Autor Wątek: [Czekany] CAMP Corsa  (Przeczytany 18462 razy)

Offline Ivan

Odp: [Czekany] CAMP Corsa
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2012, 10:24:43 »
W końcu jest wsadzona zaślepka, która zapobiega dostawaniu się śniegu. Zaślepka jest z gumoplastiku, którego powierzchnia jest prostopadła do styliska. Tak więc trudno to będzie wbić w śnieg.

Odnośnie zaślepki. Zauważyłem, że da się ją wepchnąć z jednej strony trochę bardziej. Kierowany plebejską ciekawością postanowiłem zobaczyć jak to jest przymocowane i wyjąłem zaślepkę podważając małym śrubokrętem. To jest po prostu kawałek sztywnej gumy, który opiera się w środku na nicie! Nic dziwnego, że zaślepka raz jest pod kątem prostym do styliska a kiedy indziej pod skosem. Chałupnicza robota :( Guma ma ucięty napis "bram", chyba wycięta z płachty Vibram ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2012, 10:24:43 »

Offline madmun

« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2012, 10:40:37 »
Krzywa głowica, zaślepka przymocowana na słowo honoru, może masz podróbę dobrą :)
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline atanor

« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2012, 11:11:57 »
4. Brak gumy na stylisku nie jest problemem. Tam są nacięcia, do tego planowałem nakleić antypoślizgowe taśmy do schodów. Jeżeli będę miał już pętlę, to zapobiegnie zsuwaniu się ręki ze styliska przy ładowaniu do góry. Natomiast przy hamowaniu czekan trzyma się na głowicę a druga ręka chwytająca za stylisko jedynie pomaga. No chyba, że źle coś umiem.

To jest kwestia rękawic, bo jak ktoś używa polar/powerstrech to mu się bedzie wszystko ślizgało, natomiast dobry poliuretanowy grip w rękawicy nie puści gołego alu.

Offline raf100tenbit

« Odpowiedź #53 dnia: Październik 22, 2014, 17:31:39 »
Ivan
Jak Ci się sprawdził ( sprawdza ) ten czekan ?

Głównie pytam o trwałość, gdyż przymierzam się do czegoś takiego

Offline Ivan

« Odpowiedź #54 dnia: Październik 22, 2014, 21:46:58 »
To jest czekan, który kupiłem jako awaryjny. No i jak do tej pory nie miałem awaryjnej sytuacji ;) Sorry, ale nic nie mogę powiedzieć o trwałości i wygodzie. Wstyd się przyznać, ale po prostu leży w szafie.

Offline wojtek656

« Odpowiedź #55 dnia: Luty 23, 2017, 11:49:24 »
Ivan - mógłbyś napisać jak ten czekan wbija się w twardy wiosenny firn. I czy gdy przywalę parę razy styliskiem czekana w kamienie stępi się bardzo? BTW ile za niego dałeś?

Offline Ivan

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 06, 2017, 12:23:39 »
Cały czekan jest z aluminium więc wytrzymałości na kamienie to ja mu nie wróżę dużej. Dałem 270 zł w 2012 roku

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 06, 2017, 12:23:39 »

Offline wojtek656

« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 09, 2017, 14:10:38 »
Kupiłem, 50-ka waży 208g

Offline semow

« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 14, 2017, 15:47:11 »
Petzl wypuścił bardzo fajny czekan stanowiący sensowną alternatywę dla Corsy czy CT Agile - model Ride. Stalowa głowica, gięte stylisko, 240 g.