Autor Wątek: [Tablet] Jaki?  (Przeczytany 48962 razy)

Offline lex

Odp: [Tablet] Jaki?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:17:25 »
nie, temat jest o tabletach w ogólności ;)
przekonujemy kolegę michałmilionpiencestodziewiecet, że warto taki gadżet mieć bowiem pojawiły się głosy, że nie warto ;D
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:17:25 »

Offline kww24

« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:24:41 »
Każda tableta jest dobra, byle miała działanie, jakiego od niej oczekujesz ;D

A tak na marginesie, jak zależy komuś na zakupieniu czegoś lekkiego i z internetem z sieci kom, to można się przyjrzeć ofercie takich lekkich np 13" ultrabooków. Lekki, niewielki na windows7, tyle, że bez napędu DVD.
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Online Misiek_86

« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:24:54 »
Czyli co brać Samsunga?

kww24: Jeśli chodzi o netbooka to aktualnie posiadam Asus 1000h :) 10"

Offline grocik

« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:36:02 »
idź wyłap gdzieś htc flyer-a

Offline kww24

« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:41:14 »
Czyli co brać Samsunga?

kww24: Jeśli chodzi o netbooka to aktualnie posiadam Asus 1000h :) 10"

Nie chwaląc się, też mam netbooka ;D, ale mówiłem o ultrabooku..., zwylke ma lepszy procek niż netbook, jest dużo lżejszy, cieńszy i zamiast zwykłego dysku HDD ma dysk SDD.

Offline Kubus

• There's someone in my head but it's not me

« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:57:05 »
Kup se Pan netbooka i się nie wygłupiaj, najlepiej z wyjściem HDMI, co by się w domu wygodnie podpiąć pod monitor/telewizor(chociaż VGA od bidy też wystarczy). Najbardziej uniwersalne urządzenie, do pociągu, na uczelnie, do domu, do programowania, do czytania, do prostej grafiki, do filmów, do programów pakietu Office, z szeregiem wyjść/wejść, z NORMALNĄ klawiaturą itd. Ultrabook dobry pomysł, niestety jeszcze są bardzo drogie.

Tablet? Ja nie widzę sensu istnienia takiego urządzenia, chyba jedynym argumentem są książki... dla mnie muszą być w twardej oprawie, z papieru, pachnące, chyba by mnie popieprzyło gdybym musiał kolejne godziny wpatrywać się w kolejny ekran.

Offline grocik

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:00:27 »
widzisz, nigdy nie miałeś tabletu więc jak możesz o nim pisać że jest do dupy, bo można to zrozumieć z Twojej wypowiedzi...

Wygodne urządzenie, nie muszę włączać kompa żeby posiedzieć na odorze :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:00:27 »

Offline Kubus

« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:15:12 »
widzisz, nigdy nie miałeś tabletu więc jak możesz o nim pisać że jest do dupy, bo można to zrozumieć z Twojej wypowiedzi...
Kiepsko wnioskujesz

Offline grocik

« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:18:57 »
no to widać albo nie używałeś, albo nigdy z niego nie korzystałeś w pełni...

Offline kww24

« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:22:16 »
Ultrabook dobry pomysł, niestety jeszcze są bardzo drogie.

Kolega chce kupić w pakiecie z internetem w T-Mobile, Orange, czy gdzieś tam. Dlatego wybór ma okrojony do kilku modeli, a w T-mobile właśnie są ultralekkie sprzęty typu Asus, Acer (w rozsądnych cenach) oraz tablety Xoom i GalaxyTab.

Offline grocik

« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:30:59 »
weź droższego w abo, pchnij i kup ipada2 albo htc flyera.

Offline RH

« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:41:27 »
Ale przeca tablet i netbook to zupelnie inne urzadzenia. Mam nokie booklet, uzywam ja raz na miesiac zeby jakis windowsowe pliki odpalic. iPada I uzywalem w tym czasie na okraglo. Teraz optymalnym rozwiazaniem w droge wydaje mi sie mocny laptop 13/15 cali i gejfon. Do domu stacja robocza do pracy i tablet do bzdur na kiblu czy w wannie.

