Autor Wątek: [Butelki, bidony] Nalgene  (Przeczytany 23255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Odp: [Butelki, bidony] Nalgene
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2012, 16:10:02 »
rację ma ten kto używa, bo mu potrzebne oraz ten kto nie używa, bo mu niepotrzebne

nie kumam misjonarzy
przychodzi i mówi, że mój Bóg jest nie tego, albo, że wcale nie jest mi wygodnie używać mojej butelki

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2012, 16:10:02 »

Offline filemoon

« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2012, 16:29:44 »
Do tego co bylo powiedzialne dodam - zalewam wrzatek zakrecam wkladam do spiwora i pokrywka nie nie znieksztalci i nie zacznie cieknac (co bylo by mega nieprzyjemne).
Mialem kiedys taka buteleczke firmy Gerleht (albo jakos tak) - wygladala tak samo jak Nalgene, dzialala podobnie i te drobne roznice spowodowaly ze wywalilem tamta jak tylko mialem dostep do kosza.

Jest wiele nakladek na szeroki wlew Nalgene (filtr drobin i inne tym podobne wynalazki) - jesli uzywasz dla przykladu uzdatniacza wody bazujacego na ultrafliolecie sprobuj zanurzyc go w butelce z nikczemnie ciasnym wlewem.

Picie plynow  z tego (szerokiego) dla mnie bywa czasami srednio wygodnie i lubi sie "polac po brodzie" - cos kosztem czegos.

Ja jakies 2 miesiace temu pokupilem tez elastyczne butelki Nalgene (seria cantene)  - puste zajmuja mniej miejsca a dodatkowo pelne lepiej sie ukladaja w plecaku. Ale za malo uzywalem by cos o nich juz pisac.

Lepiej kupic raz a dobrze niz kupywac non stop. Dodatkowo chce miec swiadomosc (ot takie oszukiwanie samego siebie) ze mniej pustych plastikowych jednorazowek trafia na wysypisko.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 16:44:55 wysłana przez filemoon »

« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2012, 16:54:52 »
Dla mnie główną nieprzydatnością takich butelek (ale nie tylko Nalgene) jest fakt, że tą wodę jak gdzieś kupię to i tak w plastikowej butelce - czyli fabryka i tak ja musi wytworzyć, dostarczyć, a później i tak ją wyrzucam i trzeba by ją jakoś przerobić wtórnie. Gdyby dało się kupować w szklanych (np) butelkach zwrotnych to ja nic lepszego jak takie butelki (Nalgene czy Sigg) nie widzę. Bo po pierwsze nie lubię pić z plastiku (zwłaszcza badziewnego), a po drugie mniej się zaśmieca środowisko. Tylko, że to już nie te czasy kiedy butelki szklane były zwrotne...

A na herbatę czy kawę wolę termos ;)

Natomiast faktycznie jak ktoś chce wodę nabierać gdzieś po drodze albo topić śnieg to się zgodzę - jednak szeroki wlew to też możliwość łatwiejszego nabrania i wody i nawalenia śniegu do środka :)

misio

« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2012, 17:20:39 »
Kompletnie nie wiem o czym, Mariusz, napisałeś i co ma cała wypowiedź, prócz ostatniego akapitu, wspólnego z Nalgene...

« Odpowiedź #29 dnia: Maj 17, 2012, 17:24:55 »
Bo ciągle poruszany jest temat "przydatne/ nieprzydatne" - tu można by odnieść się do swego rodzaju podsumowania Iwony:
rację ma ten kto używa, bo mu potrzebne oraz ten kto nie używa, bo mu niepotrzebne
Jej wypowiedź też nie dotyczy bezpośrednio Nalgene, a jednak w kontekście zadawanych pytań o sens zakupu tych butelek ma sens :)

misio

« Odpowiedź #30 dnia: Maj 17, 2012, 17:31:14 »
Ale tutaj nikt nie patrzy na kontekst ochrony środowiska, czy recyclingu, tylko przydatności butelek w danej aktywności ;).
Tzn. rozumiem Twój punkt widzenia, ale nie jest to temat o ochronie środowiska a do tego dążysz ;).

Offline filemoon

« Odpowiedź #31 dnia: Maj 17, 2012, 18:09:07 »
Ekologia - ja troche o tym napisalem (mysle ze nie ma co byc oszolomem na tym punkcie ale dobrze gdy sie ogranicza ilosc produkowanych smieci). A jak jestem pare dni w szkockich gorach to wody i tak mam max na 1.5 dnia a reszte "dotankowuje" po drodze.

Nalgene mnie nie zawiodly (butelniki czy buklaki) - z innymi roznie bywalo.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Maj 17, 2012, 18:09:07 »

Offline ina

« Odpowiedź #32 dnia: Maj 17, 2012, 23:50:44 »
Ale do plastiku wrzątku nie nalejesz. Jak ktoś chce to oddam za browara czerwoną Nalgene z napisem "to the united states holocaust memorial muzeum" i niech sam sprawdzi jej użyteczność :D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

misio

« Odpowiedź #33 dnia: Maj 17, 2012, 23:53:22 »
Jak nie nalejesz?
Pewnie, że nalejesz i nie ma żadnego z tym problemu: przykładem są choćby butelki dla dzieci.
Ja do tego Multidrinka wlewałem już wrzątek i nic się nie stało.

