Autor Wątek: [Plecaki duże] Fjord Nansen Himalaya 60+10 test dzięki tuttu.pl  (Przeczytany 10961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacku

Witam wszystkich.
Dzięki uprzejmości firmy tuttu.pl stałem się posiadaczem plecaka Fjord Nansen Himalaya 60+10 w kolorze czerwonym, i przez najbliższy sezon będę go testował i umieszczał w tym wątku wrażenia z użytkowania i uwagi, a pewnie pod koniec sezonu letniego pojawi się pełna recenzja.
Dziś pokażę wam tylko trochę zdjęć i opis budowy, co do wygody itd to dopiero się okaże bo plecak na razie był na jednej krótkiej wycieczce, bo już nie mogłem się doczekać żeby go sprawdzić.

Na dalszą część testu Jacka zapraszamy na portal:
[Plecaki duże] Fjord Nansen Himalaya 60+10  test dzięki tuttu.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 21:40:34 wysłana przez crimson »

forum.outdoor.org.pl

Offline krzsmi11

Odp: [Plecaki duże] Fjord Nansen Himalaya 60+10 test dzięki tuttu.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2012, 14:10:19 »
Czy mi się wydaje, że pas biodrowy jest trochę przykrótki?
Mówcie mi Krzycho :P

Offline Jacku

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2012, 15:19:13 »
no mogłby być trochę dłuższy ale wydaje się ok, ciężar na biodrach siedzi. Ale powiem dokładniej po jakiejś dłuższej "wyprawie"

Offline lake

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2012, 16:03:31 »
Cytuj (zaznaczone)
Niestety mocowanie czekanów czy kijków jest dość archaiczne, na dole zwykłe pętelki, trochę za długie a u góry krótki trok, trzeba przewlekać przez klamerkę co na pewno będzie upierdliwe, szczególnie w zimie w rękawicach.

Dolne "zwykłe pętelki" do mocowania czekana są OK, na górze faktycznie, mógłby być ściągacz. Kijki się fajnie troczy z boku.

Cytuj (zaznaczone)
Co prawda nie mają klamry więc wszystko trzeba "przewlekać" ale dla mnie to plus bo można bardzo mocno ścisnąć bez obaw że klamra się rozepnie.

To by musiała być strasznie lipna klamra :).

Z plusów ujemnych tego plecaka można by dodać jeszcze, że przegroda dzieląca komory jest niecałkowita i czasem z góry na dół lubi się coś prześlizgnąć.

Offline Photon

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2012, 16:48:27 »
Mocowanie klapy rozwiązane lepiej niż w Baltoro. Główną różnicę stanowi kształt tyły klapy (przy głowie nosiciela), jest coś na kształt fartucha. To eliminuje główną, moim zdaniem, wadę Baltoro

Offline Jacku

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2012, 16:48:44 »
jak się dobrze ściagnie ściagacz w przegrodzie to nie powinno nic się prześlizgnąć, to akurat żaden problem.
A z pętakami jest ten problem że plecak musi leżeć systemem nośnym na ziemi żeby przypiąć czekan bo najpierw trzeba go przewlec i obrócić więc nie da się gdy plecak stoi na dnie oparty o coś. Problem się pojawia jak jest mokry śnieg np bo wtedy zaraz masz całe mokre plecy plecaka.
Ale jak wspominałem, jest to tylko szczegół, plecak jest raczej zaprojektowany mimo swojej nazwy do trekkingu, gdzie czekana się nie nosi.

Offline lake

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2012, 22:33:29 »
Może i nie powinno, ale prześlizguje się. Jak pewnie zauważyłeś ta przegroda nie jest skonstruowana tak jak np. komin plecaka, w miejscu tej przerwy (czy jak to tam nazwać) po ściągnięciu zostaje szpara.

Z troczeniem czekana to chyba za bardzo kombinujesz, da się czekan przytroczyć do stojącego plecaka, nie trzeba go kłaść. Niewygoda troczenia czekana jak dla mnie dotyczy w głównej mierze tej górnej pętli.

Dla jednych szczegół, dla innych nie. Plecak z powodzeniem można używać w turystyce zimowej, gdzie czekan się nosi.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2012, 22:33:29 »

Offline grocik

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2012, 23:50:43 »
rozumiem lake że posiadasz ten model plecaka? to skrobnij o nim recenzję z Twojego punktu widzenia. Będziemy mieli fajne dwie porównawcze.

Offline arkadoo

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2012, 06:39:39 »
Jacku zapewne dostał wersję na 2012. Być może poprawiono w niej "prześlizgiwanie się rzeczy z jednej do drugiej komory".
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline lake

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2012, 21:17:58 »
Możliwe że tak jest.

Jak się zbiorę w sobie to napiszę jakąś recenzję :).

Offline wadera

« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2012, 13:43:54 »
Jestem posiadaczką Fjorda NANGA PARBAT 70+10 L ,który na dzień dzisiejszy jest o wiele za duży na moje potrzeby.Właśnie rozważałam wymianę na model Himalaya 60+10,który jest dużo lżejszy 700gr,system nośny jest ten sam i jeżeli ma ktoś wątpliwości co do niego jest bardzo wygodny,pas biodrowy wystarczający.Dzięki tej wstępnej recenzji rozwiało się trochę moich wątpliwości co do tego modelu.Mam pytanie jaka jest wysokość plecaka mierząc ją tylko do komina bo chciałabym sobie porównać z moim i czy na plecach powyżej szelek jest na całej szerokości pleców wszyte coś sztywnego co w PARBAT 70+10 L jest beznadziejnym rozwiązaniem.
CZŁOWIEK BEZ PASJI JEST JAK INWALIDA DRUGIEJ GRUPY

Offline Hania

• Fjord Nansen

« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2012, 14:44:44 »
Super! Dzięki za recencję i testy!
Wiele uwag wynotowaliśmy i postaramy się je naprawić. System Hydration (miejsce na camelbaga i dziurkę) wprowadzimy na pewno, kieszeń pod klapą i na pasie biodrowym - prawdopodobnie tez dołożymy (choc za tym pojdzie troche podniesienie ceny plecaka). Bardzo ciekawe spostrzezenie odnosnie podzialu komór - zobaczymy jak to rozwiązać.
Co do pasa biodrowego - pomierzymy, zobaczymy jak to wygląda. Himalaya do tego roku była modelem unisex stąd nie za długi pas - obecnie wprowadziliśmy jej odmiane dla kobiet więc możliwe, że pas równiez przejdzie metarmorfoze.

Tak jak psizesz - plecak może jest trochę archaiczny, ale to właśnie jest taki podstawowy model i myślę, że to zadanie spełnia.

Offline Photon

« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2012, 14:55:01 »
Można pożyczyć pas od Baltoro, gdzie jest kieszonka, a sam pas jest dość długi.
Chyba będę musiał uzupełnić mój opis Baltoro, aby powstała z niego recenzja ;)