Autor Wątek: [Sport i zdrowie] Jedzenie i picie w terenie  (Przeczytany 134557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szocik

Odp: [Sport i zdrowie] Jedzenie i picie w terenie
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpień 11, 2020, 15:48:41 »
Cejrowski , to mówi dużo głupot.
 Poza tym nie lubię gościa i nie zamierzam go słuchać. Zeżrę i se pęknę.
Ale dobre w nim jest to że trzyma się swoich przekonań od zawsze.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #500 dnia: Sierpień 11, 2020, 15:48:41 »

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #501 dnia: Sierpień 15, 2020, 19:03:35 »
Z okazji długiego weekendu, udało mi się ususzyć mięso......
Dobre.... trochę gumiaste.... ale mimo wszystko niepotrzebnie  dodałem pieprzu. Wyszło pikantne i nie wyobrażam sobie żarcie tego w górach.
 Pragnienie po zjedzeniu tego by mnie zabiło. Zużyłem jakieś 60-70 dkg. ligawy. W domu zjemy (razem z koleżanką małżonką) . Za jakiś miesiąc będę robił następne , ale teraz bez pieprzu. I tak aż do skutku. Wreszcie mi wyjdzie.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #502 dnia: Sierpień 16, 2020, 16:40:37 »
:)

Gumiaste? Moje wychodziły bardziej suche jak wiór. Zostaw kilka sztuk zapakowanych w jakimś pudełku po lodach. Zobaczysz czy się nie zepsuje po miesiącu. Jak zrobiłem kiedyś z wieprza, to pleśń pojawiła się po 2 tygodniach. Sucha ligawa wytrwała może i 6 miesięcy, aż ją w końcu wciągnęliśmy. No ale ja suszyłem raczej na wiór niż na gumę.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #503 dnia: Sierpień 16, 2020, 18:00:18 »
Wczoraj suszyłem 7 godzin w elektrycznej suszarce do grzybów. Dzisiaj  dosuszałem jeszcze przez dwie godziny. Być może to wszystko zbyt mało. Jutro podejdę do jakiegoś sklepu i kupię taką drewnianą,wyplataną skrzyneczkę do przechowywania. Może dojdą.

Offline Marta0077

« Odpowiedź #504 dnia: Sierpień 26, 2020, 14:13:22 »
Odnośnie jedzenia w terenie - liofilizaty jakiej marki polecacie? Macie coś sprawdzonego? -> Średnia półka cenowa i dobre w smaku :)

Jeżeli już gdzieś pojawiło się podobne pytanie, będę wdzięczna za odesłanie do odpowiedzi :)

Offline Yatzek

« Odpowiedź #505 dnia: Sierpień 26, 2020, 15:55:47 »
Odnośnie jedzenia w terenie - liofilizaty jakiej marki polecacie? Macie coś sprawdzonego? -> Średnia półka cenowa i dobre w smaku :)

Jeżeli już gdzieś pojawiło się podobne pytanie, będę wdzięczna za odesłanie do odpowiedzi :)

Decathlon... Sprawdzone, niedrogie i dobre.  ...I nikt nie zwraca :)

Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Agilus

« Odpowiedź #506 dnia: Grudzień 20, 2020, 19:36:53 »
Witam,
dłuższy czas mnie nie było, ale teraz myślę że częściej będę zaglądał. Wszystkich pozdrawiam

Pytanie.
 Zna ktoś dobre przepisy i kaloryczne na dania zalewane zimną wodą‽ Widziałem dwa na youtubie z fasola i kuskusem ale na tym skończyły się moje znaleIska i nie bardzo wiem jak z ich kalorycznością.

Testował ktoś może zalewanie lizofiliatow zimną woda‽

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #506 dnia: Grudzień 20, 2020, 19:36:53 »

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #507 dnia: Grudzień 22, 2020, 19:54:57 »
Liof zalany zimną wodą , to chyba dobry krok w kierunku solidnej sraczki, A poza tym to chyba musi być ohydne.

« Odpowiedź #508 dnia: Grudzień 28, 2020, 20:12:07 »
Niewiele znajdziesz, bo nawet najzagorzalsi fani cold soakingu doszli do wniosku, że jest to ohyda ponad wszelką wątpliwość. Kaloryczność się nie zmienia wraz ze zmianą temperatury wody... Za nią odpowiada to co się do takiej potrawy dodaje - te rzeczy, które się namacza to tylko węglowodany. Oprócz kuskusu i suszonej fasoli (w PL zdaje mi się nie do dostania) namaczać można jeszcze pure ziemniaczane (trochę ziemista konsystencja wychodzi) i makaron ramen (ten z zupki chińskiej, sama zupka już się tak chętnie nie namacza i pozostaje taki wstrętny tłusty osad). No i nieśmiertelne płatki owsiane. Ryż instant też powinien wyjść, ale tego nie próbowałam. Liofilozatów nie da się namoczyć, aczkolwiek jadłam takie niezupełnie namiękłe, w których chrupało mięso i nic mi się nie stało.

Offline Agilus

« Odpowiedź #509 dnia: Styczeń 02, 2021, 13:12:56 »
Dzieki za podpowiedzi,

Napisalem do LyoFood. W odowiedzi dostalem odpowiedz, ze kazdy ich Produkt nadaje sie do zalewania zimna woda.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #510 dnia: Styczeń 02, 2021, 13:37:50 »
tylko póżniej opisz wrażenia.   Poważnie..

Offline Shwarc

« Odpowiedź #511 dnia: Styczeń 04, 2021, 17:13:56 »
:) mówisz, że kupa murowana? :)