Autor Wątek: [Skarpety] Skarpetki na ostre mrozy  (Przeczytany 68597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lex

Odp: [Skarpety] Skarpetki na ostre mrozy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 19, 2008, 13:18:13 »
Mam skarpety z 65% merino i jest spoko, nic nie gryzie.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Luty 19, 2008, 13:18:13 »

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2008, 13:18:32 »
Ja tez uzywam lorpenow, jakies z serii trekking extreme - latem i zima zajebiste :)
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline Sebastian

« Odpowiedź #27 dnia: Luty 19, 2008, 13:39:13 »
no i jak to się sprawuje przy długotrwałym wysiłku na mrozie?
Używam je w komplecie z półbutkami sportowymi na gore-tex'ie i maksymalny wysiłek to było 30 minut marszu na mrozie i 10 godzin w pracy i potem znowu 30 minut na mrozie. Efekt - nie zmarzłem, ale na drugi dzień to już ich nie ubrałem, bo ciutkę było je czuć. Chociaż może zaryzykuję kiedyś.

Aktualnie są w wyprzedaży Hudego wszystkie modele - 30% poniżej ceny katalogowej. Ja sobie tak powoli kupuję po 2 pary na tydzień, bo planuję całkowicie zrezygnować ze skarpetek z targowiska.

Piotrek

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 19, 2008, 13:47:38 »
Cytuj (zaznaczone)
te skarpety z primaloftem są już dostępne? Bo chętnie bym to przetestował

Właśnie rozmawiałem z dystrybutorem skarpetek Nordhorn i bez problemu możemy te skarpetki zamówić. W sobotę będziemy na targach w Kielcach i zobaczymy je na żywo, więc damy znać.

Offline Warzyn

« Odpowiedź #29 dnia: Luty 19, 2008, 14:04:55 »
Ja tej zimy latam w  - 60% wełny z merynosów 20 procentów nylonu 20% Polypropylenu. Różnica co do wełny polskiej kolosalna.
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline atanor

« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2008, 15:04:47 »
A nie nie nie :)
To jakiś błąd jest na stronie. W firmowym katalogu (sklepowym) i na opakowaniach jest skład taki jak podałem wyżej...

ufffffffffffffff ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2008, 13:53:45 »
oglądałem na żywo te coolmaxowe nordhorny i muszę stwierdzić, że spodobały mi się. w niedługim czasie dokonam zakupu modelu ze srebrną nitką.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2008, 13:53:45 »

Offline obserwator

« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 21, 2009, 22:10:37 »
ja ostatnio kupiłem skarpety SmartWool Crew Heavy Cushion.
75% wełna merino
24% nylon
1% elastic

założyłem je do softshelowych butów i w temp ok 10-15 stopni nie szło wytrzymać z gorąca, poczekam na jakieś lepsze mrozy i zobaczę ile warta jest ta firma.

kupując bieliznę devolda sprzedawca zachwalał tę firmę jako ścisłą czołówkę która robi z merino, jednak cena ok 700 zł za komplet (kalesony i koszulka) zniechęciła mnie do sprawdzenia tego
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline ina

« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 21, 2009, 22:57:11 »
Ja mam jakieś vaude z merynosami, w chuj ciepłe ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline PA

« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2009, 09:06:57 »
Używam Rohnera Original od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Używałem ich we wszystkich porach roku i do różnych butów. Nigdy mnie nie zawiodły.
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter.
Ciężki plecak może zabić ---> http://tiny.cc/13me2

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 22, 2009, 09:51:35 »
A ja mam Fjorda Nansena z merynosami i w listopadzie brodze w nich w woderach ze spiningiem przez pół dnia i nie marznę. Zimą też jest ciepło i sucho. Godne rozważenia, a cena niewysoka.

Offline arczar

« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 01, 2009, 19:27:35 »
Potrzebuje ciepłych skarpet do trekkingu zimą i do półbutów do garnituru.
WARUNEK: muszą cywilizowanie wyglądać(pasować do garnituru)!

Może znacie jakiś model...
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline obserwator

« Odpowiedź #37 dnia: Luty 12, 2010, 20:41:06 »
ostatnio sobie kombinowałem ze skarpetami jak juz pisałem w innym wątku, czyli na każdego kulasa inną

to co mnie zskoczyło to że :

- prawie żadnej różnicy w komforcie i termice pomiędzy x-socks air force one a smartwool hiking medium crew
- w termice żadniej różnicy pomiędzy skarpetami smartwool hiking medium crew a smartwool trekking heavy crew poza tym że przez pierwszą godzinę może do dwóch było czuć że jedna skarpeta jest grubsza.

gdy się zrobi cieplej być może będą inne odczucia.

Offline ptb

« Odpowiedź #38 dnia: Luty 12, 2010, 21:57:53 »
U mnie od dwóch sezonów przeważają bridgedale z merino, różne takie cmoje boje- snowboardowe, narciarskie, turowe, trekowe. Wyprzedają w tym okresie, co teraz, w stanach to kupiłem sporo, na zasadzie różne to będę wiedział które capią bez wąchania ;D.
Podczas nartowania, deskowania czy łażenia nie widzę różnicy, generalnie wszystke ok. Ale ja ciepłolubny jestem, mi jest bardzo ciepło.
Kierowniczka, która ma skórę jak pergamin też nie narzeka. Zdały np. testy we Włoszech i Szwajcarii, gdzie było średnio -20, a nawet -28 i 12 godzin na mrozie.
Nie zaobserwowałem problemów że "gryzą"
Jak jestem przeciwnikiem merynosa w bieliźnie to skarpetki polecam.

