25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Koszulka] Quechua TechWOOL Fresh  (Przeczytany 11932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin.o

Odp: [Koszulka] Quechua TechWOOL Fresh
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2013, 23:09:39 »
zgadza się wiec zastanawiam się czy warto zapłacić taka cenę?

forum.outdoor.org.pl

Offline Ivan

« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2013, 08:34:55 »
Mam TechWoola zarówno z krótkim rękawem, z cieńszego materiału jak i z długim rękawem (grubszy materiał). To moje pierwsze merino, więc nie mam porównania do markowych produktów. Kupiłem w Decathlonie bo była promocja (ceny nie pamiętam, jakoś 30-50zł), potem nawet dokupowałem żeby obdzielić chłopaków z forum. Wtedy jeszcze o tej wełnie miałem dobre zdanie. Potem jednak przejechałem się zimą parę razy rowerem i chodziłem na wspinaczkę w tym techwoolu z długim rękawem. Najpierw dziwnie chłodno, potem nieco za gorąco, mokro pod pachami i zacieki na plecach :( Można powiedzieć, że ta bielizna nie oddycha, tylko chłonie wilgoć, no i rzeczywiście mimo wilgoci nie jest zimno. Ale to nie zmienia faktu, że mokre plamy pod pachami nie są ani estetyczne ani przyjemne. Koszulka jest dość ciężka a mokra tym bardziej. Na cieńszej koszulce też powstają zacieki na plecach, mniejsze. Gdybym miał z czymś porównać te koszulki to podobne są one do bawełny, ale takiej, która nie przestaje grzać po przepoceniu. Z dobrych cech obu należy wymienić, że one naprawdę przez długi czas nie śmierdzą. Podkreślę raz jeszcze, że nie mam porównania z wełną innych producentów, ale i cieszę się, że nie wtopiłem za dużo kasy w moje pierwsze (i chyba ostatnie) zakupy wełny. Jeszcze je potestuje, bo na razie używałem ich podczas dużych wysiłków i podczas prawie zerowych wysiłków (spacery z lekkim plecakiem). Muszę jeszcze spróbować "pośrednich" aktywności, czyli np. górki ze średnim obciążeniem.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 08:52:03 wysłana przez Ivan »

Offline całka

« Odpowiedź #27 dnia: Luty 19, 2013, 08:39:55 »
ja mam tylko te z krótkim rękawkiem i ani plam ani zimno... ;)
a w tej koszulce biegam! nie śmierdzi bardzo bardzo długo
jeśli chodzi o porównania to jedyne co mogę jeszcze powiedzieć to że w porównaniu do merino od salomona (grubsza z długim rękawem) te z decathlonu nie drapią. Salomon trochę tak ;)

Offline Ivan

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 19, 2013, 08:44:01 »
Ta z krótkim rękawem też mi się lepiej spisuje. Natomiast przez tą z długim już 2 razy się przeziębiłem :(

Offline bobas

« Odpowiedź #29 dnia: Luty 19, 2013, 11:45:09 »
Jaka koszulka nie bedzie mokra pod pachami i na plecach jak sie spocisz ? Ja np.  takiej nie posiadam.

Offline Ivan

« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2013, 11:54:59 »
Jaka koszulka nie bedzie mokra pod pachami i na plecach jak sie spocisz ? Ja np.  takiej nie posiadam.
Ja się ogólnie mało pocę i dla mnie taką koszulką będzie dobrej jakości, dopasowany syntetyk. Nie chodzi mi o suchość piasku na Saharze, tylko o względny komfort, "uczucie suchości". Niestety w tej Techwool z długim rękawem mam mokre kompresy pod pachami. I nie chodzi mi tylko o dyskomfort podczas jazdy na rowerze (tu zapocenie akurat rozumiem), ale i o trening wspinaczki, czyli wysiłek wcale nie jakoś super intensywny. Po prostu z tej wełny zgromadzona woda odparowuje na tyle wolno, że mi to przeszkadza. Zapomniałem już jak to jest odkąd porzuciłem bawełnę.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 12:05:54 wysłana przez Ivan »

Offline Photon

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 19, 2013, 22:00:54 »
Mnie cieńka koszulka z krótkim rekawem najbardziej zadziwia w zimie...
Miałem na sobie jeszcze ciężka, stara, zimową kurtkę i człapałem z ciężkim od piwa plecakiem do Andrzejówki w zeszłym roku.
W Andrzejówce siedzę chwile już bez kurtki, jeszcze czuje jak się pocę... przejechałem ręką po koszulce na plecach i była tak wilgotna, że aż mi z ręki ściekło, a skóra na plecach była lekko wilgotna... Moim zdaniem transport wilgoci jest na naprawdę dobrym poziomie w tej koszulce.

forum.outdoor.org.pl

Offline bobas

« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2013, 23:19:55 »
Mam tą koszulkę z krótkim rękawem i różnicy w odprowadzaniu potu w porównaniu z syntetykami których mam kilka(naście) w szafie nie widzę. Na pewno cała mokra sprawia od nich przyjemniejsze w kontakcie ze skórą wrażenie.  Szybkośc schnięcia po praniu też  jest wystarczająca.

Nie używam jej podczas wysiłku tylko ze względu na luźny krój , po pozytywnych doświadczeniach zakupiłem dwa grubsze smartwoole.

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę