Autor Wątek: [Namioty kopułkowe] HiMountain Expedition 4  (Przeczytany 8854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Namioty kopułkowe] HiMountain Expedition 4
« dnia: Maj 30, 2008, 10:27:21 »
Jeżeli chodzi o namioty ekspedycyjne to chyba mój wybór padnie na nowy model namiotu HiMountain'a Expedition 4. Ze zniżką 10% wyjdzie 730 zł.

Jego waga mnie urzekła 2,7-3,0 kg
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 19:01:00 wysłana przez atanor »
kto wcześnie spać chodzi sam sobie szkodzi

piwo jest dowodem na to że Bóg istnieje i pragnie naszego szczęścia :)

forum.outdoor.org.pl

[Namioty kopułkowe] HiMountain Expedition 4
« dnia: Maj 30, 2008, 10:27:21 »

Offline pab66

Odp: [Namioty kopułkowe] HiMountain Expedition 4
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2008, 10:29:43 »
A czy ta sierra nie ma przypadkiem jednej powłoki nad sypialnią? Bo zastanawia mnie "kombinacja konstrukcji jedno i dwupowłokowej", a i z niektórych fotek tak to wygląda.
A w tym HM to 140 cm na 3 os ???
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 10:32:50 wysłana przez pab66 »

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2008, 10:37:54 »
nie no przeznaczenie tego HiMa jest na 2 osoby, jak na mój gust to te 3 osoby to chłyt marketingowy

Offline ptb

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2008, 10:44:54 »
oglądałem, brak przedsionka:(
Załatwię Ci 15%?
Sierra tak ma, ale powinno mi wystarczyć na stacjonarne biwaki
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 10:49:39 wysłana przez ptb »

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2008, 10:58:34 »
ptb miałem okazje spać w poprzednim modelu i przedsionek jako taki daje radę, faktycznie nie jest tam dużo miejsca, ale dwa plecaki wchodzą. Zresztą w porównaniu z Tengri madmuna to ten HiM ma wypaśny przedsionek :D

15%? namówiłeś mnie :D jak coś to się będę przypominać.

Offline lex

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2008, 11:01:12 »
nocny, nie ma ch.. na Mariolke, nie wejdzie do tego HiMa trzech wątlaków takich jak ja.
Tylko te kolorki ...
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 11:05:13 wysłana przez lex »
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2008, 11:02:46 »
ale ja zamierzam tego namiotu używać jako 2 osobowego!!! mać :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2008, 11:02:46 »

Offline ptb

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2008, 11:07:28 »
Wielkość to jeszcze pikuś, wory przy tej szerokości do środka załadujesz. Ale, o ile w zimie przy śniegu to nie problem, to jak będzie zlewa za każdym razem jak pójdziesz się odlać to chmura odleje ci się do środka. No chyba, że tylko do zastosowań zimowych, choć nie sądzę.

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2008, 11:17:49 »
tzn ja zamieżam używać tego namiotu TYLKO w zimie, na lato to namiot z dwoma wejściami i bez fartuchów

Piotrek

« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2008, 11:19:06 »
A mi dziwnie przypomina ten HiHiMountain odchudzona wersję Komodo plus firmy na "M" ;)
Waga fajna - pewnie gdyby Marabut zrezygnował z grubaśnych podłóg, to też by do 3 kg zeszli...

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2008, 11:59:28 »
Piotrek niby tak, ale zasadniczą wadą Komodo Plus jest dla mnie rozwiązanie zapinania przedsionka. Jak się skrapla para wodna pod tropikiem, to jak zwiniesz wejście to będzie Ci kapać do środka sypialni. Niesamowicie mnie to drażni. W HiMie zamek jest podwójny i można odpiąć górę i ją wywalić przed namiot i nic nie kapie do środka.

misio

« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2008, 12:44:58 »
ciekawa propozycja ten Expedition ze swoją wagą!
jedyna rzecz, która mnie razi, i to dosłownie ;D, to kolor ;D.
są jakieś inne dostępne? ;D

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2008, 13:12:22 »
pisze na zdjęciu ptysiu ale dość mętnie więc się domyślam że są dwie opcje kolorystyczne:
c.czerwony / charcoal
beż / charcoal

Piotrek

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2008, 14:27:19 »
Piotrek niby tak, ale zasadniczą wadą Komodo Plus jest dla mnie rozwiązanie zapinania przedsionka. Jak się skrapla para wodna pod tropikiem, to jak zwiniesz wejście to będzie Ci kapać do środka sypialni. Niesamowicie mnie to drażni. W HiMie zamek jest podwójny i można odpiąć górę i ją wywalić przed namiot i nic nie kapie do środka.