Offline Martus

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 01, 2010, 20:56:23 »
A co powiecie o skarpetach Lurbel i materiału Thermolan z której jej większość jest zrobiona?

(Thermolan jest używany również jako wełna mineralna do ociepleń budynków)

http://sherpa.pl/skarpety-everest

Jak się odnosicie do ich marketingowego opisu?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 01, 2010, 20:56:23 »

Offline obserwator

« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 01, 2010, 23:18:41 »
Thermolan jest używany również jako wełna mineralna do ociepleń budynków

może nazwa handlowa taka sama ale w wełnie mineralnej nie ma ani wełny merynosów ani polipropylenu za to jest kamień bazaltowy czy coś podobnego

Jak się odnosicie do ich marketingowego opisu?

chyba słaby ten opis że jeszcze Cię nie przekonał i nie kupiłeś tych skarpet  ;D

Offline Martus

« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 02, 2010, 13:47:43 »
może nazwa handlowa taka sama ale w wełnie mineralnej nie ma ani wełny merynosów ani polipropylenu za to jest kamień bazaltowy czy coś podobnego

być może, ale bardzo mnie interesuje ile w tym Thermolanie jest wełny merynosów, bo po Waszych wcześniejszych postach i chęci zakupu skarpet w przeważającej części z materiałów naturalnych przekonują mnie skarpety, które mają w składzie powyżej 65% wełny z merynosów.

chyba słaby ten opis że jeszcze Cię nie przekonał i nie kupiłeś tych skarpet  ;D

No ten opis jest dosyć mocny:

"...zrobiona jest w 80% z włókna Thermolan. To właśnie ono powoduje, że Everest, zgodnie zresztą ze swoją nazwą, jest jak najbardziej polecany na....Everest. Thermolan, czyli połączenie wełny merynosów i polipropylenu, to najcieplejsze z możliwych włókno stosowane do produkcji skarpet, które mają nam zapewnić ciepło w niskich temperaturach w czasie n.p. trekkingu w Himalajach lub w czasie zdobywania Elbrusa"

ale wiadomo jak z tymi opisami czasem jest..

Offline drHouse

« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 01, 2011, 14:22:07 »
NIe chce zakładać nowego tematu dot Mundów.
http://www.alpamayo.eu/kategorie/odzie/skarpety/k2.html
ma ktoś z Was skarpety zrobione z tego Termolitu ?

szukam ciepłych skarpetek na zimę a jest tyle różnych składów tych skarpet, że ciężko ogarnąć to.
Mam słabe krążenie w stopach i dłoniach dlatego szukam cos bardzo ciepłego.

Offline Turlaj

• dudziarz polski

« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 03, 2011, 19:46:25 »
http://www.forum.outdoor.org.pl/skarpety/%28skarpety%29-kaiteki-1083/ i tam na końcu jest wzmianka o jednej z czterech par jakie zakupiłem. Jest bez numeru i ta najlepiej sprawdza się zimą - jak mocno potrzebowski jesteś to Ci fotkę z tymi czterema parami skarpet poślę
Idź precz! lalko z pucu, kalkomanio wyższych uczuć...

Offline madmun

« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2011, 01:21:14 »
to nordhorn
Mam dwie pary skarpetek od nich i założyłem do tej pory je po jednym razie ... :/
Wiem że to dziwnie zabrzmi ale mi zmasakrowały stopy > odparzenia
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline jarul

« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 05, 2011, 07:38:13 »
NIe chce zakładać nowego tematu dot Mundów.
http://www.alpamayo.eu/kategorie/odzie/skarpety/k2.html
ma ktoś z Was skarpety zrobione z tego Termolitu ?

szukam ciepłych skarpetek na zimę a jest tyle różnych składów tych skarpet, że ciężko ogarnąć to.
Mam słabe krążenie w stopach i dłoniach dlatego szukam cos bardzo ciepłego.

Mam i polecam. Grube, cieple.

Offline Tadek

« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 05, 2011, 08:15:25 »
też polecam:) a w szczególności moja żona poleca bo to jej zawsze marzły giry.
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 05, 2011, 19:35:29 »

to nordhorn
Mam dwie pary skarpetek od nich i założyłem do tej pory je po jednym razie ... :/
Wiem że to dziwnie zabrzmi ale mi zmasakrowały stopy > odparzenia
Ja rozumiem, że Nordhorn, ale to ustrojstwo konkretnie ma 60% wełny z tych cudownych merynosów, a jak czytam, ze to niby najcieplejsze toż wnioskuję i że one powinny być ok.
Konkretnie o ten model pytam  ( http://www.sportowezakupy.pl/pl_PL/p/Skarpety-Merino-Wool-Nordhorn/182?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-11&utm_content=182#nclid=31e31c3e519ae22da77a53f9d0047463  ) , bo mam jakieś zimowe Nordhorny z Thermilit'em i  niby grube a nie ma szału, tzn jak w grubych skarpetach z bazaru, bywa zimno.

Offline drHouse

« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 05, 2011, 21:06:16 »
rozważam tez opcje zakupu Himalayów, mają inny skłąd ale też powinny być dość ciepłe. Zobaczymy- metodą prób o błędów będę dochodzić do tajników skarpetek :P