Autor Wątek: [Buty wysokie] Salomon COSMIC 4D GTX  (Przeczytany 40052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Tomczyk

Odp: [Buty wysokie] Salomon COSMIC 4D GTX
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 19, 2012, 10:19:47 »
To nie jest od zginania, tylko od ocierania o granit. Po prostu ta siateczka nie powinna się znaleźć w takim miejscu, albo powinni napisać, że jest to but nie przeznaczony do kontaktu ze skałą.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 19, 2012, 10:19:47 »

misio

« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 19, 2012, 10:21:58 »
Żaden but, prócz skorupy, nie jest przystosowany do kontaktu ze skałą, jeśli nie ma otoku, specjalnej osłony...

Offline arkadoo

« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:17:00 »
Buty produkuje się z różnych materiałów, jak guma, gruba skóra, cienka skóra i tkanina. Człowiek zdaje sobie sprawę, że tkanina jest słabsza od skóry. Chcę chodzić w wyższych partiach gór, po skałach. Dlaczego więc wybiera lekkie buty z dużą ilością wstawek tkaniny?

Te buty nie powinny być stosowane w takim terenie. Trudno będzie przekonać sąd, że kupujący nie miał takowego rozeznania w materiałach i sprzedawca wprowadził go w błąd.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline Grzegorz Tomczyk

« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:26:09 »
Ale kto tu mówi o sądzie, wystarczyło trochę dobrej woli ze strony sprzedawcy. Nota bene buty naprawiłem i wzmocniłem za 30 pln.
Ja się znam na Tatrach, a nie na materiałach, to sprzedawca powinien doradzić klientowi odpowiednie obuwie.

misio

« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:29:02 »
Sprzedawcy? A co sprzedawca ma do powiedzenia w sprawie reklamacji?! On jest jedynie pośrednikiem a decyzję podejmuje producent!

Offline semow

« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:31:13 »
Mnóstwo butów przeznaczonych do używania w górach skalistych ma cholewkę z syntetyków. Lekkie buty wybiera się bo są lekkie.

Merytoryczną decyzję podejmuje producent, ale zgodnie z prawem przed klientem odpowiada sprzedawca.

Offline kubi

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:23:36 »
Mnóstwo butów przeznaczonych do używania w górach skalistych ma cholewkę z syntetyków. Lekkie buty wybiera się bo są lekkie.
... i trzeba sie liczyc z tym ze nie wytrzymaja tyle co buty z grubej skory.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:23:36 »

Offline atanor

« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 19, 2012, 20:36:48 »
To nie jest od zginania, tylko od ocierania o granit. Po prostu ta siateczka nie powinna się znaleźć w takim miejscu, albo powinni napisać, że jest to but nie przeznaczony do kontaktu ze skałą.

Nie napisali również, że nie nadają się na lodowce, na basen, czy jako buty robocze ;)
Zazwyczaj jest jest odwrotnie, producent informuje, że ta i ta technologia jest uodparnia but na kontakt ze skałami, tak mamy w przypadku wyrobów ze skóry Perwanger czy konstrukcji z otokiem gumowym.
Nie chce być niemiły, ale zaczynasz "myśleć" jak amerykanie - oparzyłem się kawą, to ich wina, bo nie napisali, że jest gorąca ;D

Co ciekawe w Cosmicach 2 taka sytuacja nie miałaby miejsca, bo jest otok z tworzywa, więc powinno być lepiej w tej kwestii.

http://www.salomon.com/pl/product/cosmic-4d-2-gtx.html?article=128348&intcmp=measmall_sports_pl_Cosmic4d2_SS12

Offline Ivan

« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 12, 2014, 20:59:48 »
Mijają 2 lata od zakupu. Jak wrażenia? Czy w takich butach da się chodzić zimą, w śniegu + max. 2 biwaki zimowe?

