Autor Wątek: [Buty wysokie] Hanzel  (Przeczytany 21423 razy)

Offline Ivan

[Buty wysokie] Hanzel
« dnia: Styczeń 16, 2012, 09:35:01 »
Może polskiego producenta coś polecicie np.
http://hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=132&sName=002-SK-Brenta
Dać skórę licową, podszewkę CAMBRELLA  i zmienić podeszwę, nie nadały by się?
Mam te buty, wersja standard (nubuk, skóra w środku) z dodanym gumowym noskiem, za który dopłaca się chyba z 25 zł. Podeszwy bym nie zmieniał, jest całkiem ok, tylko brak amortyzacji. Nubuk z garbarni Heinena, tej samej co bierze Meindl, ale dość cienki, przez co się z czasem rozciąga i już nie trzyma stopy jak wcześniej. Długo też musiałem próbować różnych środków impregnujących zanim przestały przemakać. Tak więc zmiana na licówkę jak najbardziej wskazana, czytałem opinie, że nie przemaka. Skóra licowa w środku robi się łatwo wilgotna od potu i dość długo schnie, ale przy dobrych skarpetach stopa nie czuje wilgoci. Miałem kiedyś buty z podszewką Cambrelle i ta nie robiła się wilgotna, natomiast przy przemoczeniu dawała efekt mokrego kompresu, nie to co skóra. Tak więc sam nie wiem co lepsze. Gumowy nosek to bardzo dobra sprawa, odkleił mi się troszkę, ale po naprawie u producenta już rok nic się złego nie dzieje. Tylko jest trochę głupio przyklejony: Guma nie jest zeszlifowana na brzegach, cała ma taką samą grubość, przez co na styku skóra-krawędź otoku tworzy się schodek i zbiera tam śnieg i błoto. Z minusów to producent zaliczył poważną wpadkę, ponieważ zapomniał wkleić do mojego egzemplarza sztywnej podpodeszwy. Wedługo opisu buty miały być sztywne, na piargi i skały, a dało się je zgiąć w rękach. Też zostało to naprawione bardzo szybko i bezproblemowo. Kolejny minus to wkładka zrobiona ze skóry, ale można ją łatwo zmienić przecież. Buty nie mają haków, wszystkie przeloty na sznurówki są takie same, czyli odpada raczej sznurowanie strefowe. I na koniec: MKM (Mierzyć k... mierzyć!) Te buty mają mało gąbki w języku i w okolicach kostki. Na moją wąską pęcinę są za szerokie, tym bardziej, że się rozciągnęły i już nie usztywniają kostki. Kiedyś były normalne a teraz zrobiły się za szerokie również w śródstopiu. Chętnie bym wywalił te buty, ale nie chcą się rozwalić, więc jakoś mi głupio kupować nowe ::)

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Hanzel
« dnia: Styczeń 16, 2012, 09:35:01 »

Offline madmun

Odp: [Buty wysokie] Hanzel
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:01:37 »
Aż wstyd że nie mamy wątku poświęconemu firmie Hanzel

Jakie macie opinie ?

Ja chciałem kupić, ale po przymiarce butów od 42,5 do 45,5 (mam 44,5) żaden nie przypasił, czy tylko ja miałem takie problemy z dopasowanie butów?  Mam dość wąską stopę i albo mnie cisneły w palcach albo kostka mi latała jak żyd po pustym sklepie..

Niezmiernie mi się podoba to że praktycznie możemy zbudować buty pod siebie
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Shwarc

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:03:20 »
A ja mam zdanie na temat Hanzeli: jakość=cena.

Offline Ivan

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:16:42 »
Moim zdaniem Hanzel to firma robiąca buty dla myśliwych, surviwalowców, buty na codzień, obecnie dopiero próbująca robić buty turystyczne, ze średnim skutkiem. Na korzyść to wyraźnie wyróżnia ich na tle innych producentów podejście do klienta: Można sobie wybrać model buta i zmienić skórę, podszewkę, podeszwę i jej twardość, dodać nosek, korzystając przy tym z bardzo szybkich porad specjalisty po drugiej stronie komputera lub telefonu. Full custom. Natomiast jeżeli coś się zepsuje to jest naprawiane w ciągu tygodnia.
A ja mam zdanie na temat Hanzeli: jakość=cena.
Cena na polską kieszeń ;)

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:23:04 »
Czyli nie ma tak, że np. chcę sobie zrobić buty jak LaSportiva Nepal i oni mi je zrobią, tylko zawsze trzeba bazoważ na jakimś ich modelu, tak? Z zmiany typu utwardzenie cholewy, albo np. zrobienie wyższej są możliwe?

Offline Ivan

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:31:57 »
Chyba tak, czyli nie ;D, trzeba bazować na ich modelu który już istnieje. Ale możliwe, że coś się zmieniło, oni są naprawdę bardzo otwarci na klienta i warto zapytać. Pisząc do nich uzyskiwałem odpowiedź w kilka godzin. Gdzieś tam słyszałem, że nawet kopyto na którym się robi but mogą dobrać do stopy klienta.

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:47:44 »
To też słyszałem z tym doborem.
No, to sobie do nich napiszę z czasem.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:47:44 »

Offline bobas

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:09:42 »
Ja zamówiłem poprzez jeden ze sklepów w okolicy Hanzel 024 z licówki , noskiem ,twardszą podeszwą  i bez thinsulate. Zapłaciłem 40 zl mniej niż wycenił  mi je Hanzel mailowo kiedy pisałem do nich czy taka konfiguracja jest możliwa. Niestety buty które otrzymałem były inne  od tego samego rozmiaru 024 który mierzyłem w sklepie, w swojej parze nie mogłem dobrze związac prawego buta  tak aby nie latała mi pięta. Podłożenie podpiętka albo drugiej wkładki nie wchodziło w grę z uwagi na skórzany zapiętek który po podniesieniu stopy obrabiał mi piętę. Na szczęście znalazłem kupca

Offline madmun

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:11:06 »
w swojej parze nie mogłem dobrze związac prawego buta  tak aby nie latała mi pięta

Widzę że nie tylko u mnie ten problem...
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Shwarc

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2012, 13:36:14 »
Ale nasze wymogi są już europejskie :)

Offline Ivan

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2012, 13:47:40 »
Ale nasze wymogi są już europejskie :)
Możliwość zrobienia przez rzemieślnika butów na miarę to wymóg europejski. Przedwojenny ;D
Ciekawe ile by sobie policzył taki Meindl czy HanVag za taką usługę obecnie ;)

Offline lex

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2012, 14:26:08 »
Przedwojenny ;D
Niekoniecznie. Do dzisiaj prawdziwy gentleman chodzi w butach i odzieży szytej na miarę. Hysociety nie chodzi w ciuchach szytych taśmowo. Nawet najwięksi dyktatorzy mody szyją na miarę. Jak chcesz garnitur wyszyty na miarę Armaniego czy Versace to nie ma problemu, podobnie z butami.
Uniwersalne rozmiarówki wzięły się z ciuchów dla biedoty szytych taśmowo wraz ze wzrostem postępu technologicznego. Miało być dużo i tanio. No tak to się zaczęło.
W Polsce też są jeszcze prawdziwi szewcy i krawcy.

A wracając do tematu to jak młodemu kopytko nie przestanie rosnąć to czeka mnie kontakt z Hanzelem ;D
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline mikel

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:04:22 »
Mi akurat hanzle przy przymiarce przypasiły, trzymały ładnie stopę. Może też kwestia modelu, ja mierzyłem 003 sk (o ile się nie mylę, bo to jakoś we wrześniu chyba było)
Ale zdyskwalifikowała je znikoma amortyzacja (albo jej brak)-to u mnie podstawa przy wyborze buta.
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline bobas

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:16:26 »
Amortyzacje dało by się załatwic lepszą wkładką albo żelowym podpiętkiem , ale wielu osobą skórzany zapiętek to uniemożliwia.

Offline renko

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:18:16 »
Znajomy niedawno zamówił sobie buty. Miał opcję wysłania do producenta obrysu stopy na kartce papieru, by mogli dopasować tęgość buta.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:18:16 »

Offline mikel

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:28:59 »
Jak dla mnie żadna wkładka nie zastąpi dobrej amortyzacji w podeszwie, a jestem na tym punkcie wyczulony ze względu na kolano.
Jakby tak było to nadal bym śmigał po górach w glanach :P
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline jagular

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2012, 22:37:21 »
Myślę że firma ma możliwości tylko lepiej załatwiać to bezpośrednio z szefem. Mają pewne ograniczenia ale można u nich pokombinować. Moje 001 i 011, model Brenta miałem prototypowy, i chyba może bym w wziął się w kupę i coś w końcu napisał ;)

Offline Tadek

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2015, 14:59:19 »
szukając już od kilku miesięcy butów ze skóry licowej postanowiłem sprawdzić buty Hanzel model 024SK - http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Klasyczny-024-SK/149

buty dotarły parę godzin temu - niestety w śródstopiu są dla mnie pierońsko ciasne. Komentarze o tym, że buty skórzane się dopasują proszę zachować dla siebie. Wiem, że mogę zamówić but szyty u nich na miarę, ale czy podając dwa wymiary stopy jest to już but szyty na miarę? A co jeśli i wtedy nie będzie pasował ? but szyty na specjalne zamówienie klienta nie podlega zwrotowi więc lipa.

W opisie buta jest napisane, że znajdują się tam wstawki z Cordury - proszę się przyjrzeć uważnie zdjęciu i powiedzieć gdzie się tę cordurę widzi.

