Autor Wątek: [Buty biegowe] Reebok Premier Zig-Fly  (Przeczytany 4109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacek_z

[Buty biegowe] Reebok Premier Zig-Fly
« dnia: Wrzesień 16, 2012, 15:28:34 »
Reebok Premier Zig-Fly, czyli o tym, czy zalety tych "niezwykłych" butów wykraczają poza wygląd.

Do tej pory zawsze byłem wierny butom marki Asics. Na początku sceptycznie podchodziłem do nowych Zig-Fly, ze względu na nietypową konstrukcję podeszwy (ZIGNANO). Postanowiłem buty jednak przymierzyć. Udałem się w tym celu do sklepu. But bardzo dobrze leżał na stopie, a bardzo korzystna promocyjna cena  sprawiła, że postanowiłem zaryzykować i kupiłem piękne Reeboki o barwie jaskrawej zieleni :)

Przejdźmy do rzeczy.

Buty użytkuję od niespełna roku. Używałem ich do biegania na dystansie od 5 do 25 km, a także biegania na bieżni oraz ćwiczeń na siłowni.
Jeżeli chodzi, o zastosowania do których buty te zostały stworzone spisują się wręcz fantastycznie.
Na asfalcie amortyzacja jest idealna. But jest bardzo stabilny i nie odczuwam kompletnie żadnego dyskomfortu w stawach skokowych jak i kolanowych. W przypadku Ascisów żaden z butów, które do tej pory używałem nie zapewniał wystarczającej wygody.
W przypadku biegania po trawie, szutrze, ziemi, czy też glinie przyczepność jest doskonała. Jedynym mankamentem jest blokowanie się małych kamyczków w podeszwie. Po zmianie podłoża z miękkiego na asfalt, zazwyczaj trzeba się zatrzymać, żeby wyjąć kilka kamyczków, aby buty przestały wydawać przeraźliwe dźwięki przy każdym kroku.
Co do biegania na bieżni nie mam żadnych zastrzeżeń.

W fitness klubach często można spotkać osoby ubrane w buty z serii ZigNano, jednak moim zdaniem buty te do typowego treningu siłowego nie nadają się. Szczególnie przy przysiadach i martwym ciągu miękka podeszwa nie zapewnia odpowiedniej stabilności. Jednak do ćwiczeń z niewielkim obciążeniem buty również się nadają.

Buty są przewiewne oraz lekkie. Doskonale nadają się do biegania w ciepłe dni, jednak w te chłodniejsze nie odczuwam żadnego dyskomfortu termicznego.

Podsumowając, Zig-Fly to bardzo komfortowe, nadające sie do biegania w każdych warunkach obuwie. Gorąco polecam ;)

forum.outdoor.org.pl

[Buty biegowe] Reebok Premier Zig-Fly
« dnia: Wrzesień 16, 2012, 15:28:34 »

Offline Kubus

• There's someone in my head but it's not me

Odp: [Buty biegowe] Reebok Premier Zig-Fly
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:22:42 »
Mam buty z serii Zig-Tech i na asfalcie faktycznie jest super, buty dobrze "sprężynują", ma się uczucie jakby było można się wyżej wybijać niż standardowo i stawiać dalej kroki... nie wiem na ile to obiektywne uczucie. Amortyzacja na bardzo wysokim poziomie, gruba żelowa wkładka(którą używam również w butach trekkngowych) i zmyślna podeszwa wykonują swoją robotę bdb. Dodatkowo nie zużywają się tak szybko, bo amortyzacją zajmuje się podeszwa, a nie pianka, która sie po jakimś czasie ubija, tak jak w innych butach do biegania.

Ale do biegania w terenie się nie nadają. Podeszwa zapycha się błotem, na zejściach nie trzyma w ogóle. Stabilne to może i one są, ale na asfalcie. W terenie stopa lata na wszystkie strony, podeszwa jest bardzo wysoka, biega się trochę jak w szpilkach i równie efektownie można wywinąć stopę... ja się je boje brać w teren, chociaż kilka razy mi się zdarzyło. Kamyki faktycznie bywaja upierdliwe, czasami trzeba je wyciągać śrubokrętem/kombinerkami. Sznurówki ok, oddychalność jak to w siatkowych. Żadne buty nie naniosą tyle syfu do domu co te, szczególnie jak wlezie się w jakiś psie gówno. Zabawy z nim potem co nie miara. Protektor jest tak głęboki, że na błocie/piachu opory wzrastają masakrycznie.

Reasumując, na ass-falt dobry wybór, bdb amortyzacja i głupie uczucie że można szybciej niż w zwykłych trampkach(a może faktycznie tak jest? W reklamówce wyczytałem że te buty mają w jakiś cudowny sposób oszczędzać energię biegacz)...

W teren zdecydowanie nie, można sobie zrobić krzywdę.

Offline Jacku

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2012, 17:23:34 »
Ja mam wersję z wyższym "zygzakiem" niż te na zdjęciu, przebiegłem w nich ok 500km  i też jestem bardzo zadowolony, podeszwa bardzo mało zużyta a biegane są głównie po asfalcie. W zimie po śniegu też dawały spokojnie radę, ale oczywiście po płaskim. Rzecz tak prozaiczna jak sznurówki są chyba najlepsze jakie miałem, nigdy się nie rozwiązują nawet po 3 godzinach biegu, mimo że są pojedynczo zawiązane.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2012, 17:23:34 »