Offline ina

« Odpowiedź #34 dnia: Maj 17, 2012, 23:55:03 »
Mówię o PETach :)

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Yatzek

« Odpowiedź #35 dnia: Maj 17, 2012, 23:55:30 »
Ale do plastiku wrzątku nie nalejesz. Jak ktoś chce to oddam za browara czerwoną Nalgene z napisem "to the united states holocaust memorial muzeum" i niech sam sprawdzi jej użyteczność :D

Wrzątek już mam. To gdzie po tą butelkę mam się zgłosić?
Wędrówką życie jest człowieka...

misio

« Odpowiedź #36 dnia: Maj 17, 2012, 23:58:22 »
Mówię o PETach :)

A to zwracam onor ;). Nalejesz, ale potem jakiś dziwny się robi i woda, jakby, pachnie i smakuje dziwnie ;).

Offline ina

« Odpowiedź #37 dnia: Maj 18, 2012, 00:03:03 »

Wrzątek już mam. To gdzie po tą butelkę mam się zgłosić?
Na heńkach? :) albo w zako albo na jakiś rykach. Jest Twoja, jak się będziesz wybierał na coś gdzie ja to daj znać żebym wzięła.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Yatzek

« Odpowiedź #38 dnia: Maj 18, 2012, 11:00:49 »
Jest Twoja, jak się będziesz wybierał na coś gdzie ja to daj znać żebym wzięła.

No to dzięki za rezerwację, będę dawał znać jakbym się gdzieś w odory wybierał :-)
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline kww24

« Odpowiedź #39 dnia: Maj 18, 2012, 11:22:39 »
Dla mnie główną nieprzydatnością takich butelek (ale nie tylko Nalgene) jest fakt, że tą wodę jak gdzieś kupię to i tak w plastikowej butelce - czyli fabryka i tak ja musi wytworzyć, dostarczyć, a później i tak ją wyrzucam i trzeba by ją jakoś przerobić wtórnie.
Na krótkie jednodniowe wypady, możesz nalać kranówy przefiltrowanej przez filtr np. Brita i już masz ekologię pełną gębą.
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Maj 18, 2012, 11:22:39 »

Offline filemoon

« Odpowiedź #40 dnia: Maj 18, 2012, 15:40:18 »
Jak lece samolotem tak nie robie (mieszcze sie z bagazem w 10 kg) bo wode kupuje na miejscu (na pierwszy dzien) - a na tracie zbieram wode ze strumyczkow czy innych naciekow filtrujac ja.

Offline Pablo666

« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 27, 2013, 22:40:51 »
Wie ktoś może czy gdzieś w tym kraju można nabyć nakrętkę do naglenki z dodatkowym otworem/ zakrętką z gwintem zwyklej butelki PET?
Całe życie z wariatami....

Offline EMES

« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 27, 2013, 23:58:06 »
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to chodzi Ci chyba o coś takiego jak convertube source-a? ale to tylko w komplecie w Polsce sprzedają...
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Pablo666

« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 28, 2013, 00:18:16 »
Tak dokladnie o to chodzi i kurde NIE BYŁO w komplecie.... co mnie mocno wqrwiło...
Całe życie z wariatami....

Offline EMES

« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 28, 2013, 01:39:04 »
oddaj i kup se "z"
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline kww24

« Odpowiedź #45 dnia: Maj 17, 2014, 12:07:29 »
W 8a ponownie pojawiły się nakładki Nalgane Sipper, ktoś kiedyś pytał...
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline sieku

« Odpowiedź #46 dnia: Maj 07, 2015, 15:37:21 »

« Odpowiedź #47 dnia: Maj 07, 2015, 16:31:20 »
Ja używam tego Karrimora drugi rok, porównania z Nalgene nie mam i ze względu na cenę nie będę miał, prędzej kupię drugiego Karrimora.
Butelkę zalewam zimnymi napojami, łapania zapachów nie zauważyłem dlatego też prawie przestałem używać zwykłych bidonów rowerowych. Oczywiście trzeba ją czyścić i suszyć, bo jak się zostawi po jakimś soku na jeden dzień w lecie to zaraz coś urośnie w środku, ale to chyba każda butelka tak ma, jeżeli nie to oświećcie mnie proszę.

Offline traszan

« Odpowiedź #48 dnia: Maj 07, 2015, 22:55:54 »
Użyteczność taka sama jak Nalgene, można wlewać 90'C, więc herbatę się zrobi. To praktycznie to samo, tylko napis inny, jedynie zakrętki nie są zamienne z Nalgene.

Offline sieku

« Odpowiedź #49 dnia: Maj 08, 2015, 08:23:33 »
Dzięki! Właśnie cena zwróciła moją uwagę.
A może któryś z Was podać wymiary zewnętrzne? Pod Nalgene można dostać(kupić) metalowe kubki idealnie okalające butelkę. Karrimory z tego co wyczytałem są szersze.