Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl  (Przeczytany 43588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shwarc

Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 20, 2018, 21:20:40 »
nie wiem czy nie lepiej przerzucić się na sprzęt z decathlonu, nie jest może tak dobry ale nie ma  problemu z gwarancja i ceny też są troszkę inne
Może nie wszystko, butów raczej bym nie chciał z deca, ale jakies inne pierdołki jak najbardziej, bo to zwykła chińszczyzna. Buty trzeba kupować jakieś wojskowe, jest obecnie wysyp na Lowa Munro i Mountain, za ok. 300/500zł. Są pozbawione tych wad podeszwy. Ale generalnie jest w tym wszystkim racja stąd tez popularność zakupów czy w tym sklepie czy na Ali.

Tak, żelowe wkładki w bucie turystycznym mają jedną wadę, nie wchłaniają potu, bo to kawał zwykłej gumy. Ale są też inne fajne wkładki np. od Meidla Vacum czy moje najnowsze Demara. Inaczej nie da się zrobić, po prostu dając podeszwę z total twardej gumy nie uzyskamy komfortu adidasów do biegania. Coś za coś.
Osobiście chodziłem w full żelowych w Perfektach, żadnego problemu, ale fakt jest faktycznie taki, że żelowe są grubsze od zwykłych. No ale jak coś ma amortyzować, to nie może być grubości papieru.

Offline petelicki

« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 21, 2018, 13:19:11 »
Cytuj (zaznaczone)
jest obecnie wysyp na Lowa Munro i Mountain, za ok. 300/500zł

Albo wojskowe HAIXy np. model Ranger czy KSK 3000. Te ostatnie używam od około 7 lat, choć ostatnie dwa raczej sporadycznie. Podeszwa już praktycznie nie ma bieżnika i przetarła się na nosku, ale nic się nie rozwarstwia i nie rozpada. Jestem bardzo zadowolony z tych butów, a lekkiego życia nie miały.

Można je znaleźć za ok 600-700 zł.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline Shwarc

« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 21, 2018, 22:45:04 »
Nie chce mi się teraz wnikać, ale kiedyś patrzałem na różne HAIXY i podeszwy miały identyczny bieżnik co Meiodnowski. Czy tam nie ma czasem też PU? Coś mi się tak wydaje.

Offline petelicki

« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:39:32 »
One nia mają podeszw Vibram, to co jest montowane w Haixach to Davos. Wzór bieżnika jest podobny, ale przypuszczam, że może to wynikać z wymogów przetargowych dla wojska. Podeszwa, przynajmniej w modelu KSK3000 (najbardziej górskim), jest jednolita bez wstawek z PU.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline Sted

« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 24, 2018, 22:01:39 »
Badile po 2 tygodniach w Beskidach. Kupione ok 3 lata temu. Tutaj jednak pianka jeszcze nie zdążyła się utlenić a już podeszwa się odkleja. W sumie ten proces zaczął się wcześniej ale wtedy podkleiłem, teraz jednak poszło z drugiej strony już konkretnie. Solidność firmy pozostawię bez komentarza. Buty za 1 kzł ... super. Czas na wymianę podeszwy nadszedł dość szybko. Nigdy więcej Meindli. >:(

Offline dave

« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 25, 2018, 18:05:53 »
Sted, a w Ortlerach ta podeszwa też jest wielowarstwowa, czy może z jednolitego kawałka gumy? Jak one się Tobie trzymają?
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline Sted

« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 26, 2018, 01:34:08 »
Wydaje mi się że Ortlery nie posiadają tej pianki jak Badile, w których widać ten szary pasek i to jest według mnie ten poliutleniacz ;D wprawdzie przy obcasie i w jednych i drugich jest jeszcze ten oddzielający element  ale nie mam pojęcia czy to może być też ta pianka. W Ortlerach wszystko pięknie trzyma ale na Ortlery to ja musiałem czekać ponad miesiąc w hunt fishu bo nie mieli ich na stanie. Mówili że w Niemczech szyte buty robi tylko kilka osób i widocznie były zrobione na świeżo, natomiast Badile dostałem po 3 dniach i ujjjj jeden wie ile one tam leżakowały  ;D
Jeśli myślisz o Ortlerach to są dość wąskie w palcach
Mój kształt stopy A1 przy czym Ortlery  dedykowane na stopę B
http://wyrypy.net/skitury/21-sprzt/26-dobieranie-butow-skiturowych
Są także dość twarde ale ja je mam już tylko na zimę i w najgrubszych skarpetach smartwoola przy amortyzacji ze śniegu nie odczuwam tej twardości, przy warunkach bezśnieżnych to już inna pieśń ;D
Mimo wszystko zastanawiam się czy nie wymienię tej podeszwy w Badilach na taka samą jak w Ortlerach Montagnasole bez tej amortyzacji bo nie widzi mi się znów jej wymieniać za 3 lata  ;D Ortlery mają grubszą skórę i mimo wszystko są solidniejsze .... może dłużej pożyją ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 26, 2018, 10:15:57 »
przy czym Ortlery  dedykowane na stopę B
Skąd o tym wiesz, jest gdzieś takie info ?

