Autor Wątek: [Adaptery] Kartusz w spreyu > gwintowy  (Przeczytany 13783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rychu

[Adaptery] Kartusz w spreyu > gwintowy
« dnia: Październik 19, 2012, 18:52:47 »
Temat może zamotany w nazwie, ale nie miałem lepszego pomysłu.

Nabyłem takie coś:

Adapter dający możliwość podłączenia kartusza wyglądającego jak spray (220 g) do kuchenki na kartusze z gwintem.

Generalnie chodziło mi o zmniejszenie kosztów na wyjazdach stacjonarnych (kemping pod skalami) kiedy nie muszę dźwigać kuchni na plecach. Koszt 27 złotych zwróci się po zużyciu 3 kartuszy. "Sprayowe" są na allegro od 4,22 za 220 g mieszanki gazowej. Dla porównania 220 g Colemana na zdjęciu kosztowało 20 zł.

Wagi tego ustrojstwa nie mam teraz jak zmierzyć. Gdy będzie okazja dopiszę.

Niestety nic ma nic bez wad.
- Nóżki są za krótkie i zmontowany zestaw opiera się na jednaj nóżce i samym kartuszu. Trzeba będzie nad tym popracować.
- Trzeba sobie wyrobić wprawę przy zakladaniu kartusza
- Przy zakładaniu i zdejmowaniu ulatnia się niewielka ilość gazu
- Rozkładając zestaw należy pamiętać, że kartusz zdejmujemy z trójnoga przed palnikiem

Na razie tylko składałem to do kupy, wrażenia z długiego  użytkowania raczej dopiero w przyszłym sezonie.

Można to zakupić od pewnego człowieka działającego na forach motocyklowych. Kontakt spoko, wysyłka szybka.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2012, 20:52:12 wysłana przez Shōgun »
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

forum.outdoor.org.pl

[Adaptery] Kartusz w spreyu > gwintowy
« dnia: Październik 19, 2012, 18:52:47 »

Offline Shwarc

Odp: [Adaptery] Kartusz w spreyu > gwintowy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2012, 17:13:22 »
podklej nóżki kawałkiem gumy, drewienka czy czegoś innego

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2012, 06:33:10 »
jeśli zużywasz aż tyle kartuszy, to chyba lepszym rozwiązaniem byłaby przejściówka do przelewania gazu z dużych butli. Przynajmniej wszyscy moi znajomi, którzy używają dużo gazu, tak robią i bardzo sobie chwalą to rozwiązanie.

Offline filemoon

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2012, 10:35:30 »
Doczu mozesz rzucic wiecej informacji o produkcjie czy podac przykladowy z jakiegos sklepu.

Offline madmun

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2012, 11:05:46 »
Doczu mozesz rzucic wiecej informacji o produkcjie czy podac przykladowy z jakiegos sklepu.

Poszukaj na forum
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Rychu

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2012, 12:05:35 »
jeśli zużywasz aż tyle kartuszy, to chyba lepszym rozwiązaniem byłaby przejściówka do przelewania gazu z dużych butli. Przynajmniej wszyscy moi znajomi, którzy używają dużo gazu, tak robią i bardzo sobie chwalą to rozwiązanie.

Zastanawiałem się nad tym, ale zrezygnowałem bo:
- nie zużywam aż tyle gazu, żeby mi się szybko zwrócił koszt całego zestawu (butla, reduktory, wężyk, waga)
- mając małą butlę turystyczną przelewanie do kartuszy używanych na kempingach przestałoby być zasadne
- nie chce mi się w bawić w przelewanie
- sprayowe mogę zamówić tanio na allegro razem z przebijanymi do innej kuchenek, co zmniejsza koszt przesyłki
- jak już będę potrzebował koniecznie nakręcanych kartuszy do trekkingu, to wyślę znajomemu zużyte do napełnienia (duży 15, mały 10 zł)

Aczkolwiek jeśli ten adapter się nie będzie sprawdzał będę zmuszony zweryfikować poglądy ;)

podklej nóżki kawałkiem gumy, drewienka czy czegoś innego
Na razie myślałem o podkładaniu deseczki, która i tak wożę w aucie jako podkładka pod lewarek :)
Jak będę miał chwilę to popracuję na stałymi podkładkami.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2012, 12:14:24 »
widzę, że znajomy za napełnianie rżnie cię na kase aż miło. 1kg gazu to ok. 20zł. obecnie. W duży karusz wchodzi 445g czyli niecałe 10zł. W mały odpowiednio 220g czyli ok. 5zł

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2012, 12:14:24 »

Offline kubi

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2012, 15:25:38 »
Czyli uwazasz ze gosc doliczajac sobie 5zl za robote rznie kogos na kase?
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline Rychu

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2012, 19:37:56 »
U mnie na wsi butla 11 kg kosztuje 60 zł, co daje 4,45 za kg. Mimo to 60 zł uważam za złodziejstwo, bo z 5 lat temu kosztowała ok 35-40 zł. (Tydzień temu widziałem w Zawoi butle za 63 zł!)
20-25 zł za kartusz nakręcany 220 g trąca zdzierstwem gdy się spojrzy, że na alle przebijane 190 g są za 3-6 zł, a sprejowe 220 g za 4-7 zł.

