Autor Wątek: [Kurtki] Mammut Sisha Pangma  (Przeczytany 2926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek

[Kurtki] Mammut Sisha Pangma
« dnia: Styczeń 22, 2012, 19:57:44 »
Mam tę kurtkę od dwóch lat i uznałem, że to wystarczająco długi czas aby porwać się na jej opis na naszym  wielce szacownym portalu.
Decyzję o zakupie podjąłem na zasadzie zachcianki i okazji, która mi tę zachciankę umożliwiła. Pojawiła się możliwość zakupu za nieco mniej niż 1/2 ceny i to wystarczyło bym stał się jej posiadaczem.
Minęły dwa lata a ja dalej zadaje sobie pytanie czy potrzebuję takiej kurtki...  :D

Na dalszą część testu Piotrka
zapraszamy na portal:
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 23:14:30 wysłana przez crimson »

forum.outdoor.org.pl

« dnia: Styczeń 22, 2012, 19:57:44 »

Offline crimson

• rocznik '89

Odp: [Kurtki] Mammut Sisha Pangma
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:24:41 »
Pietrek, ale masz lenserską kurtałe, całkiem zgrabna no i te znaczki, tego zwierzaka, który wyginął ;D wygląda przyzwoicie i z Twojej opinii wynika, ze nie jest zła, ale powiem tak, ze regularna cena miażdży faje ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Piotrek

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2012, 11:03:31 »
Młody byłem i głupi. ;D
Do świadomego kupowania sprzętu też trzeba trochę wiedzy. Szczególnie teraz, kiedy mamy zalew rożnej maści cudownych nowości pomieszanych z marketingowym bełkotem. Kiedyś mi to wisiało i powiewało, teraz już nie, więc się powoli dowiaduję.

Offline madmun

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2012, 18:14:02 »
Piotrek kilka pytań

- jak się sprawuje patent z dziurkami przy pełnej gardzie ?
- czy w lecie przy otwartych wywietrznikach, woda ma możliwość wlewania się do kurtki ? czy mogą zostać trochę uchylone ?
- czy przy podniesieniu łapki do góry, jak bardzo kurtka leci do góry ?
- czy tył jest przedłużany  ?
- co to znaczy - zbyt luźny kaptur
- dużo razy miałeś ją na grzebiecie ? bo wtedy DWR tak wytrzymały to super sprawa
- próbowałes kiedyś nadziać kask na głowę ?

Kurtka ciekawa, ale cena w niektórych sklepach wynosi 2229 zł :( szok
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Piotrek

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2012, 21:08:40 »
- Dziurki są OK, spoko można wypuszczać tamtędy oddech, a gdy wieje, to w drugą stronę nie wwiewa do środka. Jest to wykończone taką miękką tkaniną, która jest przyjemna w kontakcie. Nie wiem (bo nie próbowałem) jak jest długo na mrozie, czy one po prostu nie pozamarzają. ;D
- Miałem je kiedyś otwarte na 3/4 i nic się nie nalało, lało takim kureskim kapusniaczkiem, nie zacinało. Przy wietrze z przodu można uchylić tylko trochę.
- Nie leci specjalnie, ale mam ja luźną (powinno być L a jest XL).
- Tył jest m/w równy z przodem.
- Ja mam duży łeb i mi ściągnięty gumką kaptur ucieka do tyłu muszę poprawiać, nawet jak nie wieje z przodu.
- Nie jest zbyt wiele noszona, a jak już to rzadko z plecakiem. Zmokła kilka razy, przy czym dwa razy solidnie.
- W tej kurtce nie.

Ceny są chore, gdy ją kupowałem to "normalna" cena, sklepie Mamuta w Katowicach, to około 1900 zł, więc ja nie wiem co za fajans teraz chce za nią 2,2 kzł. Widziałem po 1,6 kzł.