19:59:51 »
no racja, tylko duzy puch wazy 500 g, np rab infinity endurance - takie cos na mocna zime widze.

Tak ciezka kurtka jak ta kaczucha to na pewno nie w gory

Offline Przemek

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2012, 20:08:07 »
Mi się uwidział Montane Black ice. Przesadzam?  ;D
Jakieś 200g więcej niż taki infinity ale nie ma komór przeszywanych na przestrzał.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2012, 20:08:07 »

Offline madmun

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2012, 20:18:13 »
R.T.F.M

Offline JayJay

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2012, 21:01:45 »
900g,

wazyłeś to ?
864g w rozmiarze M, przed chwila wazone

no i wlasnie sie zastanawiam czy sobie to zostawic, czy szukac czegos lzejszego/mniejszego
w HiMountain jest Spountin, ktory wazy ponizej 300g i w swoja kieszen sie miesci, ale to znowu raczej za male. Nie chce cholera wydac duzo kasy na cos, co ledwo grzeje (w ogole nie chce wydac duzo :D)

Offline całka

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2012, 21:03:15 »
ten spountin to jest niewiele grubszy od "sweterków puchowych" z auchana które w zeszłym roku kupowaliśmy za 9,99 ;)
odpuść to sobie.

mod. jako ciekawostkę dodam że ww spountin jest CHIŃSKĄ firmą. taką prawdziwie chińską a nie tylko taką (jak większość) które tylko szyją w Chinach ;D no chińsko-szkocką, ale mimo wszystko bardziej niż mniej chińską :P

Offline JayJay

« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2012, 21:08:45 »
a jakieś propozycje macie czego szukać, co można trafić nie za drogo, a dość ciepłe?

Offline Przemek

« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2012, 21:17:49 »
Jak pasuje Ci bez kaptura to Krzmi ma do sprzedania Montane North Star. Jest w bazarku na tym forum. Z tego co pamiętam 170g puchu.

Offline semow

« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2012, 23:22:54 »
to sie wpisuje w ogolny problem zakresu zastosowania kurtki puchowej i swetra puchowego, co mozna wylozyc na podstawie incredilighta ale trzeba by sie rozpisac :)

Offline ina

« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2012, 03:04:25 »
Ja właśnie chce kupić dużego pucha.

Poranek na chochołowskiej -4 C, lekki wiatr. Na sobie ciepła bielizna termoaktywna, cienki polar z deca, lekko ocieplany softshell i primaloft setka z kapturem na głowie i podczas wolnego marszu asfaltem było mi w sam raz.
Dla takich jak ja do stania, biwakowania w zimie duży puch jest rozwiązaniem ;)

Na to mi wystarcza Incredilite absolutnie całkowicie, a waży 3 razy mniej :) no ale zależy od osobnika. Bo mistrzynią jest moja kumpela, gdy biegniemy w zimniejsze dni, ja mam na sobie cieniutkiego softa IMO bardziej to windshirt, a ona w puchówce :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline krzsmi11

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2012, 13:34:37 »
Jak pasuje Ci bez kaptura to Krzmi ma do sprzedania Montane North Star. Jest w bazarku na tym forum. Z tego co pamiętam 170g puchu.

Dokładnie rzecz biorąc jest to model Anti Freeze, rzeczywiście 170g puchu 800 cui (USA). Nówka, nie śmigana 399 zł.

Bo mistrzynią jest moja kumpela, gdy biegniemy w zimniejsze dni, ja mam na sobie cieniutkiego softa IMO bardziej to windshirt, a ona w puchówce :)
Bieganie w puchu? ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2012, 13:34:37 »

Offline kaba

« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:29:11 »
Czy ktoś może posiada tą kurtkę i może się podzielić wrażeniami?
A może ktoś ma więcej informacji niż te zawarte na stronie dechatlonu tj.
- cuin puchu i rodzaj (patrząc po cenie zakładam 600-650cuin, kaczka),
- waga puchu,
- komfort termiczny,
- rodzaj materiału zewnętrznego (jest niby jakiś hydrofobowy, ale pewnie bez szału),
Zainteresowała mnie ta kurtka bo jest w ciekawej cenie. Ewentualnie inne propozycje w zbliżonej cenie.

