Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl Air Revolution 9.0  (Przeczytany 20030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semow

Odp: [Buty wysokie] Meindl Air Revolution 9.0
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2012, 20:24:36 »
Mierzyłem wczoraj, wrażenia podobne jak w przypadku Zamberlanów Expert Pro - pięta ryje jak cholera, twardo tam, widać nie na moje stopy. Koniecznie mierzyć przed zakupem.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2012, 20:24:36 »

Offline EMES

« Odpowiedź #26 dnia: Październik 04, 2012, 20:33:12 »
bo za miękkie stópki masz - szlacheckie ;D - ale to prawda, że to raczej twarde buty choć jak dla mnie bardzo wygodne ale ja mam ściachane nogi
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline semow

« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2012, 20:36:38 »
To chyba bardziej zależy od kształtu pięty - tutaj po prostu wkładam nogę i od razu czuję, że jest źle.

Offline EMES

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2012, 20:40:45 »
no przeca żartowałem, buty to zawsze mkm trza ;D

Offline Ogr

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2012, 22:32:18 »
A Ty semow dalej butów szukasz?

Offline semow

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2012, 07:39:35 »
Si.
Mierzyłem w międzyczasie Asolo - niestety wąskie są; Aku SL pro II - za niskie, więc i spidery odpadają, tragicznie trzymają nogę w porównaniu do wysokich nepali
nastawiam się więc na scarpy bądź nepale

Offline Ogr

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2012, 10:30:13 »
Hanwagi sirius może spróbuj jeszcze. Ja szukałem stosunkowo lekkich buciorów na automaty i mi podpasowały :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2012, 10:30:13 »

Offline semow

« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2012, 11:13:28 »
Nie miałem okazji jeszcze.
W przypadku Nepali czy Scarp mam o tyle dobrą sytuację, że wiem jaki dokładnie rozmiar mi pasuje, więc jak trafię na dobrą okazję wysyłkowo, to skorzystam od ręki.

Offline aro5406

« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2012, 11:47:51 »
Jak Ci dobrze leży noga w Nepalach to je bier i się nie zastanawiaj  ;)

Offline ulic

« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2013, 17:15:12 »
Odświeżę temat butów i pochwale się co się z moimi stało.
Po niezbyt intensywnym sezonie '12/'13, około 20 dni z butami w górach, dużo chodzenia, trochę wędkowania w lodzie,
zauważyłem pewną "usterkę"

But w całej okazałości.

Uszkodzenie, powstałe przez tarcie nitów którymi przyczepione są haczyki na sznurówki o but, w obu butach z obu stron, wytarte w różnym stopniu.

Prawie idealnie okrągła dziurka.

Buty zareklamowałem, i tu chyba popełniłem jeden z większych błędów ever, w celu przyspieszenia procesu oddałem buty bezpośrednio do dystrybutora, a nie do sklepu. Pomyślałem że i tak brałbym ten sam model, więc zawiezienie do dystrybutora do bielska będzie szybsze. I faktycznie było szybko, po tygodniu wiedziałem ze reklamacja uznana, i przysługuje wymiana, po kolejnych 3 tygodniach (dziś) dostałem nową parę.
I tu problem(?), na jakąkolwiek zmianę konstrukcji nie liczyłem, ale w obu butach otok jest przecięty/klejony w połowie :(

Chyba już tę parę zostawię, w sierpniu pojadą ze mną na kazbek i pewnie po powrocie zareklamuje otok.

Pytanie, czy uszkodzenia w postaci wytartych dziurek mogłem jakoś uniknąć? Nie prawidłowo wiązałem, za lekko ?

Pzdr.

Offline Borewicz

« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2013, 17:29:54 »
Otok jest nakładany w taki sposób, że początek i jego koniec się stykają. Nic szczególnego, w moich Engadinach jest tak samo. A pewnie oczka miały wadę bo były źle wyprofilowane od spodu. Taką mam teorię :)

Offline ulic

« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 21, 2013, 17:56:42 »
Borewicz
o otoku myślałem podobnie, dlatego wziąłem tą parę, chociaż patrząc na zdjęcia to w poprzednich AR9 otok był w całości albo łączenie z przodu,
a w moich Islandach, też otok wygląda jakby był w całości.
A nity powodujące wycieranie, w nowej parze wyglądają identycznie jak w starej  :(

Offline filemoon

[Buty wysokie] Meindl Air Revolution 9.0
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 21, 2013, 17:57:54 »
Wydaje mi sie ze ten typ tak moze miec. W skorzanych jest podobnie te glowki nitow tez zalatwiaja skore ale ona jest wytrzymalsza.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 21, 2013, 18:26:16 »
Naklej kawałek szarej taśmy na nity, może dwie warstwy, powinno być OK. Po czasie taśmę można wymienić na nową. I nie ma to jak pełna skóra i możliwie najmniej szwów ;D.

