Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl  (Przeczytany 44026 razy)

Offline aro5406

Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 15, 2014, 21:47:40 »
No niestety było kilka przypadków, które mogą potwierdzać to o czym piszesz.

Offline Caliph

• No limits

« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 20, 2014, 19:05:59 »
No niestety mi to się akurat przytrafiło.
W Meindl Safari Mid, po miesiącu zaczeły odklejać się podeszwy (akurat w Afganistanie), od początku z kolei były (i są) kłopoty z krzywo układającym się - źle wszytym językiem, a obecnie po 6 miesiącach prawy but nie nadaje się do chodzenia  >:(  jest tak skrzywiony na bok że dramat. Dodam, że standardowo używam w kraju HanWagów i Salomonów i kłopotów z odkształcaniem się butów nie mam  ;D
W sumie najśmieszniejsze jest to że byle jakie buty militarne i o zgrozo nasze pustynne "cielaki" są lepiej wykonane i trwalsze od tych Mendli - oczywiście moich pierwszych i ostatnich butów tej marki.
Pozdrawiam spod samiuśkiego Hindukuszu  :)

Offline ateha

« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:06:32 »
Coraz więcej użytkowników narzeka na tę markę,
problemy z dopasowanie butów z jednego pudełka, wąska rozmiarówka, ale chyba faktycznie to II gatunek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2016, 13:04:45 wysłana przez andy »
Adam

Offline dave

« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 23, 2016, 16:38:25 »
Po części jest to pewnie kwestią popularności marki. Posiadaczy Meindli jest dużo, więc i wpadek będzie więcej. Czysta statystyka ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 25, 2016, 00:05:32 »
To niekoniecznie muszą być wpadki, oczywiście zła rozmiarówka w jednym kartonie jest ewidentna, ale niedopasowanie kopyta do stopy to już przegięcie i w żadnym wypadku nie może świadczyć o II gatunku. Faktem jednak jest, że cena nie idzie proporcjonalnie z jakością, można ponarzekać na to czy tamto, ale nie wynika to z II gatunku, nie przesadzajmy.
Moje jedne z dwóch par Meindli zakupiłem w DDR, sypią się dokładnie tak samo jak te kupione w PL, otok się odkleja, skóra w środku stosunkowo szybko popękała, podeszwa wcale nie była najtrwalsza, a w dodatku pianka poliuretanowa skruszała po chyba 6 czy 7 latach. Także jedynym narzekaniem powinna być cena, nieadekwatna do jakości jakiej byśmy oczekiwali za połowę średniej krajowej.

Offline ateha

« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 27, 2016, 06:52:24 »
To nie kwestia ceny, ale coraz gorszej jakości.
Ponadto firma zaczęła stosować wkładki z oznaczeniem tęgości [F] co obala mit, ze są to buty na szeroką stopę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 16:48:55 wysłana przez andy »
Adam

Offline IHML

« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 21, 2017, 09:13:46 »
Już trzy razy wymieniałem Vacumy. Otok popękał i się poodklejał. Dobrze że dystrybutor nie robi pod górkę z reklamacjami. Wymiana na nowe od ręki. ;)

Online Sted

« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 19, 2017, 20:40:48 »
Buty Meindl Badile. Czy powinienem zacząć już się martwić ?
Czy to ten słynny proces utleniania się tej pianki poliuretanowej ?
Buty kupione 2 lata temu i sporo użytkowane. Orientuje się ktoś jak sprawdzić datę produkcji na kartonie od butów, jest tam jakiś kod, nie wiem czy można dzięki niemu to sprawdzić.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 20, 2017, 12:56:29 »
Ale tu to chyba raczej utlenił ci się klej, a nie pianka. Podlep i tyle.

Online Sted

« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 20, 2017, 18:18:27 »
Zrobiłem jak radzisz   ;D

Offline EMES

« Odpowiedź #85 dnia: Październik 01, 2017, 20:39:00 »
Zrobiłem jak radzisz   ;D
Ależ ściął tę podeszwę. Pamiętaj, że jak coś meindl naprawia ;). Musisz tylko wejść w kontakt z Larix chyba oni dalej Meindl w Polsce ciągną.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Shwarc

« Odpowiedź #86 dnia: Październik 02, 2017, 07:41:47 »
Pamiętaj, że jak coś meindl naprawia . Musisz tylko wejść w kontakt z Larix chyba oni dalej Meindl w Polsce ciągną.
I zapłaci połowę wartości buta :D

Hanzel zrobi to samo za połowę ceny Larixa.

