Autor Wątek: [Miejscówki] Racuch  (Przeczytany 4480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kanet

[Miejscówki] Racuch
« dnia: Październik 04, 2012, 20:36:45 »
Byłem dziś na komentowanym tutaj Racuchu i muszę powiedzieć, że nawet fajnę ale albo mi tak tragicznie poziom spadł przez miesiąc niewspinania albo Stefan wycenia koszmarnie (albo na tych "drogach bez stopni" moje buty, w których wygodnie wspinałem się i 6h w tatrach bez przerwy, nie wydalały...). Ogólnie trochę tradowałem i wyszło średnio kominek TRAD za III (very trudny jak na swój stopień ale wszystko tam takie ;) ), Rysę Ciszewskiego za IV (Semow pisał, że wydaje się, że asekuracja dobrze siada, IMO źle siada chyba, że masz dużo dużych rozmiarów i jakoś w te rozwierające się nierówne rysy to poupychasz;) ). Rysą tradową za V- po 40 minutowej walce i kilku małych lotach zjechałem a potem przewędkowałem ale i tak było trudno;).

A i na zakończenie dnia zabiła mnie(to ma jakieś stopnie i chwyty?) Dewelinka V...., nie robię V czas umierać :D

forum.outdoor.org.pl

[Miejscówki] Racuch
« dnia: Październik 04, 2012, 20:36:45 »

Offline asyd

• Chemiczny Ali, Baronem Parówkowym zwany :)

Odp: [Miejscówki] Racuch
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2012, 21:15:28 »
Nie przejmuj się , ja też miałem zonka na Racuchu...
Niby też wapień, ale jakiś taki "inny", ringi też były ale jakoś tak rzadziuśko. Specyfika wspinania na Racuchu jest zupełnie inna niż na innych skałach na Jurze (Ostańce, Dolinki, Rzędki itp). Odszedłem zniesmaczony, bez nowych Miurek nie zrobiłbym "głupiej" V-ki...
Save The Planet, Kill Yourself

Offline semow

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2012, 21:23:08 »
Eee, fajnie tam jest, podładujcie ;D

Teraz to bym tam pewnie co najwyżej kancik za III zrobił, forma jak do ciasta :P

Offline asyd

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2012, 21:29:48 »
Eee, fajnie tam jest, podładujcie ;D
Tak jest miszczu! :D
Ach sork, umordowało mnie jakieś V+...
Heh, jak pisalem wcześniej, Racuch jest"inny", cyfry tam nie zrobisz, chociaż skała "fajna".

Aha, ten kancik to na pewno nie ma III+... ;D

Offline całka

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2012, 21:33:02 »
ten kancik był zajebisty! prowadziłam myśląc że to III+ i szło mi się super ;D

Offline semow

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2012, 21:34:16 »
No nie ma :)

Patrzę w kajecik, robiłem m.in. Kosy na Sztorc i Biesiadę Pasibrzuchów. Widać miałem jakąś zwyżkę formy ;) ale mi się generalnie podoba taka rzeźba, rzeczywiście jest trochę "inna" ale gdzieś już takie coś widziałem na jurze.

Offline Kanet

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2012, 21:42:52 »
Ja tam głownie te trady robiłem i są jurajskie czyli syf roślinki błoto i średnio siadająca asekuracja;)
A z obitych to kancik(super droga, ale może dlatego, że przez 95% jej długości po prawej cały czas ma się jedną długą klamę :D ) i pasibrzuch padły (choć nie wiem czy "trudności" pasibrzucha nie obszedłem chwytami z rysy bo to tak blisko jest ).

Ogólnie wydaje mi się, że bez dobrych butów to nie ma tam co się pokazywać  bo wielkość stopni (i chwytów) na V jest zadziwiająca ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2012, 21:42:52 »

Offline asyd

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2012, 21:47:32 »
No właśnie Kosy na Sztorc... ;D Takie V+... niektóre VI.1 są łatwiejsze niż to V+... :P Trza tam kiedy wrócić i tyle! A kancik można zrobić na kilka sposobów i poznać specyfikę wspinania na Racuchu.

Offline całka

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2012, 21:53:25 »
e, te kosy na sztorc zrobiłam na wędkę i to całkiem gładko
któe to VI.1 są takie łatwe? :P

Offline asyd

« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2012, 22:10:22 »
Choćby na Psiklatce (Kant Ogara), albo na Przydrożnej w Kobylanach, ale tam fajna pierwsza wpinka jest...

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2012, 22:11:14 »
e, te kosy na sztorc zrobiłam na wędkę i to całkiem gładko
któe to VI.1 są takie łatwe? :P
VI.1 nie jest łatwe ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline horus

« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2012, 06:11:19 »
Niby też wapień, ale jakiś taki "inny", ringi też były ale jakoś tak rzadziuśko. Specyfika wspinania na Racuchu jest zupełnie inna niż na innych skałach na Jurze (Ostańce, Dolinki, Rzędki itp).
A może to jest zlepieniec ? Dość popularna skała wapienna jeszcze bardziej na południu (Słowacja, Austria - np. Hollental), wygląda mniej więcej tak jakby ktoś wylał taką "konkretną gruchę" betonu.
Muszę się tam kiedyś wybrać ;-)
Co do obicia - to może jacyś słowacy obijali ?? ;-D
Będziecie kiedyś na śląsku przy południowej granicy - to zapraszam w rejon Sulova - fajne wspinanie, a i zobaczycie jak wygląda słowackie obijanie ;-)
"Chodzenie po górach wiąże się z określonym ryzykiem; ja wiem , ze samo wspinanie jest niebezpieczne, ale jest w tym coś co mnie podnieca - przyroda , góry i słuchanie ludzi ...jest to metoda, dzięki której można się czegoś nauczyć. Jeśli góra nie jest gotowa na to, by pozwolić ci ją zdobyć, nie staniesz na szczycie."
                                                                            /John Hunt/

Offline semow

« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2012, 07:49:45 »
Stefan obijał, ale te jego mordercze wpinki są moim zdaniem przereklamowane ;D

To jest normalny wapień, tylko ma trochę inną fakturę. Niby płaskie płyty, ale z takimi wypustkami że stać się da fajnie i tarcie jest - przynajmniej na razie :P

Offline Kanet

« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2012, 09:44:17 »
Tam jest ładny i porządny wapień, taki polepiony syf to np. cmentarzysko czy futerko w będkowskiej.
Obicie jest spoko, trochę rzadsze ale spoko, dla mnie brakowało po prostu  chwytów i stopni bo te "wypustki" to trochę za mało ale było to pewnie spowodowane moim lamerstwem i butami w których aktualnie mógłbym biegać treningowo;)