Autor Wątek: [Płachty biwakowe] Deuter Shelter I  (Przeczytany 30931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petelicki

Odp: [Płachty biwakowe] Deuter Shelter I
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 17, 2012, 18:51:49 »
Wielokrotnie spałem w płachcie biwakowej - bivy cover z gore-tex'u z modularnego śpiwora US Army, w bardzo różnorodnych warunkach. W zdecydowanej większości sytuacji spiwór w "nogach" był wilgotny, nie jakoś bardzo mocno, ale wyczuwalnie. Zdarzało mi się również spać w tej konfiguracji w XL200 i nie zauważyłem drastycznego zamoknięcia puchu. Totalnego przemoczenia śpiwora nigdy nie doświadczyłem w płachcie biwakowej, mimo spania w niej np. w deszczu. Na krótkie wypady 1-2 noce wolę brać płachtę niż namiot jedynkę.

Drugie, trochę zaskakujące zastosowanie tej płachty to wykorzystanie do spania w ciepłym klimacie (bez śpiwora)- już drugi sezon używałem jej w tym celu w Chorwacji, Bośni i Czarnogórze. Lepiej spało mi się w samej płachcie niż w cienkim spiworze.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 17, 2012, 18:51:49 »

Offline mrpawcio

« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 17, 2012, 21:24:30 »
A orientujesz się może ile ta płachta biwakowa bivy cover waży? Bo to istotny czynnik ;D

Offline Koshal

« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:15:42 »
wszystko przez niedzwiedzie ( albo jelenie ::)- cholera wie, ale ryczało tak w okolicach Iwaniackiej, że przeszła mi ochota na spanie pod płachtą a z Iwaniackiej zszedłem do schroniska na ornaku w 25  minut po ciemku i bez latarki ( miałem w kieszeni ale kto by tam tracił czas na takie rzeczy jak obok coś ryczy ;D

Schodziliśmy wieczorem w sobotę z Siwej Przełęczy, trawersując Ornak. Zejście na Iwaniacką już po ciemku. Faktycznie coś kwękało po krzakach, kubki+klucze poszły w ruch.
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline petelicki

« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 18, 2012, 16:18:39 »
Z ciekawości zważyłem. Płachta w pokrowcu od śpiwora (tak ją przenoszę) waży 1050g. Sporo...myślałem, że jest lżejsza ;-)

Co do odgłosów, to przecież zawsze o tej porze roku odbywają się rykowiska jelenii i nie ma co panikować, niepotrzebnie hałasować i robić inne zbędne głupstwa.
"Kto nie maszeruje ten ginie."