Co do wyboru z T-Ery, ja bym lyknal samsunga. W sumie taki iPad mk1 w gorszym troche ekranem i w chujowszej obudowie. Do pierwszego mozna sie przyzwyczaic, o drugim zapomniec i cacy. Chyba, ze to jakis turbo GalaxyTab v.1.2.2 costam costam to nie wiem bo nie uzywalem.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

Offline Kubus

« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:44:37 »
Fizycznie na księżycu nigdy nie byłeś, tzn. jego istnienie też poddajesz dyskusji? Jeżeli chodzi o Hardware i jego kwestie czysto użytkowe, mi w zupełności wystarczają suche dane tabelaryczne, aby stwierdzić funkcjonalność danego urządzenia. W erze komórek i netbooków tablet nie jest urządzeniem funkcjonalnym, wszystkie funkcje są najzwyczajniej zdublowane. Z racji kierunku studiów i odbywanych praktyk, tabletem bawiłem się nie jeden raz...zabawa to dobre słowo, urządzenie typowo amerykańskie, uproszczone do granic możliwości, z kilkoma pożytecznymi funkcjami, poza tym ascetyzm. Dziękuję, do widzenia, nie mam zamiaru się kłócić, nie po to rejestrowałem się na tym forum :) Ale dalszą dyskusję chętnie poczytam.

Szatan.

P.S. O coś nowego doszło, kolega powyżej ma rację, netbook i zaawansowana komórka to rozwiązanie najbardziej optymalne, reszta to tłumaczenie sobie wydanych pieniędzy ;)

Offline lex

« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:50:29 »
reszta to tłumaczenie sobie wydanych pieniędzy

to moje pieniądze i Tobie nic do tego na co je wydaję i nie Tobie oceniać co robię z własnymi pieniędzmi
używam tabletów od ponad roku, codziennie, spełniają moje oczekiwania

Michal chce kupić sobie tablet i wydać własne pieniądze, Tobie także nic do tego na co chce je wydać

Gang Albanii

Offline RH

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:55:26 »
Fizycznie na księżycu nigdy nie byłeś, tzn. jego istnienie też poddajesz dyskusji? Jeżeli chodzi o Hardware i jego kwestie czysto użytkowe, mi w zupełności wystarczają suche dane tabelaryczne, aby stwierdzić funkcjonalność danego urządzenia. W erze komórek i netbooków tablet nie jest urządzeniem funkcjonalnym, wszystkie funkcje są najzwyczajniej zdublowane. Z racji kierunku studiów i odbywanych praktyk, tabletem bawiłem się nie jeden raz...zabawa to dobre słowo, urządzenie typowo amerykańskie, uproszczone do granic możliwości, z kilkoma pożytecznymi funkcjami, poza tym ascetyzm. Dziękuję, do widzenia, nie mam zamiaru się kłócić, nie po to rejestrowałem się na tym forum :) Ale dalszą dyskusję chętnie poczytam.

Szatan.

P.S. O coś nowego doszło, kolega powyżej ma rację, netbook i zaawansowana komórka to rozwiązanie najbardziej optymalne, reszta to tłumaczenie sobie wydanych pieniędzy ;)

Przeinaczyles moje slowa :). Napisalem wlasnie, ze najmniej uzywam netbooka. A w trase i to tylko i wylacznie moim zdaniem, spasiony telefon i rownie spasiony nieduzy laptop. W moim wypadku to gejbook pro 15 cali i gejfon. Tylko koniecznosc uzywania mocnego laptopa wynika ze specyfiki mojej pracy.

Do domu stacjonarny potwor do pracy, do pierdół tablet.

Co do danych z tabelek to tu sie niestety mylisz. Mam w domu jakis tablet firmy krzak, jarwik, narwik jakos tak. Wg tabelek to powinno dzialac, a jakos nie chce. Tzn. dziala, wg. osob, ktore wczesniej nie uzywaly lepszych rozwiazan. Tak samo ekran i jego funkcjonalnosc ciezko okresli tylko na podstawie opisu. To tak jakby na papierze opisywac dzwiek plyty.

"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:55:26 »

Offline grocik

« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:58:09 »
A piszesz o plecakach i butach których nie używałeś że też są beznadziejne i nikomu nie potrzebne bo wyczytałeś to z tabeli...