To, że kumpel dolicza 5 zł za robociznę, jest wg. mnie ok. Jego zysk za pracę, której mi się nie chce robić. Zresztą nawet jeszcze nigdy nie korzystałem z jego oferty.
Inna sprawa, że jeśli znalazłbym tańszą, konkurencyjna ofertę, to nawet bym się nie zastanawiał gdzie napełniać kartusze  :P

Offline Kubus

• There's someone in my head but it's not me

« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2012, 23:56:53 »
Mimo to 60 zł uważam za złodziejstwo, bo z 5 lat temu kosztowała ok 35-40 zł.

Panie, i co z tego? 20 lat temu kosztowała jeszcze mniej. Wszystko idzie w górę, wszędzie, nie doszukuj się tutaj złodziejstwa...

Kartusze kosztują tyle ile kosztują, oczywiście ludzie najchętniej kupowaliby po cenie hurtowej bez żadnych marż, bo przecież sprzedawca nie człowiek. Jak Cię nie stać to szukaj okazji(niedawno kupiłem kartusze gwintowane duże po 9.50...), albo baw się w przelewanko, sprawdzony sposób, pod warunkiem że naprawdę dużo tego gazu zużywasz.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2012, 07:14:41 »
tak nawiasem pisząc, to pomimo wzrostu ceny gazu, kartusze nadal są w cenach niezmienionych od kilku lat.
U mnie schodzi jeden do dwóch kartuszy rocznie i odkąd pamiętam płacę za nie 19-20 zł.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2012, 14:10:10 »
chyba sie wam strasznie nudzi ;D

od siebie dodam że te kartusze sprejowe maja strasznie niską sprawnosc. Uzywam takich w kuchence czmpingazu i jeden kartusz starcza na 4 zaparzenia kawy w kawiarce i 1,5 obiadu . Jak zostaje tak 1/4 gazu w kartuszu to płomien jest mikroskopijny.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2012, 14:22:43 wysłana przez Gargamel »
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline filemoon

« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2012, 14:18:23 »
Ja kupilem zapas kartuszy gwintowanych po 4 zl (1e) za sztuke. Niestety sa troche sporawe (zdaje sie ze maja kolo 0.3 - 0.4L musial bym sprawdzic). Firmy Weber (tak tej od grili).

Pozdrawiam.
Mozna kupic tanio ale generalnie nie warto szalec bo taki kartusz tak czy siak na dlugo starcza (oczywiscie zalezy gdzie i jak czesto kto obozuje).

Offline Shwarc

« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2012, 14:58:07 »
Czyli uwazasz ze gosc doliczajac sobie 5zl za robote rznie kogos na kase?

Uważam, że tak.
5zł. to 100% narzutu wg. moich cen, wg. cen Rycha to aż 400%. Kumplowi robiącemu to niezarobkowo, a grzecznościowo wg. mnie nie przystoi tyle na tym zarabiać.  Zdzierstwem uważam też ceny oryginalnych kartuszy nakręcanych. 20zł. za mały i 30 za duży kartusz to czyste złodziejstwo. Cena produkcji takiego kartusza to pewnie nie więcej niż 3zł. Nie jest on bardziej skomplikowany w produkcji niż zapalniczka właśnie za 3zł. Skąd oni biorą te ceny?

od siebie dodam że te kartusze sprejowe maja strasznie niską sprawnosc. Uzywam takich w kuchence czmpingazu i jeden kartusz starcza na 4 zaparzenia kawy w kawiarce i 1,5 obiadu . Jak zostaje tak 1/4 gazu w kartuszu to płomien jest mikroskopijny.

Generalnie pewnie i masz rację tak twierdząc ale winy nie szukał bym w jakości butli lecz w jej zawartości oraz sprawności samego palnika. Niestety jeśli na dnie zostaje ci aż 1/4 gazu to oznacza nic innego, iż kupiłeś produkt niezgodny z opisem. Propan pali się do -42st, butan do -0,5 ale już taki pentan tylko powyżej +36, a heksan w naturalnym otoczeniu praktycznie nigdy się nie zapali bo wrze w temp. aż +69st. Niestety taki gaz się sprzedaje. Wypaliłeś propan, butan, a pozostały ci cięższe, trudnopalne frakcje. Taki przypadek nie zdarza się chyba nikomu kto kupuje oryginalne kartusze. Ja napełniając kartusz mieszanką (30/70) też zauważyłem, że nie chce się wypalać do końca. Dopiero wlewając czysty propan nie mam z tym żadnych problemów.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2012, 15:23:21 wysłana przez Shwarc »

misio

« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2012, 15:18:05 »
Pokop się z koniem jeszcze o ceny alkoholu, części do aut itd. itp. ;D.
Jak nie chcesz za coś płacić, to zrób to sam!

