Autor Wątek: [Okulary] Okulary w góry wysokie  (Przeczytany 25687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline heikki

Odp: [Okulary] Okulary w góry wysokie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 16, 2012, 23:48:18 »
rzuć okiem właśnie na te Julbo Sherpa - dla mnie były za wąskie właśnie + ja lubie mieć duże szkła wszędzie i duże pole widzenia, dlatego odpadły

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 16, 2012, 23:48:18 »

Offline chudy

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 17, 2012, 08:28:39 »
Ja osobiście polecam:
http://www.decathlon.pl/sg-wedze-700-msk-czarne-id_8078291.html
Moim skromnym zdaniem są rewelacyjne :-) sprawdziły się między innymi w Tatrach zimą podczas słońca i śnieżycy.
wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem

Offline heikki

[Okulary] Okulary w góry wysokie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2012, 10:02:05 »
dla mnie osobiscie odpadaja ze wzgledu na konstrukcje gogli co zaweza ich zastosowanie.

A jak z tymi szklami Julbo ? Spectrum 4  czy spectrum 3 beda odpowiedniejsze ?

Offline chudy

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2012, 13:14:42 »
Uważam że Spectron 4.
A tu masz http://www.julbousa.com/lenses/ opis do czego poszczególne szkła Julbo.
W 4 wtedy gdy dużo śniegu i słońca, wtedy Ci oczu nie wypali :) ale samochodu w nich nie wolno prowadzić.
wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 17, 2012, 20:15:12 »
Mogę polecić okulary Brenda, mam już 3 rok, nie wiem jaki model, używam, na co dzień, w górach latem i zimą, w aucie - rządzą. w słońcu wrażenie jakby filtr polaryzacyjny na obiektywie. Gumka na szyję jest - więc wygodnie .
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline mikron

« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2012, 20:55:03 »
A jak z tymi szklami Julbo ? Spectrum 4  czy spectrum 3 beda odpowiedniejsze ?
Ja od dłuższego czasu używam Julbo Dirt Spectron 4 ,jest to bardzo uniwersalny model,świetnie spisują się zarówno latem jak i zimą.
Polecam w góry i nad wodę,na rowerze przy mocnym słońcu też dają radę,jednak do prowadzenia samochodu szkła są za ciemne.
Tam, gdzie kończy się szlak,zaczyna się przygoda.

Offline heikki

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2012, 23:19:32 »
ja do prowadzenia samochodu uzywam tylko jak mam soczewki i w samochodzie woze jakies, na rower też mam niezastąpione okulary (o radar).
Ale te julbo wygladaja na takie wlasnie uniwersalne, są z tych najtanszych modeli i mają chyba fajna wentylacje (te boczne skrzela) dlatgo pytam czy ktoś może miał z nimi do czynienia i czy rzeczywiście nie parują.

Gargamel, a mozesz fotke podesłać? Moze uda mi sie model znaleźć.

Julbo Dirt mierzyłem ale na mojej nieforemnej twarzy odstają za bardzo :(

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2012, 23:19:32 »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2012, 09:16:55 »
chyba te, ale pewności nie mam, kupiłem je w 2009.

http://www.brenda.pl/index.php?id=3&id_pro=812
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline jacco_p

« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2012, 09:28:03 »
Hej, ja od paru lat używam Julbo Colorado i Julbo Bivaki, oba na Spector 4. Do momentu kupna pierwszych julbo nie wiedziałem co to dobre okulary przeciw słoneczne.

Tak jak Koledzy napisali, rewelacyjne w lecie i zimie. Ja tam ich też używam do auta jak jest słoneczko. A oczy np w Turcji po całym dniu na ostrym słońcu nie bolą.

Myślę że następne jakie będę zmuszony kupić to też będą Julbo.

Offline heikki

« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:40:20 »
Dzisiaj odebrałem Julbo Tensing (spectron 4, zielone oprawki).
Świetnie leżą (ale to kwestia indywidualna), wokół oprawki jest otoczka, taka jakby uszczelka z miękkiego tworzywa dzięki czemu przylegają do twarzy i nie ma miejsc w który słońce mogłoby się dostać do środka, nawet przez te otwory wentylacyjne. Zauszniki na plastikowych zawiasach na wcisk. Oprawki lekkie i wygodne. W zestawie tylko etui. Niestety brak sznurka na szyje i jego dokupienie może być małym problemem bo zauszniki są dosyć szerokie i potrzebny będzie taki pasek z "haczykami" żeby przewlec przez otwory w zauszniku.
A drugi minus, to jak za te pieniądze, to bardzo mierne wykonanie oprawki, a dokładnie sam odlew. Sporo niedociągnięć, pozostawionych fragmentów tworzywa na łączeniu z tą szarą gumą. Sherpy czy nawet Arctica w tym przedziale cenowym jest znacznie staranniej wykonana. Sama oprawka, raczej wygląda na bardzo wytrzymałą. Więcej wrażeń jak przetestuje w terenie.

Offline Koper

« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 23, 2014, 00:22:36 »
Witam,
Prosze o pomoc, chcialbym dowiedziec sie modelu tych okularow, czy ktores z Was wie co to za model?

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10401929_10152250479928763_255890990705301478_n.jpg

Offline orysb

« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2019, 16:46:22 »
Ktoś miał Julbo Cham albo Vermont? Rozumiem, że ogólnie w miarę polecane. Muszę kupić coś kat. 4.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2019, 18:31:35 »
Ktoś miał Julbo Cham albo Vermont? Rozumiem, że ogólnie w miarę polecane. Muszę kupić coś kat. 4.

Moje informacje sa z 2006 roku ale jedyne co powiem to to, ze na bank juz nigdy nie kupie Julbo. Dalem 100 euro w Chamonix za w miare wypasny model i pol roku pozniej w Bieszczadach eksplodowaly powloki na soczewkach, masa babli ktore szybko popekaly i okulary wygladaly jak szyba powypadkowego samochodu. O gwarancji nie bylo mowy bo przeciez nie wroce tam reklamowac ;D Potem 12 lat cioralem Oakleye half jacket i do dzis wygladaja o niebo lepiej niz tamte Julbo po pol roku.
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline Tadek

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 07, 2019, 22:22:58 »
Ja zaś nosiłem najtańszy model Julbo colorado i żyją do tej pory (ok 6lat) choć od roku nie używam
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline orysb

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:16:27 »
No dobra, a polecacie coś kat. 4, z dobrymi osłonami bocznymi itp. Nie musi być aż tak 'vintage'.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:16:27 »