Autor Wątek: Islandia  (Przeczytany 20075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stopa

Odp: Islandia
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 23, 2012, 11:43:34 »
Relacja już napisana, foty przebrane i przygotowane - STAY TUNED!!

Na dowód tego jeszcze małe co nieco:

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Październik 23, 2012, 11:43:34 »

Offline filemoon

Islandia
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 23, 2012, 17:55:59 »
Ladnie sie zapowiada.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #52 dnia: Październik 24, 2012, 08:54:06 »
eeee tam ;D ;D ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline wojtekh

« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 03, 2014, 00:23:32 »
W wakacje planuje wybrać się na islandię, w planach mam przejście wyspy w poprzek i tu pojawia się problem
czy jest ktoś w posiadaniu informacji na temat przejścia wyspy z zachodu na wschód? Znalazłem kilka opisów przejścia z północy na południe i odwrotnie, a nawet po przekątnej ale żadnego trawersu zachód-wschód :( Ok,znalazłem jakiś zimowy trawers polskiej ekipy ale nie o to chodzi ;)
Jakieś mapy, tracki, linki... Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?

Offline atanor

« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 04, 2014, 13:25:51 »
A dlaczego opcja W-E, jest tam coś ciekawszego?

Offline wojtekh

« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 04, 2014, 14:19:03 »
No i właśnie dlatego szukam inf;)

Offline wojtekh

« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 08, 2014, 16:56:47 »
nikt nic nie wie :(
No dobra to może ktoś wie jak islandczycy podchodzą do limitu 3kg jedzenie wwożonego na wyspę? Da radę przemycić więcej czy pilnują tego? Głownie miałbym jakieś kuskusy, makarony itp. mięso tylko w kilku liofach.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 08, 2014, 16:56:47 »

Offline ramol

« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:05:35 »
Wyrywkowa kontrola przy wyjściu z pomieszczenia bagażowego, typują do kontroli po wyglądzie i w trakcie są bardzo drobiazgowi.
Tak przynajmniej było 6 lat temu.

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 08, 2014, 21:45:32 »
nas nie sprawdzali , mieliśmy duże placaki z suchym jadłem na 5 dni , wyglądaliśmy jak normalni podróżnicy . jakoś nie rzuciło mi sie w oczy zeby kogos obdzierali z żywności - ale nie zaprzecze że sie może stac .

Co do trawersu wpoprzek - żadnej drogi nie ma w poprzek , jest tylko z połnocy na południe , w poprzek bys musiał sam przecierać szlaki - a uwierz mi czesem zupełna dzicz

Offline wojtekh

« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 08, 2014, 21:59:31 »
a uwierz mi czesem zupełna dzicz

właśnie o to chodzi :)
"bezpośredniej" drogi nie ma, ale znalazłem mapę z dosyć bogatą siecią dróg offroad po których można spokojnie przejść wyspę w każdą stronę. Inna sprawa czy mapa pokrywa się ze stanem faktycznym i tych dróg jest tam aż tyle... Tak czy siak na pewno sporo dróg będę ustalać samemu ;)

« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 08, 2014, 22:31:28 »
wg mnie nie chodzi o drogi tylko rzeki które je przecinają, pola magmy po których się nie da iść, więcej -> http://adventureglobe.tumblr.com/icelandadventure ktoś już próbował ale prawie zginął

Już lepiej islandię zwiedzić z samochodu :)

« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 08, 2014, 23:02:11 »
Andrew Skurka przeszedł taki trawers, masz dobry opis, jakieś propozycje alternatywnych tras też są. Zaczyna się paskudnym lodowcem a i dalej nie jest łatwo. http://andrewskurka.com/adventures/iceland-traverse/

Jest jeszcze taka relacja http://www.alastairhumphreys.com/adventures/transiceland/ ale w sumie nie wiem jaka to była trasa, no i zawierała spływanie packraftem.

Offline wojtekh

« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 09, 2014, 13:00:29 »
Opis Skurki widzę pierwszy raz więc na pewno się przyda :) O adventureglobe wiedziałem ale jakoś nie trafiłem nigdy na bloga więc też się przyda! :)
Co do trasy to ominę wszystkie lodowce bokiem, raz że będę sam a po lodowcach nie chodziłem, a dwa nie chce mi się zabierać sprzętu. 

Offline stopa

« Odpowiedź #63 dnia: Maj 12, 2014, 23:02:36 »
http://adventureglobe.tumblr.com/icelandadventure ktoś już próbował ale prawie zginął

Poznaliśmy Kubę na Islandii jakieś 2 tygodnie po jego przygodzie. Myślę, że będzie bardzo dobrym źródłem informacji na temat poruszania się po mniej uczęszczanych obszarach Islandii.

---
wojtekh - a propos jedzenia - my mieliśmy liofów na 16 dni + jakieś przegryzaki i zmieściliśmy się w 3 kg. Nas zupełnie nie kontrolowali (lecieliśmy bezpośrednio z Berlina WOW Air), ale np. Kuba (AdventureGlobe) leciał przez Londyn i jego chyba sprawdzali. Spotkałem się z wersją, że jeśli lecisz z Schengen to nie bawią się w przeglądanie bagażu.

Zaraz po wyjściu z lotniska, gdzie nikt nic od nas nie chciał pomyślałem o salami i krakowskiej, które zostały w domu :P

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 14, 2014, 20:38:37 »
Lecąc z Londynu nas nie sprawdzali , mieliśmy jakichs liofilizatów i suszonego mięsa na jakiś tydzień - więc może teraz mniej trzepią niż to było kiedyś

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 14, 2014, 20:38:37 »

Offline wojtekh

« Odpowiedź #65 dnia: Maj 17, 2014, 10:44:03 »
Dzięki, najchętniej zabralbym całe żarcie z polski, ale jednak to są 3 tygodnie więc sporo przekrocze limity i troche strach żeby przy kontroli nie dowalili jakiejś kary w stawce islandzkiej...

Offline ramol

« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 22, 2015, 07:42:06 »
Większość tras samochodowych ( dojazdowych ) w górach jest zamknięta do czerwca.
Jadę z córkami na 5 dni . Zaproponujcie górską trasę namiotową lub ( i) chatkową na 2-4 dni do 5-7 godzin jazdy  samochodem od Reykjaviku na przełom kwietnia i maja
Dzięki
r