Offline atanor

« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:20:07 »
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Z powodzeniem używam ich zimą na wycieczki schroniskowo/jednodniowe np w Karkonosze. Do takich zastosowań jest to lepszy wybór niż moje Nepale Extreme. W śniegu radę jak analogiczny skórzany odpowiednik. Na prawdziwym zimowym biwaku grubo poniżej zera nie były, bo mam do tego odpowiednie buty. Takie lekko poniżej zera nie były problemem, trochę lepiej niż w zwykłych treckach, bo łatwiej zagrzać byta. Nieprzemakalność jest na wysokim poziomie. W brei śnieżnej po dwóch latach trochę przemakają, ale to standard. Aktualnie nie używam overbutów. W lato komfort termiczny jest podobny do bezmembranowców z lica czy zapaćkanych nubuków. Oddychalność jest bardzo dobra jak na buty z membraną, bo nie mma bariery w postaci skóry, która swój spory RET też ma. Zużycie nie jest jakoś szczególnie wyższe czy niższe od moich poprzednich butów.
Moim następnym lekkim trekiem będą oczywiście Cosmic 2.

Offline Ivan

« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:20:06 »
Dzięki za odpowiedź

Moim następnym lekkim trekiem będą oczywiście Cosmic 2.

Fajnie, że ma mud guard czy tam jak inaczej nazywa się ten niski otok z boku buta. Co mi się nie podoba, to że ten otok jest przyszywany i może się niszczyć zaczepiony krzakiem. Poprzednia wersja była bardziej opływowa w tym rejonie, nic nie odstawało. A daje się wyczyścić te corduropodobne materiały z takiego wrednego, lepkiego błota?

Offline atanor

« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:58:34 »
Czyszczenie nie różni się od innych butów. Zazwyczaj wystarczy woda i  szczota. Czasem używam detergentu.

Offline Jakub123

« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:33:11 »
Atanor, w jakim środowisku górskim z reguły używasz Cosmiców? jakieś 1-2 dniowe tripy w góry skaliste się wybierałeś, typu tatry albo coś czy faktycznie buty stosujesz jakos backpackerskie/nieskaliste?
I czy to jest but przejściowy u Ciebie między np. niskimi a kowadłami pod automaty czy też jakiś inny masz jeszcze podział?

Offline atanor

« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 18, 2014, 16:27:33 »
Zazwyczaj chodzę po Sudetach, w Tatrach rzadko bywam, jak już to wolę Słowację. Teren różny, jak byłeś w Sudetach to wiesz, że niektóre rejony są skaliste jak Tatrzańskie szlaki. Były na grani Piatra Craiului i Fogaraszach, nic im (i mi ;D ) się nie stało. Wycieczki od jednodniowych to ponad tygodnia. Generalnie but do backpackingu, ale spokojnie da się przejść trudniejsze odcinki, jednak nie jest to but dedykowany na takie trasy i góry.
W tych butach chodzę zawsze, gdy nie muszę ubierać Nepali Extreme, np do rakiet śnieżnych wolę Salomony. Niskich (Salomon XT Wings) używam tylko ja jakieś jednodniówki bez plecaka.

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 04, 2014, 13:21:42 »
Impregnujesz je w jakiś sposób ?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 04, 2014, 13:21:42 »

Offline Jakub123

« Odpowiedź #65 dnia: Maj 05, 2014, 11:01:31 »
Kurde... w S-scu w outlecie były w fajnej cenie... coś ~550 ziko... ale wymiotło... w ogóle nie ma ...

Wie ktoś jak sytuacja w outlecie w Krk?

Offline slavio

« Odpowiedź #66 dnia: Maj 19, 2014, 11:54:50 »
W Factory Outlet w KRK widzialem je w zeszlym tygodniu, ale chyba tylko jedna, ostatania para w rozmiarze chyba ok. 44+

Offline Ivan

« Odpowiedź #67 dnia: Październik 23, 2014, 10:47:26 »
Dość mocno byłem napalony na Cosmic 2 dopóki nie zobaczyłem ich na żywo. Jakość wykonania klejenia elementów podeszwy jest po prostu zła. Wyłazi klej - no dobra rozumiem, to tylko estetyka. Ale w oglądanym egzemplarzu znalazłem kilka miejsc, gdzie pianka jest niedokładnie przyklejona do gumy i jest tam po prostu dziurka. Takie niedoróbki nie powinny mieć miejsca w butach za tyle kasy.