Autor Wątek: [Obuwie] Skórzana wyściółka wewnątrz buta  (Przeczytany 17076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atanor

[Obuwie] Skórzana wyściółka wewnątrz buta
« dnia: Luty 03, 2008, 15:38:22 »
osobiście preferuje syntetyczne wyściółki i boję sie jak ognia skórzanych. a, że trudno znaleźć jakieś tańsze buty bez membrany, więc zastanawiam się czy pójść w skórzaną wyściółkę...

forum.outdoor.org.pl

[Obuwie] Skórzana wyściółka wewnątrz buta
« dnia: Luty 03, 2008, 15:38:22 »

Offline Barsus

• tekst osobisty

Odp: [Obuwie] Skórzana wyściółka wewnątrz buta
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2008, 16:27:22 »
Ja podobnie jak przedmówca.
Tzn. przymieżam się do kupna nowych butów i moje typy to hanwag alaska lub jukon. I sam nie wiem, które z nich będą leprze. Nie rajcuje mnie gore w alaskach, jednak ich materiałowa  wyściółka wydaje się mi bardziej trwała niż skórzana jukonów. Skóra ma tą przewagę, że oddycha lepiej niż gore. Buty mają być z założenia całoroczne.
Jestem ciekaw waszych opini na temat trwałości wyściółek skórzanych.
black hole sun

Offline atanor

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2008, 16:32:18 »
chyba nie powiesz, że skórzana wyściółka oddycha lepiej niz cambrelle?

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2008, 17:05:45 »
Nie wiem nie używałem. Stoję przed alternatywą jak wyżej pisałem. A z pary gtx i skóra to drugie gwarantuje leprze oddychanie, przy gorszej trwałości zwłaszcza po nawilgnięciu (tak przynajmniej jest w teorii).
black hole sun

Offline jędruś

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2008, 20:19:47 »
osobiście preferuje syntetyczne wyściółki i boję sie jak ognia skórzanych
A ja wręcz przeciwnie. Po czteroletnim użytkowaniu skórzane wyściólki w meindlach borneo nie wyobrażam chyba sobie przesiadki na syntetyk. Chyba nie czułem braku oddychalności - wręcz przeciwnie. W porównaniu do syntetyka z membraną ( jakaś stara Tecnika)- zdecydowanie lepszy komfort w lecie.

Offline czis

« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2008, 21:54:46 »
No proszę to się atanor wstrzelił w temat, chociaż takie pytanie jest nieco podobne do słynnego "za czy przeciw GTX". Ja przez ostatnie pięć i pół roku używałem butów z cambrelle i stwierdzam że wyściółka ta zachowuje rewelacyjną świeżość jak chodzi o przyjmowanie zapachów tzn po całodziennej lub kilkudniowej wędrówce nieco ją czuć ale wystarczy nocne wietrzenie i but nie ma śładu żadnego zapachu. Co do oddychalonści to ciżeko mi z czymś porównać bo moje wcześniejsze buty to były jakieś austriackie bezmarkowce z membraną "ciulotex". Z kolei wadą jaka pojawiła się po około 2 latach było przetarcie tejże wyściółki w kilku miejscach w obydwóch butach, cięzko mi jednak stwierdzic czy to ta wyściółka jest tak słąba czy może mój sposób chodzenia spowodował wytarcia. Co do wyściółki skórzanej to nie dalej jak 2 tygodnie temu zakupiłem Meindle Borneo no i cóż tak więc czas porównywania dopiero przede mną, mam nadzieję że skórka jakoś szybko się nie przetrze.........

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2008, 21:57:32 »
a`propos wyściółek skórzanych, od razu przypomina mi się to:
http://outdoor.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=56

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2008, 21:57:32 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2008, 22:14:12 »
Mi też to przypomina ale przy okazji mam pytanie do właściciela tychże butów. Czy buty były wewnątrz przecierane olejem do skór by taki efekt nie wystąpił? Na 99% jestem pewien, że nie. Skóra sucha jak pieprz, a syntetyczny wosk tego nie polepszy.

Offline atanor

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2008, 22:14:43 »
właśnie. hanwagi, meindle maja opcję skóra lub gore.

misio

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2008, 22:18:44 »
Mi też to przypomina ale przy okazji mam pytanie do właściciela tychże butów. Czy buty były wewnątrz przecierane olejem do skór by taki efekt nie wystąpił? Na 99% jestem pewien, że nie. Skóra sucha jak pieprz, a syntetyczny wosk tego nie polepszy.

to buty są do chodzenia, czy do ciągłego impregnowania, konserwacji?
dajesz 800 stów, to jednak powinna na Ciebie czekać większa trwałość niż niecały rok...

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2008, 22:24:41 »
cholera, nie pamiętam komu to się Gore przetarło w butach i kto chciał na cielaka wymieniać ??? ;D ;D ;D
http://outdoor.org.pl/forum/index.php/topic,554.msg5348.html#msg5348
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

misio

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2008, 22:26:56 »
no to czytaj tam dokładnie:

na razie przemoczenie się zrobiło raz jeden, więc być może się nie powtórzy- wtedy była kasza i pod nią błoto z torfu, zatem jest szansa, że się po prostu tak porobiło jednorazowo.

ale z ciekawości pytałem w sumie.

Offline kaikow

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2008, 22:45:44 »
w  moich engadinach padła skóra chyba w 2 lata o ile sie nie mylę i od razu mówię że zdarzyło mi sie parę razy natłuszczać ją woskiem i pastą. Mam jednak wrażenie, że załatwiłem je chodząc latem,noga bardzo spocona , skóra mokra , itd,itd

Offline Shwarc

« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2008, 23:21:04 »
to buty są do chodzenia, czy do ciągłego impregnowania, konserwacji?
dajesz 800 stów, to jednak powinna na Ciebie czekać większa trwałość niż niecały rok...
a samochód za 300tyś. jest do jazdy czy do ciągłego robienia przeglądów, wymiany oleju itd? O but trzeba dbać tak samo. Jeśli źle będziesz je impregnował to efekt będzie właśnie taki jak na tych zdjęciach. Dbanie o buty nie oznacza codziennego ich natłuszczania, smarowania olejem itd. Trzeba to robić z głową, bez przesady ale w odpowiednim czasie i częstotliwością. Jeśli ty nie chcesz tego robić nigdy lub niewłaściwie to nie dziw się, że takie są efekty.

misio

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2008, 06:57:19 »
buty wytrzymały rok... to nic Ci nie mówi?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2008, 06:57:19 »

Offline atanor

« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2008, 09:48:19 »
Shwarc> skoro uważasz, że umiesz właściwie impregnować buty to podziel się tą wiedzą ;D

Offline czis

« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2008, 11:25:33 »
W tej chwili to mówimy raczej o konserwacji wyściółki wewnętrznej. Ja na stronie Meindla przeczytałem że wystaczy raz na jakiś czas przetrzeć ja kremem typu Nivea.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2008, 11:40:03 »
Ja swoje Meindle (jak i inne buty majace skore) zawsze traktuje, po wyczyszczeniu , poprostu kremem nivea.Na zewnatrz i wewnatrz.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

misio

« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2008, 13:20:42 »
Shwarc> skoro uważasz, że umiesz właściwie impregnować buty to podziel się tą wiedzą ;D

tutaj, od tego miejsca, już deko Shwarc to opisał:

http://outdoor.org.pl/forum/index.php/topic,741.msg10310.html#msg10310