Tablet dla zwykłego śmiertelnika jest urządzeniem przydatnym do szybkiego przejrzenia neta, wysłania maila, przeczytania książki, pogrania w bzdurną gierkę, wykorzystania masy aplikacji. Normalny użytkownik raz na ruski rok siada do pakietu office, czy obrabia grafę, nie wspominając o programowaniu, czy innych specjalistycznych rzeczach (sic!). Tak jak lex, praca w pracy, tablet w domu, super sprawa. W takim razie po co komp skoro można zamienić go na tablet i zabrać dosłownie wszędzie.. Pomijam fakt zużycia prądu..

Oczywiście że wszystkie opcje są zdublowane, ale umiejętność korzystania z nich to zupełnie coś innego. Wykorzystanie kompa do pracy, synchronizacja z tabletem w domu i podróży, i telefonem do wyjścia to ideał.

Offline Kubus

« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:02:41 »

to moje pieniądze i Tobie nic do tego na co je wydaję i nie Tobie oceniać co robię z własnymi pieniędzmi
używam tabletów od ponad roku, codziennie, spełniają moje oczekiwania

Michal chce kupić sobie tablet i wydać własne pieniądze, Tobie także nic do tego na co chce je wydać

Nic nie mam do Twoich pieniążków, powiem więcej, mam w dupie skąd je masz i na co wydajesz ... Ustosunkowałem się tylko do sensu posiadania tabletu, przykro mi że moja opinia nie każdemu się spodobała. Nie wiem skąd ten jad, pogodynka dzisiaj mówiła że na pomorzu syf, kiła i mogiła, to pewnie przez to.

Pozdrowienia ze słonecznego dzisiaj południa.

P.S.Grocik, tak, masz rację. Papa.

Offline jarul

« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:13:35 »
Przede wszystkim ta synchronizacja to cudowny wynalazek. Cloud itp. Kalendarz, zdjecia itp. wszysto wszedzie, zawsze pod reka bez straty czasu. Jak dla mnie liczy sie tylko wygoda uzytkowania. Wszystko co robie ma iPadzie mam jednoczesnie na iPhonie czy MacBooku. Dlatego taki netbook to dla mnie zbedna rzecz. Ni chuja nie chcialo by mi sie targac takiego ciezkiego kloca.

Offline atanor

« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:20:34 »
To mam ze sobą wozić? laptopa i tablet, bo jeden jest mi potrzebny do bardziej zaawansowanych funkcji, a na drugim lepiej się konsumuje treści?
Dlatego wg mnie najfajniejszym rozwiązaniem jest coś to w stylu tablet PC jak Dell XT3, ale trochę za ciężkie. Całkiem niezły jest Dell Inspiron Duo czy Lenovo IdeaPad S10-3t, ale netboka już mam i nie chcę po raz kolejny ;D
Dlatego czekam na jakiegoś ultrabooka convertible z windows 8 i problem tabletów zostanie ostateczne rozwiązany. Dodatkowo apki androida na windzie się odpali dzięki BlueStacks.

Swoja droga nie wyobrażam sobie korzystanie z internetu bez Flasha, nawet w smarkfonie czasem potrzebuje sprawdzić np. menu jakiejś pizzerii.

Offline jarul

« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:34:13 »
Ale to nie jest zaden problem tabletow. One nie maja zastopic netbooka a raczej zminmalizowac i skoncetrowac te funkcje, z ktorych przecietny smiertelnik najczesciej korzysta i upchac je w wygodny, szybkie i zgrabne urzadzenie. Chyba mniej wiecej oto chodzilo Steviemu i jak widac trafil w dziesiatke, skoro jednak tablety staly sie bardzo popularne. Kto go nie potrzebuje to go nie kupi, proste. Choc ja tez tak mysalem poki przez przypadek nie wpadl w moje rece.
Choc masz racje atanor, najwieksza bolaczka tego rozwiazania jest brak Flasha i licze, ze kiedys sie to zmieni.

Offline lex

« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:34:32 »
Kubus, umiem czytać ze zrozumiem, mało tego, żyję z tego.
Tym stwierdzeniem
zaingerowałeś w to na co wydaję moje pieniądze. Stwierdziłeś, że nie wiedząc co czynię, w amoku kupiłem tablet i teraz tłumaczę przed samym sobą, że nie wydałem pieniędzy bezmyślnie.

