25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: Karkonosze w foliatexie (marzec 2011) czyli relacja archiwalna  (Przeczytany 2121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PRS

Karkonosze w foliatexie (marzec 2011) czyli relacja archiwalna
« dnia: Listopad 16, 2012, 22:37:25 »
Witajcie

W Sudetach byłem parę razy w życiu, w Karkonoszach nigdy. Zegar biologiczny mi tyka, nadchodziły kolejne urodziny i postanowiłem z tej (smutnej) okazji wspiąć się na jakąś górę. Początkowo myślałem o Babiej ale warunki lodowe nie nastrajały zbyt dużym optymizmem. Benefis Adama Małysza w Zakopcu wróżył brak miejsc w pociągach i autobusach tej relacji. Tytuowy foliatex to soft Hi-Teca, którego postanowiłem zabrać/ubrać zamiast Hsa. W tych dniach także musiałem odebrać paszport w UW w Kielcach . Cena biletu do KL czy gdzieś tam hen była zbliżona. Przewertowałem rozkład kolejowy i nijak mi nie pasiło jechać do Zakopca przez Częstochowę, Sosnowiec i Bielsko. O wiele lepszy dojazd jest w Karkonosze. Potrzebowałem tylko dostać się w urzędowych godzinach do KL i odebrać ten cholerny paszport. Gdy już sobie odpuszczałem z powodu braku trejna w urzędowych godzinach zadzwonił kumpel z info, że jedzie autem do Kielc. W Urzędzie Wojewódzkim udało się odebrać dokument i galopując wpadłem na dworzec PKP... całe 15 min przed odjazdem pociągu. Poprosiłem o bilet do Szklarskiej Poręby. Bilet został mi sprzedany - tj pobrana została gotówka, kartonik wydrukowany po czym Qrew z kasy (pracownica Intercity) poinformowała mnie, że bilet jest nieważny (nie mam pańskiego płaszcza i co pan mi zrobi?). Zwrot biletu (bez odejścia od kasy) spowodowałby przepadek jakiejś tam kwoty. Dlaczego był nieważny? Ano dlatego, że bilet w PKP jest obecnie ważny do godz. 2400. Nie dobę czyli 24 godziny od daty wydrukowania ale do północy. Czyli teoretycznie pasażer zakupujący bilet o 2350 legalnie jedzie na nim 10 min. A później kanar, kara i Kruk. Oczywiście powiedziałem uśmiechniętej Qrew co o niej myślę, PKP i całym tym bajzlu.

Na dalszą część relacji PRS zapraszamy na portal:
Karkonosze w foliatexie (marzec 2011) czyli relacja archiwalna
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 15:07:16 wysłana przez crimson »

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę