Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl  (Przeczytany 47208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aro5406

Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2012, 21:06:42 »
Wydzielone z: [Buty wysokie] Buty odpowiednie :)

Buty które wymienialiśmy generalnie wiem gdzie można obejrzeć/ przymierzyć/ kupić, ale czy ktoś z Was wie może gdzie można przymierzyć Meidl Perfect? Bo myślałem że Perfect i Super Perfect mają podeszwę D, a tu się okazało że Perfect ma jednak C :) Konstrukcyjnie wyglądają praktycznie jak Super Perfect (tylko skóra inna...), nie mają GTX czyli mogą być naprawdę ciekawe - problem jest taki, że nie widzę żadnego sklepu który je ma. Wyjątkiem jest tutaj chyba tylko internetowy sklep Larix'a - nie wiem czy on jest tylko internetowy czy można gdzieś podjechać (bo może ktoś już tak próbował)? W razie czego do Wilkowic spokojnie mogę kiedyś podskoczyć. W ogóle co sądzicie o tym bucie? Chociaż zakładam, że jest raczej mało popularny - no i w tym online'owym Larixa tanio nie jest generalnie, a Perfect'y są coś po 1450...  ::)

Larix jest w Buczkowicach przed stacją BP  a nie w Wilkowicach. Są zresztą dystrybutorem kilku innych poza Maindlem marek. Niestety sklepu nie posiadaja bo już kiedyś się tym interesowałem jak chciałem coś wyhaczyć. Najlepiej byłoby mieć tam kogoś znajomego no ale to już marzenie ściętej głowy. Możesz spróbować jeszcze uderzyć do sklepu turysta w B-B. Facet ma tam Maindle więc przymierz jakikolwiek model Maindla i jeśli jakis rozmiar Ci przypasi to tylko powiedz by Ci gościu zamówił model o jaki Ci chodzi.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2012, 21:06:42 »

Offline m@roni

« Odpowiedź #51 dnia: Maj 15, 2013, 12:52:42 »
Doradźcie.
Czytam, szukam, a im dłużej to robię, tym większy mam mętlik. Potrzebuję butów na wypad w Bieszczady, w okresie październik-listopad. Wycieczka o charakterze survivalowym, kondycyjnym, wytrzymałościowym, dużo ostrych i szybkich podejść oraz długich przejść. I dlatego tutaj piszę, bo myślałem o marce Meindl: Meran, Colorado GTX, Gomera GTX czy Burma Pro. Chyba, że myślicie o innej firmie.

Pozdrawiam

Offline Jonasz

« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 04, 2013, 17:28:47 »
Właściwie dojrzałem już do zakupu Meindli AR 3.1 jako butów w miarę uniwersalnych (Bieszczady zimą, Tatry lato i zima, Alpy do 3,5k na lato). Nurtuje mnie tylko pytanie czy nadadzą się na ferraty niekoniecznie te z najniższej półki.

Offline bzyku

« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 04, 2013, 18:03:28 »
m@roni , jak meindl to celowałbym w buty skórzane o twardości B.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 04, 2013, 21:35:31 »
Właściwie dojrzałem już do zakupu Meindli AR 3.1 jako butów w miarę uniwersalnych (Bieszczady zimą, Tatry lato i zima, Alpy do 3,5k na lato). Nurtuje mnie tylko pytanie czy nadadzą się na ferraty niekoniecznie te z najniższej półki.

jako uniwersalne mogą być, ja w nich śmigałem po ferratach w Julijskich (m.in. Skrlatica, Triglav via Tominskova Pot), jak się rozchodziły, nie było najgorzej (pierwszy raz masakra, zresztą opisana tutaj ;D), dla mnie jednak za ciężkie, teraz jakbym jechał to celowałbym w niskie coś w stylu Salewy Mountain Trainer, czy Garmont Dragontail
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Jonasz

« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:12:58 »
Do podejściówek jeszcze dojrzewam, choć nie lubię zbyt twardych butów to z pewnością czasem by się przydały. A jak z wytrzymałością AR 3.1 długo posłużyły?

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:34:02 »
mam prawie dwa lata, na razie nie narzekam, raz się sypnęły szwy na początku, naprawili, od tego momentu działają bez zarzutu, w tym roku jak na razie byłem może ze 3-4 razy, ale od sierpnia 2011 i cały 2012 tylko w nich łaziłem

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:34:02 »

Offline Jonasz

« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:52:33 »
To pozostaje mi już tylko czekać na przesyłkę :) Dzięki wielkie za pomoc.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 04, 2013, 23:26:21 »
nie ma sprawy, jakiejś wielkiej pomocy z mojej strony nie było :)

Offline Jonasz

« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 23, 2013, 11:20:38 »
Jestem po krótkim trzydniowym wypadzie w butach nierozchodzonych i póki co standard czyli poobcierane pięty. Może wielkiej masakry nie było bo nie musiałem korzystać z rezerwowej starej pary a i przywykłem do tego przy każdej nowej parze wysokich butów. Wypady po kilka - kilkanaście godzin, skarpety z coolmaxem tylko lekko wilgotne przy temp 20-30st.C. Raz pojawił mi się tylko problem z odparzonymi (odbitymi?) piętami. Gdzieś czytałem, że powodem mogą być wkładki. Czy warto je wymienić i jeśli tak to na jakie? Nie wiem też czy warto inwestować w dedykowane skarpety.

Tak nawiasem gdyby ktoś potrzebował AR 5.1 albo Vakuum  i był przypadkiem w okolicach Solden :) to do nabycia widziałem w cenach 129,90 i 99,90 euro, rozmiarówka niestety trochę już przebrana.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 23, 2013, 16:31:11 »
W niektórych wkładkach Meindl daje takie zielone gówno, niby to ma być absorber wstrząsów, czy cuś. Ja to niemal od razu wywaliłem bo bolały mnie od tego pięty. Podobnie uczynił kumpel.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 10:25:19 wysłana przez andy »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 23, 2013, 23:39:19 »
Raz pojawił mi się tylko problem z odparzonymi (odbitymi?) piętami. Gdzieś czytałem, że powodem mogą być wkładki. Czy warto je wymienić i jeśli tak to na jakie? Nie wiem też czy warto inwestować w dedykowane skarpety.

Niewątpliwie amortyzację mają kiepską,, prawie za każdym razem odbijam pięty, po wypadzie na Świnicę w zeszłym roku wylądowałem na SOR-ze ;D, miałem zakupić Boreale, które mi tu zacni forumowicze polecili, ale ostatnio bardzo mało chodzę i w dodatku nie miałem czasu ogarnąć tematu ;D, na pewno warto wymienić; w skarpety dedykowane bym się nie pchał

Offline Shwarc

« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 24, 2013, 14:09:51 »
Wkładki Vacum Meindla mają na całej powierzchni amortyzację z takiej pomarańczowej pianki, która się fajnie odkształca do kształtu stopy. Wkładka jest nieco grubsza niż inne, tradycyjne ale chodzi się naprawdę miękko.
Coś podobnego tylko z niebieską pianką dostałem do Perfektów. Narazie jest OK także polecam jako zamiennik tych z tym okrągłym, zielonym dziadostwem.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 28, 2013, 19:50:24 »
no i tak kolejny raz z Meindlami i kolejny raz odbita pięta ;D, ale tak to jest, jak się nie ma czasu/nie chce się itp. kupić wkładek ;D, na razie trzeba będzie się ze trzy dni pomęczyć, ale już jutro kpić wkładki i popróbować

Offline m@roni

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:33:56 »
m@roni , jak meindl to celowałbym w buty skórzane o twardości B.
Dzięki bzyku za radę, ale od jakiegoś miesiąca stałem się szczęśliwym (to się jeszcze okaże) posiadaczem Meindl Ohio GTX (AB). Teraz pora zaimpregnować je i ruszyć na testy po trójmiejskich górkach.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:33:56 »

Offline rua

« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 21, 2013, 19:26:13 »
Na to co się wybierasz w Bieszczady  ;D  to raczej użyłbym lekkiego modelu np .Meindl quito gtx ,lub jeszcze lepiej Meindl  SX1 .Miałem Vakuum ,ale nie do tej aktywności fizycznej o której myślisz.

Offline Krystian

« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 10, 2014, 20:31:55 »
Szukam butow dla kolegi, tylko jest pewien problem. Potrzebuje on bardzo sztywnyc butow dobrze 'stabilizujace' stopy, kostke poniewaz ma pewne genetyczne schorzenie ktore nie pozwala mu podnosic stop ku gorze. Dlatego tez czesto zdarza mu siw wywrocic. W butach bedzie chodzil po lesie i po czeskiej stronie karkonoszy - ale nie za czesto z oczywistych powodow ;) Na butki ma z 600-700 zl, moglibyscie cos mi podsunac, albo moze sprawdza sie byle jakie buty? Wiadomo, najlepiej gdyby pojechal i poprzymiezal w sklepach, ale warto wiedziec w co juz celowac. Pozdrawiam:)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 10, 2014, 20:55:30 »
Moim zdaniem to ciężko coś doradzić komuś, kto ma takie dziwne schorzenie. Nie wiem nawet o co dokładnie chodzi, a tym bardzie buty doradzać? Nie widzę szans. Lepiej niech kolega sam podejdzie do sklepu, przymierzy, obada sztywność i zapyta o konkretny model. Tak będzie moim zdaniem lepiej.
Dla mnie mówisz o sztywnych to od razu narzuca mi się na język klasa C, ale czy wam o to chodzi?

Offline aro5406

« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 10, 2014, 22:31:03 »
Może dobrze byłoby wybrać się do ortopedy żeby coś doradził jakiego rodzaju obuwie by polecał do tego typu aktywności ?

« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 15, 2014, 13:01:56 »
W ogóle, napisalem w tym wątku bo chodziły mi po głowie Engadiny i wlasnie te polecalem mu przymierzyć jako pierwsze(mimo ceny). Tak, najlepiej gdyby poszedł i sam przymierzal, ale jak juz mówiłem dobrze bylo by wiedzieć w jakich modelach szukać. Specjalistyczne buty dla niego kosztują więcej niż takie "trekkingowe" a i jak mówil, nie są za bardzo wyjściowe. Mial okazję pochodzić w jakiś wysokich demarach i mówil, ze byly super.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 15, 2014, 13:26:04 »
Wypowiem się jako stary meindl_owiec.

"ma pewne genetyczne schorzenie ktore nie pozwala mu podnosic stop ku gorze". Eee, nie za bardzo rozumiem, to on nie powinien chodzić a jeździć na wózku inwalidzkim ;) Buty nie uleczają "pewnych genetycznych schorzeń" (cokolwiek to znaczy).
Fakt są buty i wkładki ortopedyczne, ale jak wyżej koledzy pisali, to wymaga większego zainteresowania/interwencji niż zapytanie na forum.

P.s.
Nie spotkałem nikogo kto by nie mógł podnosić stopy do góry :p

« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 15, 2014, 13:50:54 »
Rzeczywiście, źle mnie zrozumieliście. Naturalnie nie chodzi tutaj o leczenie. O wiele lepiej mu sie chodzi w wysokich butach jak glany, czy tez te demary (rangery) chyba. Problem polega na tym, ze np nie może tupać za bardzo stopą, oczywiście nie w ogóle. Zostawiając juz te nietypowe i nie za groźne zjawisko - znacie cos podobnego do Engadinow wlaśnie? Nie koniecznie od Meindla. Pozdrawiam

Offline aro5406

« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 15, 2014, 15:20:09 »
Meindl Engadin jest tylko jeden  :) . Odpowiednikiem może być np. Hanwag Yukon.

« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 15, 2014, 18:07:06 »
Ha, a to to na pewno :) Swoją drogą, coraz częściej słyszę, że obecnie produkowane engadiny odbiegają jakością od tych starszych. To prawda czy tylko pojedyncze egzemplarze mają jakieś defekty?