Autor Wątek: Nowy schemat nazw Gore-Tex w modelach ARC  (Przeczytany 5153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czaya

• Arc'teryx

Nowy schemat nazw Gore-Tex w modelach ARC
« dnia: Styczeń 04, 2012, 15:15:13 »
Kiedyś już pisałem że w tym roku Arc'teryx zamiesza trochę w oznaczeniach GTX. Teraz to rozwijam ;)

Obecnie przy kurtkach widzimy takie oznaczenia : 480N Gore-Tex Pro Shell 3L (na przykładzie Alpha SV jkt). Oznacza to że materiał (face fabric) waży 4,8oz/y2 (4,8 uncji na jard kwadratowy - czyli 165g/m2). Duża literka "N" oznacza Nylon. Od przyszłego sezonu zimowego, żeby uprościć (czyli utrudnić ;D ) pracę sprzedawcy wejdzie nowy model nazewnictwa.

Poniżej prefiksy i krótkie wyjaśnienia :

Typy przędzy/polimeru :

N - Nylon
P- Poliester

Waga przędzy (Denier)

od 40 do 150

Konstrukcja :

r - rip stop
p - plain weave (najgęstszy splot)
mr - mini rip stop
f - faille weave (miękkie i gładkie wykończenie)
s- stretch

X - oznacza materiał zewnętrzny (face fabric) charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością przy niskiej wadze (exceptional durability to weight ratio)

I tak od następnego sezonu zimowego oznaczenie przy Alpha SV będzie wyglądało tak : N150p czyli Nylon, 150 denier, plain weave ;)

W odstawkę pójdą też wszelkie Shelle - obecny Gore-Tex Pro Shell będzie Gore-Tex Pro, Active Shell to Active, Gore-Tex będzie odpowiedzialny za Paclite i Gore Tex Soft Shell.

I tak będziemy mieli następujące materiały :

PRO                        ACTIVE               Paclite
N150p                     N40p-X               N40r
N80p-X                    N30p-X               N40mr
N70p
N40r
N40p-X
N70s

Wczoraj zdarzyło mi się spędzić 12h w sklepie i doszedłem do wniosku że jednak jeszcze bardzo dużo osób nie wie, że face fabric i jego konstrukcja jest równie ważna, jak membrana ;D
..just can't wait to get on the road again

forum.outdoor.org.pl

Nowy schemat nazw Gore-Tex w modelach ARC
« dnia: Styczeń 04, 2012, 15:15:13 »