Autor Wątek: [Plecaki duże] Granite Gear Nimbus Trace 62  (Przeczytany 2922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bulva

[Plecaki duże] Granite Gear Nimbus Trace 62
« dnia: Maj 09, 2012, 18:42:12 »
Granite Gear Nimbus Trace

Nimbus Trace od Granite Gear to prawdziwy wór na szpej (pojemność 62l + komin), lecz jednocześnie zachowuje mała wagę (1.82kg) oraz całkiem niezłą wytrzymałość. Dzieje sie tak dzięki cwanej konstrukcji - w wielu miejscach zamiast cordury GG zastosował elastyczną siatkę, regulacja zamiast taśm odbywa się za pomocą regulatorów LinerLoc a w panelu na plecy zastosowano interesującą, żeberkowaną konstrukcję.

Nie mam tendencji do przepakowywania, ale przy 15-18 kg które wypróbowałem plecak nosi się cały czas wygodnie. Szelki i pas biodrowy są mięciutkie i grubo wyłożone, jednocześnie zachowują odpowiednią sztywność. Wszystkie miejsca gdzie plecak styka się z ciałem sa obciągnięte przyjemną w dotyku elastyczną siatką, który nie mechaci nawet mojego delikatnego merino fleece-a. Charakterystyczny grill na plecak faktycznie poprawia wentylacje (ale cudów nie ma, przy ostrym wysiłku i tak jest wilgotno).

Mozemy dodatkowo zjechac z wagi zdejmując klapę plecaka i rolując komin, zabezpieczony ściągaczami. Sama klapa ma jedną kieszonke na zamek oraz chowany pasek biodrowy, po odczepieniu daje się nosić jako fanny-pack na biodrach. Dobra opcja przy lataniu samolotem.

Pod klapą jest obszerny komin oraz ściągacze, za którymi można przenosić kurtke, hauer albo cokolwiek innego.

Po bokach plecaka mamy kieszonki na zamek oraz rozciągliwe, siatkowe kieszenie. Tutaj wychodzi też skucha - na trzy regulatory jedynie dolny jest również fasteksem, dwa pozostałe to zwykłe ściągacze. Wsadzenie czegoś dłuższego, w rodzaju kijków jest uciążliwe. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby zrobieniu dwóch górnych na fasteks, dolnego na ściągacz. Zamówiłem już odpowiednie regulatory i będę kombinował z przerobieniem :)

Z przodu plecak ma centralnie umieszczoną, podobną jak po bokach siatkową kieszeń, dobrze się w niej przenosi cos mokrego jak namiot albo pokrowiec przeciwdeszczowy, wejdzie też coś znacznie większego objętościowo, jak na przykład alumata. Na spodzie mamy również dwie pętelki, dobre do transportu dziabek, jednak znowu znacznie wygodniej byłoby gdyby regulatory i w tym miejscu dały się rozpinać. Na plus powiem iż sznurki ze ściągaczy dają się bardzo łatwo wymienić, w polu można je zastąpić repem albo paracordem.

W srodku plecaka mamy kieszeń na hydracje z wyjściem na rurkę, można ją potem wyprowadzić przez komin na lewa lub prawą szelke.

System nośny jest naprawdę doskonały, nie ma do czego się przyczepić. Usztywnienie zapewnia wkładka z ABS do której przymocowane sa szelki, mocowanie jest na krętliku więc szelki i cały system nośny pięknie się dopasowują do sylwetki. Szycie również jest fantastyczne, nie znalazłem jednej lużnej nitki albo złego przeszycia. Zamki mają duże i długie chwyty, dawały rade nawet zimą w grubych łapawicach. Plecak co prawda nie ma kieszeni na pasie biodrowym, jest natomiast taśma z przeszyciami do założenia takich.   

Plusy
* Lekki, wygodny
* Wytrzymały
* Doskonały system nośny
* Dobrze się kompresuje
* Klasa szycie

Minusy
* Nierozpinane regulatory
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 19:16:10 wysłana przez bulva »

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Granite Gear Nimbus Trace 62
« dnia: Maj 09, 2012, 18:42:12 »