W moich Engadinach tez otok jest tak łączony, zresztą w córki HW też tak jest.

Offline ulic

« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 21, 2013, 21:39:26 »
Shwarc
Myślałem o podobnym rozwiązaniu, ale z kawałkiem skóry odpowiednio naciętym żeby dało się nasunąć,na całą tą patke z nitami, ale z 2 strony taka firma, takie drogie buty i jeszcze coś przy nich rzeźbić ? Najwyżej co sezon będę reklamował :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 21, 2013, 21:39:26 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2013, 08:27:12 »
Będziesz reklamował nie co sezon tylko do czasu jak ci będą tą reklamację uznawać. Takto się dziś produkuje...

Offline aro5406

« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2013, 09:27:09 »
Z tym otokiem też tak mam i nie ma co się przejmować takim łączeniem tym bardziej, że zrobiono go w miejscu mało podatnym na urazy mecheniczne.

Offline EMES

« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 24, 2015, 23:21:51 »
W zeszłym roku przed sezonem robiłem przegląd sprzętu i założyłem sobie te buty. Niestety z przykrością stwierdziłem analogiczny problem z wycieraniem pokrycia pod digafix-em jak u ulic-a. Trochę poszperałem w necie i coś tam na dwóch niemieckich forach znalazłem. Wyszło na to, że buty mają feler konstrukcyjny i Meindl je wycofał z oferty zastępując innym modelem. Ponownie niestety skonstatowałem, że 2-letni okres gwarancji minął :( a co więcej sklep, gdzie je kupiłem padł. Na dzień dobry jako, że buty były mi potrzebne zapodałem powertape'a ale napisałem też bezpośrednio do Meindl'a ze skargą-reklamacją. Nie ukrywam, że próbowałem pominąć nasze polskie piekiełko reklamacji i spychologii. Wjechałem w liście firmie na ambicję szczególnie, że wina leżała po stronie wady konstrukcyjnej. Po kilu dniach skontaktował się ze mną polski przedstawiciel (LARIX) w odpowiedzi na moje pismo zaproponował przesłania do nich butów celem przekazania ich do Niemiec do producenta celem weryfikacji. Trochę mi z tym zeszło bo zaliczyłem jeszcze wyjazd w tych butach ale w końcu paczka poszła. Dosyć szybko bo po kilkunastu dniach dostałem info, że Meindl UZNAJE reklamację i proponuje wymianę na inny model w podobnej cenie z oferty Larix! W ten oto sposób zostałem właścicielem Air Revolution 4.1. Życzyć możnaby sobie aby każda firma z renomą i adekwatną do tego ceną swoich produktów w ten sposób zachowywała się w stosunku do swoich klientów. Dla mnie Meindl rządzi a buciki bardzo fajne i lekkie choć nieco sztywne jeszcze :D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 25, 2015, 13:23:07 »
No proszę jakie info, gratuluję. Aż milo się czyta o takim zalatwieniu sprawy. Byle by teraz te się nie rozpadały z innych powodów co Meindlom się zdarza niestety :P

Już odpukałem w niemalowane ;D

Offline ulic

« Odpowiedź #44 dnia: Maj 12, 2015, 19:08:47 »
Ja niestety dobrych wiadomości nie mam.
Reklamowałem kolejną parę tych butów i niestety tym razem za długo czekałem bo aż 22 miesiące. Meindl odpisał że buty już są po prostu znoszone i mają już dwa lata, więc w geście "dobrej woli: zaproponował 50% przeceny na inną parę, a moje buty wyrzuci.
W sumie od 2012 miałem już dwie pary AR9.0 i na tym skończę przygodę z Meindlem, donoszę do końca sezonu obecną parę a na kolejny zaopatrzę się w La sportivy albo Scarpy, może one wytrzymują więcej niż 2 zimy.

ps. pamiętajcie że ja górami na życie nie zarabiam a wspinacz ze mnie żaden :(

Offline ulic

« Odpowiedź #45 dnia: Maj 15, 2015, 17:09:10 »
Drobna aktualizacja.
Honor muszę zwrócić Polskiemu dystrybutorowi Maindla firmie Larix.
Gdy kolejny raz Niemcy odpowiedzieli że, mam się cieszyć bo po 2 latach but jest "znoszony" i w geście dobrej woli dają 50% zniżki na nową parę, Larix zadeklarował że pokryje resztę w ramach "dbania o dobre imię marki". W taki sposób dziś kurier dostarczył mi nową parę butów Meindl Verte GTX http://meindl.pl/p/verte-gtx%C2%AE
Zdjęcia nowych butów i subiektywne odczucia postaram się kiedyś umieścić w nowym wątku.