A tu masz kompletną rację. Ja identyczne rozwiązanie (czyli zamek "wokół" wejścia + cztery "koniki") mam w swoim Hannahu. Odpinam górę, przez nią wyłażę i nie dostaję mokrym materiałem po plecach...
A do tego, otwierając samą górę, mogę zdecydowanie polepszyć wentylację - tworzy się jakby "kominek" - przydatne zwłaszcza przy gotowaniu wewnątrz.

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2008, 15:18:04 »
hm to już raczej przesądzone że go kupię, pytanie tylko kiedy :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2008, 15:18:04 »

Offline traszan

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2008, 21:44:44 »
Ostatnio w expedition 2 spaliśmy awaryjnie we trójkę (w przedsionku tylko 2 plecaki) ale nie było tragicznie, więc na upartego się da, ale raczej tylko w sytuacjach awaryjnych.

Offline ina

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:20:58 »
Ostatnio w expedition 2 spaliśmy awaryjnie we trójkę (w przedsionku tylko 2 plecaki) ale nie było tragicznie, więc na upartego się da, ale raczej tylko w sytuacjach awaryjnych.

Życie weryfikuje: w Expedition 2 we trójkę jest elegansio miejsca do spania. Chyba, że liczyć jako 2,5 osoby, bo rozbiliśmy namiot trochę z górki i śpiąc w środku wyjechałam dolną połową do przedsionka...

Generalnie mając namacalne porównanie starej 2ki z nową 4ką jestem zagorzałą zwolenniczką Expedition 2.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:58:00 »
Jeżeli chodzi o miejsce w środku to wielkich różnic między 2 a 4 ni ma. W 4 jest inaczej zrobione wejście w tropiku tzn nie wchodzi się od frontu, tylko z boku przedsionka - w 2 mi to wejście zdecydowanie bardziej pasuje. Jak się zmobilizuję to jakieś foty zapodam. Ogólnie 4 ma inaczej zrobione mocowanie masztów (tylko część masztów jest w tunelach a część namiotu przyczepiana jest do masztu czymś w rodzaju zatrzasków) i jak na mój gust to jest lepiej rozwiązane niż w 2 - szybciej się rozbija namiot. Poza tym 4 chyba ma więcej odciągów niż 2. Wyjątkowo beznadziejne w 4 są śledzio-szpilki które w przypadku niewielkiej ilości śniegu strasznie się gną w kontakcie ze zmrożoną glebą.
Zresztą konkretne wnioski napiszę po rozbiciu namiotu na konkretnym śniegu.

Offline ina

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:12:53 »
Jeżeli chodzi o miejsce w środku to wielkich różnic między 2 a 4 ni ma.

Tu mi chodziło akurat o post Traszana, że w sytuacji awaryjnej, tymczasem sytuacja spania we trójkę była zamierzona i 15 godzin snu chyba jest najlepszym dowodem ;D Oczywiście plecaki na zewnątrz, ale poza nami w środku spał niezły bajzel. Więc pewnie w Twojej jest tak samo.

...jak na mój gust to jest lepiej rozwiązane niż w 2 - szybciej się rozbija namiot.

Rozbicie 2-ki zajmuje mi ok 3 minut (tak, żeby stała samodzielnie ;) ). Zamawiam suszenie Twojego namiotu po jakimś wypadzie, mój ogródek lubi namioty a ja wypróbuję rozbijanie :D

W 4 jest inaczej zrobione wejście w tropiku tzn nie wchodzi się od frontu, tylko z boku przedsionka - w 2 mi to wejście zdecydowanie bardziej pasuje.

To, i w sypialce chyba jakoś inaczej są rozmieszczone siatki, nie? Pamiętam, że coś tam jojczałam o tym próbując rozmieścić szpargały, ale dużo nie pamiętam ;D

Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2008, 00:29:56 »
Rozbicie 2-ki zajmuje mi ok 3 minut (tak, żeby stała samodzielnie ;) ). Zamawiam suszenie Twojego namiotu po jakimś wypadzie, mój ogródek lubi namioty a ja wypróbuję rozbijanie :D

Nie ma problemu, może wreszcie suszenie nie zajmie 3 tygodni ;D

To, i w sypialce chyba jakoś inaczej są rozmieszczone siatki, nie? Pamiętam, że coś tam jojczałam o tym próbując rozmieścić szpargały, ale dużo nie pamiętam ;D

Siatki są na całej długości sypialni, nie pamiętam jak jest z krótszym bokiem. Wydaje mi się że sypialnia jakoś specjalnie nie uległa zmianie, natomiast duże są różnice w tropiku.