Autor Wątek: Phase AR zip neck LS w's test  (Przeczytany 5557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline całka

Phase AR zip neck LS w's test
« dnia: Listopad 07, 2012, 21:06:21 »
dzięki uprzejmości czai i ontheroad od jakiegoś roku jestem szczęśliwą posiadaczką ww koszulki
przyszedł czas na małe podsumowanie i zebranie do kupy tego wszystkiego o czym już gdzieś tam pisałam
ale od początku

waga: 157g (rozmiar M)

za stroną producenta

Materiał:
* Phasic™ AR

O koszulce:
* odprowadzająca wilgoć
* oddychająca
* lekka
* szybkoschnąca
* minimalne zatrzymywanie zapachów
* antybakteryjne wykończenie materiału
* materiał nie absorbujący wody

"Nasze" początki

Rozmiar M okazał się strzałem w dziesiątkę dla mnie!
Od samego początku miłe zaskoczenie-wystarczająco długie rękawy (mam dość długie ręce i bardzo często ubrania mają dla mnie za krótkie rękawy). Koszulka jest bardzo miła w dotyku i ma rewelacyjny krój-jest bardzo dopasowana do ciała, a to bardzo lubię. Dzięki osłonce przy zamku, gdy jest zapięty nie drażni podbródka a dzięki "gumowej" metce owa nie drapie.

Miałam ją na sobie wspinając się-dzięki swej elastyczności w żaden sposób nie krępuje ruchów.

W czasie wędrówki wczesną jesienią jest idealna jako jedyna warstwa.
Na zimniejsze dni idealna jako warstwa pierwsza.

całka (jeszcze jak byłam młoda ;D) w koszulce

Arc' test team całka!

Niestety już po niedługim czasie używania (dosłownie kilkanaście "dni") zaczęła się pilingować w miejscach, które mają kontakt z "ruchomymi" częściami plecaka - pod pachami (od szelek) i na pasie (od pasa biodrowego). Nie wygląda to tragicznie nie mniej jednak trochę smutno, że tak szybko się niszczy ten materiał.

Koszulka spokojnie wytrzymuje 2-3 dni intensywnego wysiłku i nie śmierdzi. Po wypraniu szybko schnie.
Bardzo dopasowane rękawy czasem mi przeszkadzają - nie przepadam za długim rękawem i mam w zwyczaju je podciągać a tych się nie da tak "skrócić" ;)

Jak wspominałam na początku mam ją rok i w zasadzie nie mam jej nic większego do zarzucenia po tym czasie

na plus:
- nie śmierdzi
- przyjemny materiał
- niegryząca metka
- nie drażniący zamek
- dobrze skrojona + wystarczająco długie rękawy
- szybkoschnąca

na minus:
- pilingowanie
- cena?

W sumie, to cena 70 ojro nie powala. Pewnie w normalnych warunkach nie pokusiłabym się o kupno koszulki w tej cenie. Nie zmienia to faktu, że jestem z niej bardzo zadowolona i z perspektywy czasu uważam, że jest warta sporo, choć nie mam porównania z innymi tego typu produktami.
Z pewnością zimą wiele dni spędzimy razem, więc jak coś nowego mi się nasunie to dam znać a w razie pytań chętnie odpowiem ;)

forum.outdoor.org.pl

Phase AR zip neck LS w's test
« dnia: Listopad 07, 2012, 21:06:21 »

Offline kubi

Odp: Phase AR zip neck LS w's test
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2012, 10:42:41 »
W sumie, to cena 70 ojro nie powala.
Az tyle kosztuje? To w UK wychodzi 55 euro bez zadnych promocji i znizek...
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2012, 12:07:21 »
Mnie wyszło, że od ręki jest do dostania za 60 euro również bez promocji i zniżek (średnio 200-210 za wersję bez zamka i ok 250zł za tą z wątku czyli z zamkiem) :)

Offline całka

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2012, 17:06:50 »
cenę wzięłam ze strony arca bodajże ;)
nie kłócę się co do niej

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2012, 21:57:10 »

Offline całka

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2012, 22:02:40 »
całka, a da radę zapodać informacje i poprawę testu na wzór choćby poniższych:

http://www.outdoor.org.pl/testy-sprztu/odziez/472-koszulki-barracuda-vertigo-

http://www.outdoor.org.pl/testy-sprztu/odziez/456-koszulki-under-armour-heatgear-full-tee

???

przemyślę temat ;D
ale najbliższe wolne mam w przyszłą środę :P po 12h w pracy i przed 12 kolejnymi nie umiem konstruktywnie myśleć niestety ;)

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2012, 22:03:18 »
Spoko!
Chodzi mi o to, żeby w zamian za solidną koszulkę od Czayi zapodać mu solidny test od Ciebie ;).

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2012, 22:03:18 »

Offline całka

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2012, 22:04:25 »
koko spoko coś się wymyśli, choć ja nie umiem ładnie pisać ;)

misio

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2012, 22:05:50 »
Ale konkretnie i rzeczowo już tak ;D.

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2012, 23:04:09 »
To i ja dorzucam 3 grosze - cena to faktycznie 60EUR. Dlaczego Całka się pomyliła? Bo większość ludzi z PL, wchodząc na stronę www.arcteryx.com widzi inne ceny niż widzieć powinien. Kanada ciągle uznaje okupację niemiecką nad naszym krajem i widzimy rzeczy z cennika niemieckiego (są wyższe bo Kanada chce w ten sposób zmusić Krzyżaków do opuszczenia naszego kraju - osobiście to wylobbowałem w Vancouver ;D)

Dla przykładu - Alpha SV w moim cenniku jest za 630 EUR, a na stronie widać 680 EUR.

Taka ciekawostka ;)
..just can't wait to get on the road again