Offline Sted

« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 26, 2018, 11:59:19 »
Nie ma ale jak patrzę po swojej stopie i budowie przodu buta to takie nasuwają się wnioski. Precyzując bardziej pasują na stopę A2 i B

Offline dave

« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 26, 2018, 17:16:51 »
Jeśli myślisz o Ortlerach to są dość wąskie w palcach

Kiedyś myślałem, ale ostatecznie kupiłem coś innego. Pytałem raczej z ciekawości, jak to po czasie wygląda.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline Rychu

« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 27, 2018, 22:35:48 »
Jak to dobrze zobaczyć te posty o maidlach kiedy się la sportivy zaczęły po 11 latach rozpadać. (Dzirka między cholewką a podeszwą). Jak szewc nie naprawi to trzeba będziesz szukać nowych.
To jaka firma obuwnicza jest teraz polecana?
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline mikel

« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 28, 2018, 05:12:47 »
Chyba obecnym hitem w kategorii cena/jakość pozostaje obuwie Lowa z allegro/olx. Modele Munro, Mountain, ew. Desert.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 28, 2018, 22:17:04 »
Gdyby tak jeszcze to drugie nie miały folii w środku :(

Offline misiak76

« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:26:10 »
Jak to dobrze zobaczyć te posty o maidlach kiedy się la sportivy zaczęły po 11 latach rozpadać. (Dzirka między cholewką a podeszwą). Jak szewc nie naprawi to trzeba będziesz szukać nowych.
Zawsze możesz dać sobie zrobić buty. Coraz więcej pozytywnych opinii jest o http://www.makaraobuv.sk
Kolega sobie kupił za moją namową i sobie chwali puki co. Z tym, że ma je dopiero od niecałych 2 miesięcy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Rychu

« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 06, 2018, 14:04:43 »
Zawsze możesz dać sobie zrobić buty. Coraz więcej pozytywnych opinii jest o http://www.makaraobuv.sk
Kolega sobie kupił za moją namową i sobie chwali puki co. Z tym, że ma je dopiero od niecałych 2 miesięcy.

Widziałem właśnie ich reklamy w Tatrach słowackich i mnie zainteresowały. Taki fajny, pancerny oldschool.
Aczkolwiek po przemyśleniu też się muszę zastanowić nad kompatybilnością z rakami.
Mam fajne półautomaty Blacka i do tego zimowe salewy blackbird gtx. I teraz nie wiem czy po prostu nie poszukać butów letnich z możliwością podpięcia półautomatów? Tylko takich high-techów będzie szkoda na błotniste beskidy.
Lub zrobić downgrade do raków koszykowych? I pójść w licową klasykę :)

Chyba obecnym hitem w kategorii cena/jakość pozostaje obuwie Lowa z allegro/olx. Modele Munro, Mountain, ew. Desert.

Dzięki! Bardzo cenna informacja :) Wyglądają zacnie!
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline misiak76

« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 06, 2018, 20:12:28 »
Zawsze możesz napisać do makary z zapytaniem o szczegóły. Z tego co wiem to buty na stronie to produkt ogólny i można coś tam zmienić.

Offline Sted

« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 23, 2018, 12:11:12 »
Moje Meindl Badile wróciły po wymianie podeszwy od Hanzela. Zażyczyłem sobie Vibram® Montagnasole ( z krzyżykiem ), nie ma w niej tego szarego paska pianki poliuretanowej z warstwą amortyzująca. Mam nadzieję że dłużej pozyją  ;D
Koszt 220 zł razem z wysyłką + 15 zł koszt mojej wysyłki do Hanzela. Czas naprawy od wysyłki wyniósł 7 dni.

I- szewc.pl chciał 245 z wysyłką

Pytałem też w Larixie. Odpowiedź poniżej

"Koszt wymiany podeszw w butach kategorii B/C to ok 260pln (w skład usługi wchodzi również wymiana otoków jeśli jest konieczna, nowe wkładki i sznurówki i podstawowa konserwacja obuwia) plus koszty przesyłki powrotnej na terenie Polski ok 20pln. Serwis zastrzega sobie prawo doboru materiałów i techniki wykonania napraw (m.in. podeszwy, wkładki czy sznurówki mogą odbiegać od stosowanych w danym modelu, tym samym różnić się od katalogowego wzoru). Nie ma możliwości narzucenia serwisowi rodzaju podeszwy (np. bez pianki amortyzującej). Szacowany czas oczekiwania na naprawę to 4-8 tygodni. Na wykonane naprawy Serwis nie udziela gwarancji"

Pierwsze zdjęcia po tym jak pociągnąłem już odklejająca się podeszwę  ;D