Offline PRS

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2012, 00:19:15 »
Ja posiadam swetrokurtkę na pierzopuchu z Deca. Wydaje mi się, że materiał obiciowy jest taki sam (podszewka chyba też). Trochę piór wyłazi ale od zewnątrz - nie ma efektu skubanego kurczaka na polarze. W ubiegłym tygodniu (środa, czwartek???) w Wawie wieczorem była średnia zlewa. Nie zabrałem parasola... DWR działa przez jakieś 15 min, krople rzeczywiście się perlą. Kolejne 5 min i zaczyna nasiąkać - kołnierz i mankiety. Do zamoczenia puchu nie doszło bo... doszedłem na peron. Kurtka (materiał zewnętrzny) wyschła w pociągu dokładnie w 15 min (dosłownie w oczach). Dzisiaj rano mokry śnieg - tu było znacznie gorzej niż na deszczu. Płatki się lepią i materiał nasiąka. Wieczorem trochę postałem na peronie. Miałem dł. rękaw poliester (Lidl dla biegaczy) + polarek 100. Teraz jest minus 7, oceniam, że wieczorem było z minus 3. Dało radę wytrzymać ale jak bym postał jeszcze z pół godziny było by niekomfortowo ;)
864g w rozmiarze M, przed chwila wazone
Kaczkopuchopierze waży 720 g w rozmiarze XL (inne rzeczy noszę M i L ) i jest bez kaptura.
Poprzednie ,,duże" puchówki z Deca (z kapturem) miały bardziej pancerny materiał obiciowy.

Offline Przemek

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2012, 01:11:03 »
biegniemy w zimniejsze dni, ja mam na sobie cieniutkiego softa IMO bardziej to windshirt, a ona w puchówce :)

Jest taki koleś na Fortecy, co cały czas chodzi w puchówce - nawet trawersy w niej robi  ;D

Offline Ivan

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2012, 09:36:06 »
Jest taki koleś na Fortecy, co cały czas chodzi w puchówce - nawet trawersy w niej robi  ;D
A pod spodem ma założony worek foliowy. Pewnie masę zbija.

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2012, 22:02:54 »
To jakie alternatywy do 400 zł z puchu? Kurtka fajna, może na miasto bym kupił.
?

Offline kaba

« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2012, 22:23:25 »
To jakie alternatywy do 400 zł z puchu?

Myślę, że będzie ciężko. W polarsporcie jest aktualnie promocja na wybrane kurtki puchowe, ale ceny (mimo promocji) zaczynają się od ok 500 zł. Wydaje mi się, że jedyną alternatywą jest Incredilite Cumulusa (ze zniżką outdorową) o ile można ten sweter traktować jako kurtkę na warunki zimowe (nie mam pojęcia jaki jest w nim komfort w bieliźnie termo + np. cienki polar).
Byłem w decu i przymierzałem quechue. Wrażenie robi niezłe - do jakości wykonania chyba nie ma się co za bardzo przyczepić. Na miasto powinna być ok.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2012, 22:58:38 »
To jakie alternatywy do 400 zł z puchu? Kurtka fajna, może na miasto bym kupił.
używka Pajaka ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2012, 08:39:51 »
Pewnie, że można, już dwie (co prawda nie pajaka) próbowałem wylicytować ale poszły za więcej niż 400 zł. Poza tym jak używka z niepewnego źródła to i puch w niewiadomym stanie.
?

Offline lex

« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 06, 2012, 12:20:42 »
A jaki rozmiar potrzebujesz? W bazarku mam kilka puchaczy, zerknij.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline MarcinekNu2

• Ja nic nie wiem...

« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 06, 2012, 14:21:05 »
M lub L.
?