Offline EMES

« Odpowiedź #87 dnia: Październik 02, 2017, 07:56:29 »
Pamiętaj, że jak coś meindl naprawia . Musisz tylko wejść w kontakt z Larix chyba oni dalej Meindl w Polsce ciągną.
I zapłaci połowę wartości buta :D

Hanzel zrobi to samo za połowę ceny Larixa.
Cena dobra ale dla purystów to już nie będą maindle :)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #88 dnia: Październik 02, 2017, 07:59:49 »
Będą, bo Hanzel naklei ten sam model bieżnika co w jego butach, bodaj Montagna czy jakoś tak. Wodnik robił u nich.

Offline EMES

« Odpowiedź #89 dnia: Październik 02, 2017, 08:18:21 »
Będą, bo Hanzel naklei ten sam model bieżnika co w jego butach, bodaj Montagna czy jakoś tak. Wodnik robił u nich.
Dobrze wiedzieć ;)

Online MaciekZ

« Odpowiedź #91 dnia: Październik 22, 2017, 08:46:30 »
Wygląda świetnie natomiast sens będzie miało pokazanie po półrocznym intensywnym użytkowaniu. Wtedy się okaże jak z trwałością kleju, materiału i czy guma właściwie współpracuje ze skórą. Za sztywna lub za miękka i już cały projekt leży. Na razie to piękne buty na wystawę ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #92 dnia: Październik 22, 2017, 20:19:09 »
Mam od nich naklejoną właśnie tę podeszwę oraz  zregenerowany, naklejony nowy czub na Engadinach. Póki co wszystko działa doskonale i chyba nawet lepiej niż w oryginale, a w górach spędziły ze mną pewnie ze 3/4 miesiące łącznie.

Online MaciekZ

« Odpowiedź #93 dnia: Październik 22, 2017, 20:41:01 »
No to czekamy na jakiś teścik :)

Offline marcin.o

« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 19, 2018, 22:01:14 »
Dzisiaj schodząc z Giewontu zauważyłem ze w Meindlach vacum gtx rozchodza się podeszwy, buty mają 7 lat ale były bardzo mało używane, w Tatrach może były 3 razy i  kilka razy w Bieszczadach i Wisle.  Ponoć da się wkleić nowe podeszwy, pytanie czy warto i czy sytuacja się nie powtórzy?  Koledzy mają Salomony i nic tym butą nie dolega,  a mają więcej przechodzone niż moje.

Offline mikel

« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 20, 2018, 06:12:18 »
Użytkowanie nie ma tu znaczenia, a czas jaki minął od produkcji. Za rozwarstwianie podeszwy odpowiada poliuretan, który utlenia się z czasem i dosłownie rozpada.
Także, właściciele tych salomonów mogą je katować codziennie (ale jeśli mają pp w podeszwie to też kwestia czasu), ale gdyby Twoje buty przez te 7 lat leżały w szafie, to spotkałby je podobny los.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 20, 2018, 12:35:05 »
A no jo. Wymieniać podeszwę u lokalnego szewca, ewentualnie wysłać do Hanzela i niech da ci Vibram Baltrę, a pozbędziesz się problemu raz na zawsze. Oczywiście ucierpi trochę amortyzacja, ale dając jakieś żelowe wkładki wszystko powinno być jak dawniej.
http://www.sklep.hanzel.pl/pl/c/Uslugi/73

Offline marcin.o

« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 20, 2018, 19:35:13 »
Czyli tak jak przypuszczałem szkoda kasy na Meindla. W którą stronę to wszystko zmierza? Płaci się ciężkie pieniądze a to wszystko jest coraz gorszej jakości, nie wiem czy nie lepiej przerzucić się na sprzęt z decathlonu, nie jest może tak dobry ale nie ma  problemu z gwarancja i ceny też są troszkę inne
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 19:46:01 wysłana przez marcin.o »

Offline mikel

« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 20, 2018, 19:54:34 »
Ano, ich obecne modele po ok 500-600zł są naprawdę spoko :) I masz prawdziwą gwarancję.

Ew. tak jak pisze Shwarc, wymienić podeszwę i dać żelowe wkładki. Wtedy nic się nie rozwarstwi, a wkładka przejmie na siebie amortyzacyjną funkcję poliuretanu z dawnej podeszwy. I wtedy faktycznie można mieć buty na lata. Z postarzaniem produktu tak się powalczyć da :)

Dobrą alternatywą są tak naprawdę buty militarne. A jak już się wyrwie górskie buty militarne...

Offline dave

« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 20, 2018, 20:12:44 »
Mi w Engadinach żelowe wkładki Ironmana się na dłuższą metę nie sprawdziły, a już na pewno nie na szlakach o małym nastromieniu. Problem polega na tym, że podnoszą one nieco piętę do góry, zwiększając tym samym nacisk na przodostopie, co skutkuje u mnie bólem w tej części stopy. Być może jest to tylko moja cecha osobnicza, a u innych owa przypadłość wcale nie musi się ujawnić, tym niemniej zalecałbym ostrożność. ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.