Przyglądam się, fotę powiększam, patrzę, szukam i nic. Okazało się gdy but wziąłem do ręki - czarny "materiał", którym język jest przymocowany to cordura. 
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline misiak76

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2015, 15:17:33 »
No i metka z napisem Henzel też może być z cordury. Przynajmniej ją widać.
A tak na serio to byłem napalony na ich buty a tu coraz więcej minusów słyszę. Coś czuję, że po buty szyte na moją stopę skocze do Słowaków.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2015, 15:21:24 »
Słowo pisane ma raczej większą wartość, zdjęcie mogło być (i na pewno jest) poglądowe.

Ja oglądałem buty Hanzela w Zakopanem na rynku, rozmawiałem z właścicielem i szczerze powiedziawszy wrażenia na mnie to nie zrobiło. Cena jest adekwatna do jakości. Same wkładki tekturowe obszyte skórą świadczą o jakości, tak im wychodzi po prostu taniej niż zakup firmowych. A właściciel? Pojęcie ma, ale gadkę typowego handlowca, mnie to delikatnie mówiąc odpychało.
Jak by mnie dusiło tak, że 400zł byłby maksem na buty, to na Hanzele bym się raczej nie zdecydował, wolał bym poszukać jakichś MONów lub ewentualnie dopłacić 200zł., bo niestety Hanzel to taka robota chałupnicza.

Offline Tadek

« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2015, 15:28:54 »
Misiak - najlepiej przymierzyć - może Ci podejdą. But nie wygląda źle. Wierzę, że wykonany jest naprawdę na lata. faktycznie wkładka wygląda trochę zastanawiająco - nie używałem - nie wypowiadam się.

Shwarc - idąc tym rozumowaniem mogliby 1/3 buta zrobić z cordury bo było napisane, że są wstawki a foto tylko poglądowe.

Problem jest z pierońską modą na nubuk, który wyparł skórę licową z rynku - pieniądze nie grają dla mnie dużej roli przy wyborze butów - mieszkam w górach i nie używam ich od wyjazdu do wyjazdu tylko napieram w nich na okrągło po okolicy - dlatego na tę część garderoby wolę wydać ile po prostu trzeba.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2015, 07:27:46 wysłana przez ina »

Offline misiak76

« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2015, 16:04:26 »
Tadek na miejscu masz chłopa co na allegro handluje meindlami w całkiem przyjemnej cenie. Z resztą polecanego przez kilku członków outdoora. Mogłeś do niego uderzyć.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2015, 16:39:06 »
Jak dla mnie to jest wprowadzanie w błąd.
Wprowadzenie w błąd miało by konsekwencje prawne czyli np. podstawę do reklamacji - towar niezgodny z zamówieniem lub z KK czyli świadome wprowadzenie w błąd co do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu uzyskania korzyści majątkowej. Czy w zamówieniu napisałeś coś, że nie chcesz cordury w języku? Domniemam, że nie, a więc otrzymałeś produkt seryjny, zgodny z opisem (słownym opisem) na stronie. Towar też nie był zdekompletowany, zawierał sznurówki, wkładkę, karton. Po prostu nie wychwyciłeś tego w opisie, twój błąd, a i oni nie napisali, że sprzedają buty identyczne jak na zdjęciu.
A czy miało miejsce drugie wprowadzenie w błąd (oszustwo) z KK? Też nie, niczego nie zataili, cegły nie wysłali.
Masz jednak rację, zdjęcie powinno pokazywać produkt taki jak jest w opisie na stronie, a nie już zmodyfikowany. Niestety możesz czuć rozgoryczenie faktem, ale oszukany nie zostałeś.

Offline Tadek

« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 14, 2015, 17:06:20 »
nie wiedziałem, że pisząc "wprowadzony w błąd" używam jakiejś nomenklatury prawnej. jak mogę napisać - niezgodne z fotografią?

Nie muszę nic reklamować bo od razu odstąpiłem od umowy więc nie ma żadnego problemu a odstąpić mogę bo tak i już.
Nie chciałem złego słowa o firmie tej mówić (dlatego też Miśka do mierzenia namawiam) więc uważam, że dyskusja w złą stronę zmierza.

BTW- kupowałem ostatnio wiązania "najnowsze Diamir Vipec 12" a na fotografii były drugiej generacji a nie trzeciej - słowo ważniejsze od fotografii? przeto  widziały gały co brały? :D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 14, 2015, 17:41:44 »
nie wiedziałem, że pisząc "wprowadzony w błąd" używam jakiejś nomenklatury prawnej
http://www.arslege.pl/oszustwo/k1/a326/
W komentarzu do KK będzie wyjaśnienie co to znaczy błąd  ;)
http://sprawy-karne.biz.pl/oszustwo-art-286-kk/