Autor Wątek: Południowy Kaukaz (Armenia z kawałekiem Gruzji)  (Przeczytany 3022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fuen

Południowy Kaukaz (Armenia z kawałekiem Gruzji)
« dnia: Listopad 08, 2012, 14:27:24 »
Na początek foto: http://picasaweb.google.com/118277659761304787992/GruzujeUNasSuzin?authkey=Gv1sRgCPuwv8XymIetcg
Nazwa albumu stąd, że zaczynaliśmy i kończyliśmy w Gruzji, a z Gruzji właśnie pochodził student Awas
Przejechaliśmy (i trochę popchaliśmy) z Marysią, tak jakby narzeczoną, około 1000 km w Armenii (w sumie 14 dni) i coś koło 250 w Gruzji (6 dni).

2 tygodnie to zbyt mało, żeby zwiedzić Armenię, za mało nawet, żeby odwiedzić największe atrakcje turystyczne, korzystając z dostępnych przewodników, bazując na opiniach osób, które były tam wcześniej oraz chcąc odwiedzić miejsce, gdzie Siergiej  Paradżanow nakręcił film "Sayat-Nova".

Kanion Debetu.

Na dalszą część relacji fuena zapraszamy na portal:
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 13:13:57 wysłana przez crimson »

forum.outdoor.org.pl

« dnia: Listopad 08, 2012, 14:27:24 »

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Odp: Południowy Kaukaz (Armenia z kawałekiem Gruzji)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2012, 11:31:58 »
Połowy opisów nie rozumiem, bo nigdy tam nie byłam i nic mi nie mówi np. nazwa  Lori Berd (nazwa miasta to czy wąwozu czy czego), ale ładna wyprawa. Dużo wrażeń.
Niezła różnica na tej walucie!

Offline fuen

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2012, 14:17:14 »
Lori Berd to nazwa zrujnowanej twierdzy w pobliżu miasta Stepanavan.

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2012, 00:01:05 »
Ja cię kolego w Tuszetii widziałem. Okolice Omalo.  I to nawet dwukrotnie. Trzeba przyznać, że wzbudziłeś podziw wszystkich podjeżdżając na bez mała 3-tysięczną przełęcz.
Super wyjazd, pozdrawiam ;)

Offline fuen

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2012, 06:56:05 »
Chciałbym wzbudzać taki podziw, ale to nie byłem ja. Tuszetia była w planach w pierwszym projekcie trasy, później mieliśmy jechać przez Lagodheki Baku, ale koszty wizowe na trochę przerosły, a nie wiedzieliśmy wtedy o magicznym punkcie w Tibilisi, gdzie wizę załatwia się w trzy dni i za 110$.
Za ktoś z ekipy wybierającej się na Kazbek, na lotnisku w Tibilsi podrzucił nam do bagażu raki, później próbował za nie wcisnąć belgijskie piwo.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2012, 09:21:28 »
A ile kosztuje wiza skoro 110 $ to magicznie mało?

Offline fuen

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2012, 10:36:25 »
60 euro kosztuje sama wiza, do tego zaproszenie lub potwierdzenie rezerwacji na trzy doby w hotelu, zaproszenia nie było jak załatwić, więc pozostała potwierdzona rezerwacja - koszt 15$, jak na razie koszt do przełknięcia. Ale wizy nie można sobie załatwić samemu w ambasadzie, trzeba to robić przez pośrednika, a ten winszował sobie od nas po 70 PLN od doby potwierdzonej rezerwacji w hotelu. Dopiero po powrocie znalazłem namiar na trochę tańszego - około 150 PLN  od osoby. Jest jeszcze opcja z wizami tranzytowymi, ale to dla kombinatorów. No i jeszcze czas - tam trzy dni, w Polsce dwa tygodnie lub tydzień po dopłacie 100 PLN.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2012, 10:36:25 »