Autor Wątek: [Kurtki] Berghaus Mullach GTX  (Przeczytany 4600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Photon

[Kurtki] Berghaus Mullach GTX
« dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:48:57 »
Udało mi się nabyć w TKMaxx kurtkę Berghaus Mullach na Gore ProShell. W sieci nie sposób cokolwiek znaleźć na temat tej kurtki. Napisałem więc do Berghausa z zapytaniem, czy to wogóle jest ich produkt, czy może złapałem się na jakąś super podróbę...

Od Berghaus Costumer Service:
Cytuj (zaznaczone)
We can confirm that the Mullach Jacket is a genuine Berghaus product manufactured only for certain retailers.

Polski dystrybutor Berghaus - Fordex:
Cytuj (zaznaczone)
Jest to stary model SMU, stworzony przez BERGHAUS dla angielskich sieci handlowych. Z tego co wiemy od producenta to reszta stoku została sprzedana do klienta TKmaxx, który jest klientem globalnym. Myślę, że z racji zakupów w TKmaxx, o oryginalność może być Pan spokojny.

Szybko się więc uspokoiłem.
Kubi rzucił wprawnym okiem:
Seria Extrem, produkowany chyba tylko dla TKMaxxa.

Jak wspomniałem,  sieci nie ma o tej kurtce nic. Jedynie na eBay'u ślady po kilku dawno zakończonych aukcjach.
Wrzucę kilka zdjęć, dla potomnych :P

Typowe Gore 3L

Główny zamek symetryczny, nielaminowany, schowany pod podwójną patką

Zamki od wentylacji są podwójne, laminowane, przykryte patką

Regulacja obwodu kaptura

Krój prosty, tył nie jest przedłużony

Kasku niestety żadnego nie mam, ale miejsca pod kapturem zostało jeszcze sporo ;)

Waga L: 490~500gr.
Kiedyś przymierzałem kurtkę Berghaus Asgard w rozmiarze XL, ale była ona na mnie bardziej dopasowana niż Mullach w rozmiarze L...
Czyżby taka różnica w fasonie? Może Muchall był stworzony tylko na rynek amerykański, gdzie rozmiarówka jest większa?

Reszta zdjeć
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 11:01:43 wysłana przez Samuraj »

forum.outdoor.org.pl

[Kurtki] Berghaus Mullach GTX
« dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:48:57 »

Offline kubi

Odp: [Kurtki]Berghaus Mullach GTX
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2012, 09:44:00 »
Może Muchall był stworzony tylko na rynek amerykański, gdzie rozmiarówka jest większa?
Berghaus chyba nie sprzedaje swoich produktow w Ameryce.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline swiniodzik

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 23:49:26 »
Witam wszystkich na forum. I jak Photon - jakieś doświadczenia z tytułowym delikwentem?

Ja teraz w sobotę kupiłem Mullacha w TK Maxx (Kraków Bonarka) - czarna S-ka, cena 530 PLN - jakby kogoś interesowało to obok wisiały jeszcze dwie identyczne sztuki. Kupiłem bo fajnie na mnie leży, ani za ciasny ani za wielki, no i myślę sobie, niezła okazja jak na Gore, potem poczytam opinie o tej konkretnej kurtałce i dopiero decyzja zostawiam czy zwrot. A tu zonk bo prawie nic do poczytania.

Jestem raczej początkującym turystą i szukam przeciwdeszczówki na kilkudniowe trekkingi w górach (Beskidy, Tatry) w okresie wiosna-jesień kilka razy w roku, gdzie czasem zdarza się iść kilka godzin w takim czy innym deszczu i Rain Cut bywa że popuszcza. Myślę więc o jakiejś membranie, a że wyprawy kilkudniowe i często pod namiot to i plecak swoje waży (używam 45 litrów) co powiększa dylematy.

Czy warto zostawić tego Berghausa na Gore Pro 3L do takich przede wszystkim jednak 'awaryjnych' zastosowań pod raczej ciężkawy plecak, czy za połowę jego ceny wybrać jakąś membranę nie-Gore 2/2,5L coś jak to Milo, TNF czy nawet ta Salewa ? Pogodę wiadomo ciężko przewidzieć więc skupiam się raczej na oszacowaniu wytrzymałości, czy te 200-300 PLN różnicy przełoży się na wymiernie większą trwałość Mullacha, czy może pod ciężkawym plecakiem i jedna i druga opcja ściora się w dość podobnym, nie daj Boże szybkim tempie.

Nigdy nie miałem żadnej kurtki na Gore i nie ukrywam że jako laik patrząc na ten cienutki 3L, powłokę zewnętrzną z nylonu i wagę całkowitą < 500g mam obawy co do żywotności, a i ten Mullach sam w sobie będąc zagadką jako konkretny model decyzji nie ułatwia. Poradzicie coś?

Offline Photon

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2013, 00:22:02 »
Jedyne, co do tej pory zauważyłem, to że deszcz potrafi ściec do środka przez słabo pod tym względem zaprojektowany kaptur/gardę lub łączący je ściągacz. Niedoścignionym dla mnie wzorem w tej dziedzinie są prawdziwe żeglarskie sztormiaki... ale tam garda i kaptury są tak wielkie, że zmieścić tam można telewizor z kinem domowym... inne zastosowanie, inne rozwiązania.  DWR też mógłby być lepszy, ale z drugiej strony nie mam pojęcia ile ta kurtka włóczyła się po różnych magazynach i sklepowych wieszakach.
Mullacha miałem na sobie podczas deszczu może ze 2-3 razy. Mam też inne membrany, wspomniany sztormiak na rejsy... jest wielki i ciężki, ale w określonych warunkach niezastąpiony. Po mieście latam w innym Berghausie na GTX, znalezionym w lumpeksie. Mullach został zakupiony jako lekka, dość wytrzymała membrana na "specjalne okazje". Przygotowywałem się na wydatek rzędu 700-800zł, więc te 500 było dla mnie dobrą okazją. 
Jeśli dużo biegasz po górach i już kilka razy zmokłeś, to myślę, że się opłaca.
Jeśli 300zł dla Ciebie to dużo, myślę, że lepiej dołożyć np do lepszych butów.
Jak buty zmasakrują Ci obie pięty, a w dodatku przeciekną, to raczej miło wycieczki nie będziesz wspominał.
Jak nogi będziesz miał suche, ale barki wilgotne przez kilka godzin, to raczej będzie pozytywnie.