25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Plecaki biegowe] Mountain Hardwear Fluid 6  (Przeczytany 4242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ina

[Plecaki biegowe] Mountain Hardwear Fluid 6
« dnia: Listopad 16, 2012, 03:11:27 »
Po stwierdzeniu rok temu, że jednak nerka mi nie leży do biegania, zaczęłam rozglądać się za małym, zgrabnym dopasowanym plecaczkiem, który by mieścił ze 2l wody, kurtkę, i mini-bzdurki. Poszukiwania zajęły rok, aż weszłam do sklepu i zobaczyłam go... Przymierzyłam, dopytałam do kiedy jest promocja i wróciłam po tygodniu. Wydawał się być idealny. I jest :)

Kupiłam go w sierpniu. Jest listopad. Może to krótko, ale przez te ponad 3 miesiące towarzyszy mi bardzo często. Używam go zarówno do górskich wycieczek jednodniowych w warunkach letnich, jak i do biegania dłuższego niż godzinę. W pierwszym przypadku pakuję do niego wodę, aparat, kurtkę przeciwdeszczową i ze dwie kanapki. W drugim - wodę i coś lekkiego do ubrania. Zawsze mam klucze i drobne pieniądze (np. na busa, jakbym skończyła niegodnie z planem ;D).
Co do trwałości, to się nie obawiam, bo firma jest solidna i sprawdzona.
Największym testem plecaka był Tatrzański Bieg pod górę Alpin Sportu. Nie przeszkadzał mi w ogóle, prawie nie czułam, że mam go na sobie, a wygodny dostęp do wody był nie zastąpiony.

Co oferuje producent?

This lightweight hybrid vest/pack offers ultra-runners and other endurance athletes a stable carry for hydration and gear

Features

> Well ventilated wall mesh shoulder straps
- trudno mówić o dobrej wentylacji, jeżeli plecak jest do biegania. Ciało jest spocone i plecy plecaka również mokre. Cudów nie oczekujmy.
> Pocketing on shoulder straps provide quick access to energy bars, gel packs - kieszonki podręczne wygodne i ławo dostępne.
> OTF (On-The-Fly) Compression lets user adjust load stability while wearing the pack without restricting motion - stabilność plecaka przy pełnej swobodzie ruchów jest idealna
> Dual sternum straps position shoulder straps for optimum comfort - podwójna regulacja szelek bardzo sprawna
> Super stretchy mesh pocket on back for additional clothing/bottles, etc. - siatkowe kieszenie po bokach pojemne, może bez przesady, że na butelkę, ale chusteczki, rękawiczki, fajki ;D czy tego rozmiaru szpargały są ok.
> Reflective hits for high visibility and safety - odblasków wystarczająco
> Bungee helps secure overloads and compress pack's load - gumka przednia mocna, trzyma dobrze pakunek
> Hydration sleeve pocket inside main compartment with dual ports - w komorze głównej wydzielona kieszeń na camelbaka

Pojemność: 6 L

Waga: 280 g.

Materiał: Body: 100D HT Ripstop Dobby Nylon
                   Accent: HexWall Mesh

Dostępne kolory: Black, Stainless

Teraz trochę szczegółów ode mnie

Przód

Plecy

Zrobione z półsiatkowego materiału. Jak wyżej napisałam, biegając człowiek się poci, co wsiąka w każdy materiał. Jednak po przerwie, plecak można założyć w miarę komfortowo, bo schnie szybko.

Plecy z szelkami

Środek

W środku jest kieszeń na plecach na camela. Ja używam 2l poziomego Innov-8 z nerki. Wchodzi na styk, idealnie, zajmując połowę kieszeni na wysokość, czyli jest miejsce na ewentualne dopakowanie czegoś. Jednak w przyszłości chcę kupić płaski, pionowy bukłak pojemności  2l.

Boczne kieszenie

Również j.w. Mieszczą bzdury - rękawiczki, buff, chusteczki, cukierki. Choć nigdy nie próbowałam tam wsadzić butelki mając wodę w camelu umieszczonym w środku.

Kieszonki w szelkach

Kolejne miejsce na bzdury, ale z bardzo łatwym dostępem. Tak jak proponuje producent, są idealne na batony proteinowe, żele energetyczne - coś do szybkiego wyjęcia i spożycia. Dla mnie również na chusteczki czy gumy do żucia. A zamykana na zamek idealna na klucze/pieniądze.

Regulacja

Przy możliwości regulacji pasa piersiowego i dolnego, każdy może dopasować plecak do siebie w ułamkach sekund. Paski się nie luzują.
PS. Przez pas piersiowy nazywamy go z kumpelkami staniko-plecakiem ;D Myślę, że panie z dużym biustem miały by jednak problem, nie z wygodą, lecz z komfortem wizualnym.

Gumka z przodu

Można szybko pod nią wsadzić buzę, zabezpieczyć dołem gumki z haczykiem.

Wyjście na camela

Jak widać dwustronne. Ja przepuszczam rurkę prze ten otwór z logiem firmy i końcówkę wsadzam w kieszonkę, żeby nie dyndała.

A te pomarańczowe dydadełka na górze szelek? Nie wiem. Chyba po to, żebym miała się czego trzymać :D

Filmik o pakowaniu fluida 6

Pakując, należy pamiętać, że jest to jednak plecak biegowy, nie transportowy. 6 litrów jest, moim zdaniem, do ok. 4kg wygodne. Zdarzyło mi się go wypchać i dociążyć - ani nie leży, ani nie jest wygodnie. Ale zmieści sporo ;D
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2012, 09:53:45 wysłana przez ina »
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

Offline Jacku

Odp: [Plecaki biegowe] Mountain Hardwear Fluid 6
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2013, 01:39:08 »
a brak pasa biodrowego nie przeszkadza? pytam bo nigdy nie biegalem z plecakiem tego typu i jestem przyzwyczajony do czegoś w pasie.

Offline ina

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2013, 02:30:55 »
Absolutnie. Nie czuję, że mam coś na plecach.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Jakub123

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2013, 09:48:57 »
w ogóle jak się biega z plecakiem? faktycznoie go nie czujesz, mocno paski ściagasz, żeby nie latał?

Biegałem parę razy z nerką i to generalnie porażka... albo nie umiem jej jakoś usadzić nad tylkiem.

Offline ina

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2013, 14:03:32 »
Stąd właśnie plecak :) Próbowałam z nerką i sakramencko niewygodnie. Jedyna jaką toleruję, to pas na bidon. Ten plecak leży jak kamielka (jest też taka jego wersja). Ubierasz, przylega do ciała, zapinasz paski na cycach, regulujesz. Jakby miał kto chęć przed decyzją zakupu, to chętnie pożyczę do spróbowania. Ja go używam też do łażenia i na biegówki, a jakbym miała rower to pewnie i do tego by był dobry ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline krzsmi11

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2013, 20:41:00 »
Mam ten plecak od 2 miesięcy. Używany codziennie. Tygodniowo robię z nim ok 30-40 km. Jak narazie spisuje się świetnie. Po założeniu idealnie przylega do pleców, nic się nie majda na lewo i prawo. Po prostu wygodny. 
Mówcie mi Krzycho :P

Offline Wawrzyniec Wiór

• No przecież pomogłem ! Nie ?!

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2013, 08:32:02 »
Czy ten plecak jest do kupienia gdzieś u nas i w jakiej cenie ?

forum.outdoor.org.pl

Offline ina

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2013, 13:50:59 »
W Alpin sporcie na pewno (widziałam jeszcze w czwartek). Ok. 200zł, ale mają często promo 20% na plecaki.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę