Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl  (Przeczytany 47197 razy)

[Buty wysokie] Meindl
« dnia: Styczeń 26, 2012, 09:13:38 »
Wydzielone z: [Buty wysokie] Buty odpowiednie :)

Buty które wymienialiśmy generalnie wiem gdzie można obejrzeć/ przymierzyć/ kupić, ale czy ktoś z Was wie może gdzie można przymierzyć Meidl Perfect? Bo myślałem że Perfect i Super Perfect mają podeszwę D, a tu się okazało że Perfect ma jednak C :) Konstrukcyjnie wyglądają praktycznie jak Super Perfect (tylko skóra inna...), nie mają GTX czyli mogą być naprawdę ciekawe - problem jest taki, że nie widzę żadnego sklepu który je ma. Wyjątkiem jest tutaj chyba tylko internetowy sklep Larix'a - nie wiem czy on jest tylko internetowy czy można gdzieś podjechać (bo może ktoś już tak próbował)? W razie czego do Wilkowic spokojnie mogę kiedyś podskoczyć. W ogóle co sądzicie o tym bucie? Chociaż zakładam, że jest raczej mało popularny - no i w tym online'owym Larixa tanio nie jest generalnie, a Perfect'y są coś po 1450...  ::)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 22:12:44 wysłana przez Misio »

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Meindl
« dnia: Styczeń 26, 2012, 09:13:38 »

Offline mikel

Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:22:05 »
Mariusz ale w internetowym mają tylko super perfect, co prawda dwa razy w innych cenach ale to ten sam but  ;D
Hunt-fish na allegro ma, może spróbuj do nich uderzyć.
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:27:34 »
mikel - fakt - przeglądałem Allegro i tam gość (ten o którym piszesz) ma Perfecty, a że równolegle miałem zakładkę z Larixem to mi się porąbało z lekka ;) ale i tak pytania pozostają o sam but i miejsce gdzie można obejrzeć ;) Problem z Allegro jest taki, że buty bez mierzenia to jednak bardzo ciężko - mogą być dobre na długość, a na szerokość już nie. Wiesz jak to jest - jak idziesz do sklepu kupić buty to czasem dopiero 3 czy 4 pudełko pasuje tak jak ma pasować, a gość jest ze Szczecina to całej PL nie pojadę po nie ;) Wolałbym coś tutaj (a najlepiej Kraków) :)

Offline mikel

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:37:20 »
Mariusz, wiem że tak najlepiej by było, ale powiem Ci szczerze że w praktyce to sam muszę kombinować często, bo niestety w Łodzi jest taki mały wybór butów że cieszę się jak mogę chociażby tej samej firmy but przymierzyć dla porównania, w większości przypadków nawet o tym mogę pomarzyć (wyjątkiem są hanzle, meindle, od niedawna hanwagi, bo wcześniej były też nieosiągalne, a salomonów, campusów i alpinusów nie liczę) ;D
Ale według mnie kupując już but za ok tysiąc to warto czasami przejechać taki kawał, tym bardziej że może uda się utargować rabacik który częściowo chociaż pokryje koszta dojazdu.
to dostrzegam palec boży

Offline Ivan

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:41:38 »
Mariusz888, nie miałem ich na nogach, ale to chyba nie będą dobre dla ciebie buty. Klasa C to jest naprawdę sztywny but, przez co trochę mniej uniwersalny jeżeli nie żyjemy w kraju alpejskim ;) Przy takiej sztywności stopa jest lepiej chroniona, do raków też miodzio, ale przy chodzeniu po nieskalistych górkach jest za ciężko i za sztywno. Czytałem test Campusa Burma i dla twojego profilu działalności to bym celował w klasę B. No chyba, że te Perfecty kupujesz jako drugie buty, tylko do trudnych szlaków, wtedy nie było rozmowy ;) Ja osobiście lubię sztywne buty, ale jeżeli miałbym chodzić po Karpatach, albo nawet pojechać latem w Alpy, to twardszej podeszwy niż Meindlowskie B/C bym nie brał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 09:56:47 wysłana przez Ivan »

Offline mikel

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2012, 16:23:31 »
RH mógłbyś skrobnąć coś więcej o meindl badile?
jak się sprawują? jak wygląda sprawa z amortyzacją buta?
to dostrzegam palec boży

Offline Bilak

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2012, 18:54:16 »
... Perfecty ...  miejsce gdzie można obejrzeć

Mariusz, Ty jak mówiłeś, jesteś z okolic Żywca. Ja widziałem jakiś czas temu te buty w Warszawie, w HiMountain w CH Reduta. Masz adres i telefon: http://sklepysportowe.info/himwawreduta.html
Nie pamiętam czy były to Perfecty "Super" czy nie, ale pamiętam, że były w naprawdę dobrej cenie. Może warto choć zadzwonić i zapytać?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2012, 18:54:16 »

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2012, 19:08:56 »
Ivan - pewnie masz rację - będę musiał sobie porównać B/C i C :)

Bilak - dzięki za namiar :)

Offline Jacku

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2012, 20:21:15 »
W tamtym roku naprzymierzałem się trochę butów Meindla i mogę powiedzieć że największy przeskok "twardościowy" jest właśnie między B/C a C (dlatego też wybrałem B/C żeby but był choć trochę bardziej uniwersalny)

Offline RH

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2012, 20:56:14 »
@Mariusz888, hunt-fish to calkiem niezla opcja. Bardzo mili i kontaktowi ludzie. Odmienialem kilka par, wrzucasz 18PLN do buta i zabiera kurier z ktorym maja umowe. Jesli byli wyrozumiali dla takiej marudy jak ja tzn. ze sa wyjatkowo cierpliwi :).

Co do twardosci podeszwy, to tez kwestia rozmiaru. Przy moim 48 B/C zginala sie, ze dalo sie normalnie chodzic po domu. Sadze, ze przy 39 szybciej by sie zlamala niz zgiela. Poza tym, twardosc podeszwy to jedno, a twardosc calego buta to drugie.

@mikel, chcialbym cos wiecej napisac o butach, ale za krotko ich uzywam i w wybitnie nizinnych warunkach. Po kilku przechadzkach nie mam im nic do zarzucenia. Co do amortyzazji, cudow nie ma, ale przy moich 110kg, po calym dniu chodzenia po twardym nic nie bolalo bardziej niz zazwyczaj. Jeno przez moje krzywe stopy mam wkladki robione na zamowienie.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

Offline mikel

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:16:43 »
A jak wygląda amortyzacja ich podeszwy? Podobnie jak w klejonych, tzn między warstwami gumy jest warstwa amortyzująca?
to dostrzegam palec boży

Offline RH

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:30:36 »
Skora, pianka czarna, pianka brazowa, vibram :) liczac od strony skarpety.

tu z zasobow sieci:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 22:32:36 wysłana przez Misio »
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

Offline mikel

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:58:21 »
Dzięki, na większości zdjęć podeszwa wyglądała na jednolitą, wolałem się upewnić.
Swoją drogą, wyglądają lepiej niż na oficjalnych zdjęciach, mogli by zatrudnić lepszych fotografów ;D
to dostrzegam palec boży

Offline RH

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2012, 23:15:40 »
Na tym zdjeciu zgadza sie tylko podeszwa, bo buty sa sraczkowato-brazowe w rzeczywistosci i nie sa tak matowe.

Jeszcze jedna uwaga, dosc wazna wg. mnie, te buty nie sa do konca powtarzalne. Potrafia sie troche roznic szerokoscia w zaleznosci od pary. Pisze to na podstawie moich osobistych doswiadczen i fobii. Mam tu na mysli modele Badile i Ortler, Perfectow nie mierzylem bo nie mam takich ambicji.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2012, 00:11:00 »
ręczna robota, raz wyjdzie tak, raz lekko inaczej

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2012, 00:11:00 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2012, 00:25:45 »
albo mierzona i nowa para :)
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Malik

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2012, 01:11:51 »
Ceny detaliczne meindla faktycznie nie zachęcają, jednak ceny hurtowe nie są już takie straszne ;)
Niestety często bywa problem z dostępnością rozmiarów danych modeli.

Jeszcze latem zeszłego roku szukałem vakuumów bez ceraty i niestety nie mieli. W końcu wziąłem islandy mfs active.

Offline mikel

« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2012, 06:29:24 »
No i często jest problem nie tylko z rozmiarami, ale z dostępnością samego modelu ;D Nie mówię już o tym jakie są w Łodzi, bo modele z szytą podeszwą mogę tylko w necie kupić, klejonych też sporo nie ma, ale taki watzmann jest nieosiągalny w Polsce, a szkoda bo wygląda ciekawie i ma fajny otok.
to dostrzegam palec boży

Offline Bilak

« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2012, 22:20:28 »
Mariusz,
jaki potrzebujesz rozmiar? Na Alle chyba niezła okazja, tylko trochę małe:
http://allegro.pl/meindl-perfekt-nowe-7-5-41-27cm-i2086806897.html

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:50:10 »
Bilak - dzięki za namiar :) pomierzę później, ale patrząc tak normalnie na rozmiar to raczej będą za małe - bo w sumie to chyba żadnego buta nie mam o nr: 41 (tak z reguły to 42-44 bo wiadomo, że różne rozmiarówki są).

Offline Malik

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2012, 11:47:33 »
Ech, a ja niestety jestem zmuszony sprzedać swoje Meindle. Jak zwykle problem mam z rozmiarem. 45 minimalnie za małe z kolei 46 już jest za duże czyli standard w moim przypadku.

Offline RH

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:17:15 »
@Mariusz888, dlatego rozmiarowka jest bez sensu. Bardziej miarodajna jest rzeczywista dlugosc wkladki.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:17:27 »
Ale u Meindla pomiędzy 45 a 46 jest jeszcze 45,5

Offline RH

« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2012, 02:06:58 »
Jest jeszcze zabieg (dosc szamanski, tak mi sie widzi), uzywanie wkladki o pol numeru mniejszej. Subiektywne wrazenie poszerzenia buta. Mnie osobiscie te pol numeru nie podgryza w paluchy.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #24 dnia: Luty 28, 2012, 15:23:14 »
Meindl...hmmm

Mam Himalaya - szef na łączeniu materiału i skóry (w środku) puścił i po skórze, zrobiła się dziura (nie na wylot, oczywiście). W innym modelu, kumpel miał to samo.

Teraz zakupiłem Perfekt_y i... po 2 tyg. już jedna nitka na zewnątrz, nieco puściła :(

No ale ja chodzę bardzo dużo, w sumie na co dzień używam takich butów (zarówno do sklepu jak i w góry)  i bywa, nie rzadko, iż 3-4 razy w tygodniu bywam na szlaku.
Zresztą dziwnie chodzę i wszystko potrafię rozwalić. Pewnie stalową kuleczkę też bym zepsuł ;)

Kumpel,co ma/miał (sponiewierał już ostro) HanWag_i Alaska GTX (można kupić bez ceraty), a kupił niedawno Himalaya, twierdzi, że nie ma porównania i HanWag dużo wygodniejszy.