Kupiłem tablet do określonych zastosowań domowych, a z czasem zacząłem wykorzystywać go także w działalności zawodowej, ot chociażby w poniedziałek przeprowadziłem szkolenie i prezentację odtworzyłem z tabletu podłączonego do rzutnika. Nie chciało mi się wozić macbooka pro to zrzuciłem sobie na Ipada. Przez 3 dni będąc poza firmą miałem stały z nią kontakt. Odbierałem i wysyłałem maile, czytałem, poprawiałem dokumenty i odsyłałem. Wieczorkiem w hotelu mogłem poczytać odorka.

Ipada wykorzystuję także do przygotowania sobie map do Iphona na wyjazdy odorowe. Jest to wygodniejsze. Ta sama aplikacja (MotionX GPS) jest na telefon i na tablet. Ściągam sobie mapę, przeglądam, potem przewalam na telefon via komp.

To czy wybrać takie czy inne urządzenie zależy od preferencji i tego czy chce się później mieć możliwość synchronizacji, o której pisali koledzy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 17:57:51 wysłana przez lex »

Gang Albanii

Offline filemoon

« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 04, 2012, 17:23:38 »
Tablety fajna rzecz - u mnie w domostwie posiadam jeden a niebawem bedzie drugi (dostaje z firmy za free) - dzieci to lubia.

Generalnie jest uzyteczne ale nie jest tak wygodne jak laptop - jesli ktos ma laptopa i chce sobie dokupic tableta (a zna jego ograniczenia)to droga wolna i moze to miec sens (czytanie ksiazek odpada, w sensie da sie ale jest tak samo wygodne jak sranie na stojaco - ekrany tabletow nie do tego nie nadaja, do czytania ksiazek polacam typowe czytniki ebookow z odpowiednim ekranem).

Ja generalnie lubie "japkowe" tablety bo na duzym ekranie plynnosca dzialania i jakoscia systemu (oraz intuicja) goruja nad androidmi (chodz z roku na rok mniej coraz).

Do szybkiej zabawy z mailem www i dokumentami biurowymi super sie nadaje (w polaczeniu np z Dropboxem) Do multimediow tez calkiem daje rade, no i do grania oczywiscie tez.

Ale nie wyobrazam sobie pisania dlugich dokumentow na tabletach (nawet z doczepiana bluetooth klawiatura).

Offline altharr

« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 04, 2012, 19:38:18 »
Z tej dwójki wybrałbym samsunga, natomiast dyskusja tablet czy laptop przypomina trochę dyskusję jabłka czy gruszki:)
Warto aby zainteresowany znał wszystkie strony  tabletowania przed podjęciem decyzji.
Z moich doświadczeń na minus:
-wygoda pracy tzn.pozycja siedzenia, leżenia i trzymania tabletu, mnie po prost tablet nie leży, w pociągu trzymanie go na kolanach dla mnie niezbyt wygodne, trza się garbić, na biurku na płasko to samo itp.
-większość funkcji jest prawie jak w lapku tzn.edycja plików office jest prawie, stronki z filmami online też działąją prawie wszystkie itp.
pytanie czy te prawie nie zabiją komfortu korzystania, tu sprawa jest ind.zależna od naszych potrzeb.
Na plus:
-rozmiar i waga
-czas pracy na baterii - niewiele lapków  dorówna
-włączam tablet i po 5 sekundach już jestem w necie.
Pytanie też czy warto wybrać tablet z 3G i płacić dodatkowy abonament za kartę z internetem, wydaje mi się że na tablecie ciężko wykorzystać te kilka/kilkanaście GB z abonamentu.
Jeśli masz telefon z funkcję routera zazwyczaj korzystniej cenowo jest dokupić pakiet internetowy na telefon i za jego pośrednictwem udostępnić net.po wifi dla tabletu. Jeśli masz w domu internet np.kablowy i router wtedy w domu tablet skorzysta z domowego wifi.

Online Misiek_86

« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:50:15 »
Kup se Pan netbooka i się nie wygłupiaj
Czytałeś co wyżej napisane?
kww24: Jeśli chodzi o netbooka to aktualnie posiadam Asus 1000h  10"
No i po problemie wybrałem Samsung Galaxy Tab 10.1

Offline Marshall

• fotograf

« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:57:15 »
No i po problemie wybrałem Samsung Galaxy Tab 10.1