Generalnie rzecz biorąc nie korzystam i nie polecam korzystać z przeróbek związanych z przerabianiem kartuszy/nabojów, jeśli one nie posiadają certyfikatu/certyfikatów.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2012, 15:18:05 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2012, 15:26:53 »
Pokop się z koniem jeszcze o ceny alkoholu, części do aut itd. itp. ;D.
Jak nie chcesz za coś płacić, to zrób to sam!
i tak tez robię. Jedni jadą na opałowym, inni pędzą palinkę, a ja leję sam C3H8 ;D

Cytuj (zaznaczone)
Generalnie rzecz biorąc nie korzystam i nie polecam korzystać z przeróbek związanych z przerabianiem kartuszy/nabojów, jeśli one nie posiadają certyfikatu/certyfikatów.
Proponuję przejść się do rozlewni gazu gdzie napełnia sie butle turystyczne. Na własne oczy zobaczysz gdzie oni mają certyfikaty i do czego im one potrzebne.
Generalnie to trochę zbaczamy z tematu.

misio

« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2012, 15:31:44 »
Dlatego z nich nie korzystam.
Ja tam uważam, że to jest bardzo w temacie: samo rozwiązanie jest może i dobre finansowo, ale niekoniecznie bezpieczne.

Offline filemoon

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2012, 16:10:05 »
Shwarc - siwat tak jest zbudowany ze kazdy chce z czegos zyc. Dam ci przyklad koszulki welniane wyprodukownaie ktorej kosztuje max 10 zl (a pewnie i z 5 zl) a firma licza sobie za nia (cena katalogowa) 130zl.

Pomysl nabijania jest dobry moze sobie poszukam butli + zakupie jakis maluski kartusz aby miescil mi sie do kubka. W kazdym razie dziekuje za informacje.

Offline Rychu

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2013, 15:14:54 »
Ponieważ byłem pytany na gg o namiary na sprzedawcę adaptera zamieszczam link do jego ogłoszenia.
Nie wiem czy oferta aktualna. Proszę się kontaktować bezpośrednio ze sprzedawcą.

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=71&t=6787&p=134851&hilit=kuchenka#p134851

Offline Rychu

« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2013, 12:18:45 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2013, 15:47:21 »
Tak, ten Rycha fajniejszy i tylko 10 dol. Pozwala przerobić zwykły palniczek nakrecany na kartusz w wolnostojący ale...
nadal nie ma zastosowania zimą >:(

Na zimę trzeba kupić tą samą końcówkę blaszaną
http://www.aliexpress.com/item/Picnic-Gas-Stove-Connector-Adaptor-/688823675.html
i jeśli ktoś ma wolnostojący palnik z rurką przy płomieniu to z tym zwykłym gazem (nawet sam butan) można z powodzeniem całości używać zimą.

Kolega właśnie taki patent sobie zrobił. Kupił od chinoli palnik z rurką przy płomieniu, tą przejściówkę i podłącza kartusze z samym butanem za 4zł. Wszystko działa idealnie, a co najważniejsze po zmrożeniu gazu w zamrażalce paliło się także. Dodatkowym atutem jest stabilność kartusza (widać to na zdjęciu).

Oczywiście w takim zestawie można naprzemiennie używać także oryginalnych kartuszy. Wystarczy wtedy odkręcić adapter. Przyznać muszę, że uniwersalność zestawu jest znakomita.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2013, 16:25:42 wysłana przez Shwarc »

Offline ramol

« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2013, 17:38:02 »
Cos obywatele strasznie kombinujecie  :),
Bracia Czesi robią to od lat
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/adaptor/p-4056
Kupilem z palnikiem Mantis, działa

Offline Shwarc

« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2013, 17:57:52 »
90kc? tanio nie jest. Chińczyk tyle woła za 5szt. Kupić odsprzedać 4 i jest za 20% ceny od Czecha.

Offline ramol

« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 02, 2013, 18:32:47 »
Schwarz, Ty chyba za dużo czasu masz  :),
a tak na poważnie to dwa pojemniki z gazem zmarnowałem zanim nauczyłem się to nakręcać .
I tak do końca to nigdy nie wiem czy będzie dobrze trzymać.